Skip to main content

Topic: FrSky Taranis (Read 137326 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: FrSky Taranis

Reply #300
Ovo je dobra vijest, jer je M-Link jedini sustav koji nije imao opozive i obvezne nadogradnje zbog pogrešaka u dizajnu i/ili proizvodnji. Gdje si nabavio modul?
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša

Odg: FrSky Taranis

Reply #301
S tim modulima ti je skroz cudna prica, lani su ih u vecini njemackih i austrijskih shopova rasprodavali po cijeni 1 € za komad ( da, nije zajeb, jedan euro) jer su procijenili da vise nece biti potrebe za njima na trzistu ali izgleda da su Frsky stanice promijenile pricu jer sve dolaze sa JR modul lezistem pa se ovi moduli opet traze. Ja sam ga nasao po cijeni oko 50€ u nekom njemackom shopu ali nisu slali u HR pa su ga poslali mom rodjaku u Njemackoj a on ga proslijedio meni busom (jutro stiglo).
Znam da 50 € nije malo ali s obzirom na to da imam 6 M-link receivera i Royalku mislim da je ovo pametno ulaganje (ako takvo postoji u nasem hobiju)
Napravit cu i trainer kabel tako da mogu uvik nekoga povesti sa sobom da se malo oproba u letenju.
Taranis je hardverski jedna srednje kvalitetna stanica koju se uvik moze poboljsati ali zato briljira softwerski, Open Tx je ono sto je nekad bio MPX 4000 a po meni ova nove stanica od Multiplexa, Profi TX je totalni promasaj, cijena paprena a mogucnosti ne bitno bolje od stare dobre Royal Pro.
Uh sto sam se raspisao  :D
Starenje je neizbježno ali zato odrastanje nije

Odg: FrSky Taranis

Reply #302
Samo ti raspali! M-Link je solidan sustav i predstavlja pametno ulaganje (da, slažem se s tobom, hobi nam je na rubu razuma!). Kada je o Taranisu riječ, razmišljao sam o tom Txu, ali ću ipak kupiti Royal Pro. Stara mc3030 je već u petnaestoj godini i vrijeme je za novu štacku, a ja sam navikao na MPX programski stil i prekomotan sam za promjenu. Modul me zanima jer kolega Plavi ima Taranu, a kako često letimo skupa bilo bi zgodno da možemo razmijenjivat modele.
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša

Odg: FrSky Taranis

Reply #303
Meni se cini da ce Horus biti best buy medju kvalitetnijim stanicama kad krene u prodaju  , kvalitetna izrada u kombinaciji sa Open TX softwerom ( meni je Open TX jako slican Multiplexovoj filozofiji programiranja), mozda da se strpis jos malo  ;)
Starenje je neizbježno ali zato odrastanje nije

Odg: FrSky Taranis

Reply #304
Dosadno mi bilo popodne pa modelirao i isprintao nosač za MPX Telematry Display, šteta ga je ne iskoristiti kad je već tu a po potrebi ga sad mogu staviti ili skinuti za minutu.











Starenje je neizbježno ali zato odrastanje nije

Odg: FrSky Taranis

Reply #305
Odlicno :) to si skinuo stl od nekuda ili si sam dizajnirao?

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk


Odg: FrSky Taranis

Reply #306
Osnovni nosač sa Thingiversea a nosač za display sam dizajnirao i stavio na Thingiverse
Starenje je neizbježno ali zato odrastanje nije



Odg: FrSky Taranis

Reply #309
Eto stigla nova godina i s njom nova lemljenja i sarafljenja. Inace ne volim prckat po necemu sto radi ali sad sam bio prisiljen. Danas isao nabaciti malo let i jednom trenutku neznam zasto sam htio izavnati antenu na taranisu i kako sam to napravio , javlja tetka iz stanice RSSI LOW,  ja ono WTF !!! ??? ??? .  Sletim i imam sto za vidjeti , pukno kablic na anteni,tocno na zglobu gdje se savija,  nevjerujem.... 


Nis idem ju rakopat kad novi suprise, likovi su zalemili kablic na modul, a to je tak sitno da jedva vidis. Pogledam par modova na YT i nevjerujem kako ekipa unakazi stanicu. Rekoh bolje cu ja po svom. Sva sreca imao sam kablic sa ugradbenim RPSMA i bacio se na modanje. Sve super proslo, sad mogu da mijenjam antene, stavio sam 5db, ali nije bas da mi se dalo to raditi. Moj savjet, ne vrtite bas tu antenu kao ja , jer ce vam se isto dogoditi, stanica je mrak, ali mogli su staviti mrvicu duzi kablic jer se pri okretanju antene napreze


Evo par slikica



Kablic nije predvidjen za savijanje pri novogodisnjim temperaturama. Osim, eventualno, za kinesku Novu Godinu :/

Odg: FrSky Taranis

Reply #310
I jel i dalje svima zuje taranisi pa ste se priviknuli ili je netko našao rješenje?

hvala...

Odg: FrSky Taranis

Reply #311
Ja sam na svome ubacio feritnu prsten (kao što je ovde opisano http://www.modelflying.co.uk/forums/postings.asp?th=102609 ).
Mogu reci da je zujanje postalo totalno zanemarivo a ako se antena usmjeri na lijevu stranu onda ga vise i nema (ovo nema veze s politikom  ;)  )
Realno, ovo i nije problem po meni jer ako ste u situaciji da ga morate maksimalno pojačati onda taj šum sigurno nećete primjetiti i nećete razmišljati o njemu.
Možda je i do mene jer sam odavno prestao stalno osluškivati zvukove u autu i tražiti izvore i rješenja problema.
To valjda dođe s godinama  :)

Starenje je neizbježno ali zato odrastanje nije

Odg: FrSky Taranis

Reply #312
@Darko , Veoma poučan ''lijevi'' post ...hvala  ;D
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: FrSky Taranis

Reply #313
DRTC pimped  ;D

Odg: FrSky Taranis

Reply #314
Mislim da ću morat popustit pritisku neimanja taranisa i kupit si jedan novi za Božić...naravno očekujem i naljepnicu Seki :)