Skip to main content

Topic: Jedrilice (Read 2879 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Jedrilice

Dali je netko imao iskustva sa HobbyKing Ventus 2.3m EPO Glider V2.0 ili sa ASW 28-18 2.53m AMS Scale Glider isto sa hobby kinga stavio bi linkove ali sam nešta mrdo po opcijama pa sam pokvario   :-[

 

Odg: Jedrilice

Reply #1
Upravo sam složio jednog Ventusa 2.3 v2 i nije loš: vrlo gusta i robusna pjena, precizno napravljena, ali nije baš za graditelja početnika jer dosta toga treba modificirati. Integrirani flapovi i eleroni su prečvrsti za 9g servo, tako da ih treba odrezati i staviti lagane pante ili foliju. Ista stvar je i s kormililma pravca i visine, servo se s njima baš patio pa sam i njioh odrezao i ulijepio komadiće folije kao pante. Kotač sam skinuo zbog težine i zatvorio rupu u podu kabine komadom stiropora kako bih bateriju mogao gurnuti što više natrag jer je pretežak na nosu. Izgleda da je planiran kao bezmotorna jedrilica pa mu je na silu dodana makina. Ugradio sam uzdužno karbonsko ojačanje u repu jer je previše fleksibilan. Kormilo visine je na granici što se tiče veličine, da je malo veći ne bi škodilo. To sam riješio umiksavanjem kontra flapova. Ovo je malo brža jedrilica pa nije niti za pilota početnika. Da bi se povratio iz tip stalla izgubi sigurno desetak metara visine, pa treba s njim oprezno i za početak visoko. Gledao sam kako se krila na Ventusu v1 previše savijaju, ali to s v2 nije više slučaj jer su dodali još karbonske trake koje se okomito ulijepe skoro cijelom dužinom krila pa ih to značajno učvršćuje. I tako dalje... Termiku još nisam lovio, ali mi se čini da baš i neću, jer mi se zbog ukupne težine čini da baš i nije za to, trebalo bi ju prije toga značajno olakšati ili čekati neku pijavicu da ga povuče prema gore. Dobro reagira na motor i ne treba mu puno snage za održavanje u zraku.
Ako te još nešto zanima, tu sam...