Skip to main content

Topic: Uređenje piste za poljetanje (Read 2844 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Uređenje piste za poljetanje

Pozdrav

Možda je tema u krivom podforumu ali nisam bio siguran da li ova tema paše u ikoji podforum.

Blizu mjesta gdje inače letim imam parcelu, livadu. Inače poljećem sa ceste ali pošto je cesta zakrivljena i ima prometne znakove i par drveća kraj sebe nije uopće zgodna za slijetanje.

Ali zbog navedenih razloga mislio sam urediti dio parcele koju posjedujem da služi kao pista. Ima je dosta, oko 100m dužine. Super je što je u tom pravcu čisto na kilometre. Tako da mogu lijepo napraviti prilaz pisti a kad poletim samo mogu nastaviti ravno.
Nemam pristup nikakvim velikim strojevima za uređenje. Ta parcela je bila korištena za sadnju krumpira pa je ostala dosta ravna. Ali opet, nije dovoljno ravna za slijetanje. Idealna situacija bi bila da se postavi nekakva podloga na nju. Ima li tko kakvu ideju što ovdje napraviti?

Odg: Uređenje piste za poljetanje

Reply #1
Kolega unajmi valjak. Dobro izvaljaj kad je vlažno i dobro pokosi.

Poslano sa mog LG-H500 koristeći Tapatalk

Sve više znan a sve manje mogu

Odg: Uređenje piste za poljetanje

Reply #2
To sam i ja mislio, ali živim usred ničega. Iznajmiti valjak i dopeljati ga ovako bi me koštalo jako jako puno. Najbliži grad mi je na 60km a nisam ni siguran da li se može tamo iznajmiti valjak. U Karlovcu valjda ima ali mi je on na 80km.

 

Odg: Uređenje piste za poljetanje

Reply #3
dali imaš traktor, ako imaš uzmi dva metra mreže za betoniranje i priveži za traktor, gore stavi neki uteg i samo se vozi i sve budeš izravnal. Tako sam ja svoju izravnal i ako imaš mogučnosti baci travu gore

Odg: Uređenje piste za poljetanje

Reply #4
Zanimljiva ideja. Imam traktor.