Skip to main content

Topic: HK 550 FBL - Da ili ne? (Read 30913 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: HK 550 FBL - Da ili ne?

Reply #165
Ja sam imao problema sa bindanjem zbog baterije.
Prijemnik se zbinda i čim pusti struju u servoe stvar se zblesira.
Batka je imala preko 6V (4xduracell) ali 4 aligna povuku struje i napon padne.
Onda sam probao sa 2S LiFePo i stvar radi.
Spektrum prijemnici su poznati po osjetljivosti na napon napajanja.

Onda još provjeri da li ti je stanica DSMX ili DSM2.
Imaš logo sa desne strane ekrana na kojem piše jedno ili drugo.
Starije DX6 stanice nisu DSMX.
Iako bi sve kombinacije prijemnika i predajnika trebale raditi (prijemnik i satelit moraju biti iste fele).
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: HK 550 FBL - Da ili ne?

Reply #166
AR8000 moze ici do preko 9V, tako da to sigurno nije problem...

Ja sam imao problema sa bindanjem zbog baterije.
Prijemnik se zbinda i čim pusti struju u servoe stvar se zblesira.
Batka je imala preko 6V (4xduracell) ali 4 aligna povuku struje i napon padne.
Onda sam probao sa 2S LiFePo i stvar radi.
Spektrum prijemnici su poznati po osjetljivosti na napon napajanja.

 

Odg: HK 550 FBL - Da ili ne?

Reply #167
Evo updejt.. Na resiveru piše da je DSM2. jfl i Mrle su probali sa DSMx i ja sam probao sa DSM2 a ne radi.. Evo dokaz da je resiver DSM2 i da je njihov prijemnik DSMx. EDIT: Tako da i sa DSMx ne radi..

Spektrum Dx7s
Align T-Rex 550 DFC BeastX

Odg: HK 550 FBL - Da ili ne?

Reply #168
Nazalost onda nemas srece... :(

To sto na tvom AR8000 pise da je DSM2...to je vjerojatno jedana od prvih serija dok nije sluzbeno bio relesan DSMX standard...navodno su svi takvi DSMX kompatibilni, ali to ti sad bas i neznaci puno kad ne radi...


Evo updejt.. Na resiveru piše da je DSM2. jfl i Mrle su probali sa DSMx i ja sam probao sa DSM2 a ne radi.. Evo dokaz da je resiver DSM2 i da je njihov prijemnik DSMx. EDIT: Tako da i sa DSMx ne radi..

Odg: HK 550 FBL - Da ili ne?

Reply #169
Imam Ar8000 receiver i on bi trebalo da bude kompatibilan i sa DSM2 i sa DSMX....

pozzz

Odg: HK 550 FBL - Da ili ne?

Reply #170
Imam i ja i moj ne radi sa DSM2 satelitom!!! Imam i AR7200BX i isto ne radi sa DSM2 satelitom (piše i u manuelu da se nikako ne koristi DSM2 satelit)!

Dakle ovdje nije bilo riječ o podržavanju protokola nego o hardwarwu koji može raditi zajedno -> 8000-cica može koristiti i DSM2 i DSMX protokol (dakle kompatibilna je, odnosno podržava oba protokola)!
Imam Ar8000 receiver i on bi trebalo da bude kompatibilan i sa DSM2 i sa DSMX....

pozzz

Odg: HK 550 FBL - Da ili ne?

Reply #171
Evo, prva naruđba spremna ali mi je servo na backorderu..

HK 450 Pro V2 FBL kit
450 Size Yellow Tail Blades x4
325mm Carbon Fiber Main Blades x2
YEP 45A ESC
NTM Rotor Drive 450 Series 1700KV / 930W
TGY-306G-HV MG 3.7kg / .05sec / 21g
HK-450 PRO Flybarless DFC Rotor Head Assembly
Turnigy High-End Fiberglass Canopy for Trex/HK 450 PRO
Lipoly Charge Bag 14 x 23 cm x2
OrangeRx R615

TOTAL : $ 192.19 tako da imam $ 83.61 sa strane za PDV i poštarinu što vjerujem da je i više nego dovoljno.
Težina 2.2kg
Maska je ova:

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__28307__Turnigy_High_End_Fiberglass_Canopy_for_Trex_HK_450_PRO.html


Iduca tura ce bit tri baterije, Tarot ZYX ili BeastX ako nađem negdje povoljno i zupčanici te osovine. Mislim da ipak nebudem strečao rep na 360mm..


-Jura


Spektrum Dx7s
Align T-Rex 550 DFC BeastX

Odg: HK 550 FBL - Da ili ne?

Reply #172
Pobrisano..

-Jura
Spektrum Dx7s
Align T-Rex 550 DFC BeastX

Odg: HK 550 FBL - Da ili ne?

Reply #173
Što je pisac mislio time reći :-)
 8)

Odg: HK 550 FBL - Da ili ne?

Reply #174
Ma malo sam bio gledao cijene pa sam vidio da bi za iste novce kao i gore mogao dobit šasiju 500tke, 80A YEP HK ESC, novu masku i elise pa me zanimalo da li bi možda 500 bilo bolje uzet tj. dali je ona toliko bolja da vrijedi to ekstra čekanje te mišljenje forumaša na 500 klasi ali sam se predomislio jer 450tka će manje koštat i za past i za početak tako da...

-Jura
Spektrum Dx7s
Align T-Rex 550 DFC BeastX

Odg: HK 550 FBL - Da ili ne?

Reply #175
Tako daaa??
Tako da se jos nisi do kraja odlucio ili ?
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24


Odg: HK 550 FBL - Da ili ne?

Reply #177
Tako da je 450tka bolje zbog tih navedenih razloga, tj. tako da mislim da je 450tka bolja za mene. Ako neko misli da bi 500 bilo bolje neka napiše zašto pa budem opet malo razmislio ali sam 99% na 450tki. 500 ima svoje dobre strane koje ja jako dobro poznajem ali zbog $$ nisam baš siguran.. Kod 500 mi se sviđa veličina, nemogu ni zamislit koliko ona bude stabilnija od 450, pogotovo pošto bi išao sa 450 FB na 500 FBL, naravno bude lakše na njoj raditi ali me brine cijena kompleta te to što se bude više toga strgalo tijekom pada. Cijena kompleta mi nije baš neki problem nego to koliko bih morao čekati da sakupim sve novce i u usporedbi s 450tkom nisam baš siguran jer vrijedi te ekstra novce. Ugl. po meni 450tka je za mene super.

-Jura
Spektrum Dx7s
Align T-Rex 550 DFC BeastX

Odg: HK 550 FBL - Da ili ne?

Reply #178
ja sam neki dan naso 550 bez baterije za 350eur. normalno odma prodan. to ti je najbolja komba sam kaj su ti batke bar 50 usd.sad imas 450 pa leti s tim i sparaj za 550
TREX 700 DFC HV
V-bar silverline pro
Hype Sbach
spektrum DX18

Odg: HK 550 FBL - Da ili ne?

Reply #179
Može i tak. Imam $275, da probam možda šasiju 550tke naći za te pare ili da skupim komplet novce za sve od jednom?

-Jura
Spektrum Dx7s
Align T-Rex 550 DFC BeastX