Skip to main content

Topic: EasyStar Kit - priprema za prvi let (Read 3907 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

EasyStar Kit - priprema za prvi let

Evo ovako, odlucio sam se kupiti ovaj model jer cini mi se najjednostavniji i najteze lomljiv za pocetak :D
http://rc-model.net/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=44&category_id=10&option=com_virtuemart&Itemid=55&lang=hr&vmcchk=1&Itemid=55

Posto imam cx-ct6b (copterx) stanicu i reciever namjeravam to iskoristiti za easystara, ali trebao bi nekog dobre volje da mi objasni kako to reprogramirati

Dalje, imam copter x punjac (sto je valjda dobar?), pa mi ja mislim treba jos samo baterija neka za to posto ja imam onu ogromnu 11.1V 2200mah.

2 servoa imam ali sad neznam tocno koji trebaju i da li su ti sto ja imam dobri? Imam 2 plava plasticna 9g

I na kraju, kad bi to sve slozio, kupio i namontirao, kome bi se mogao javiti da mi pomogne sa prvim letom?


Odg: EasyStar Kit - priprema za prvi let

Reply #2
nece baterija biti prevelika, cak je i taman, barem ces letjet 40 minuta sa njom ato sto ce biti 100g tezi je zanemarivo potpuno

Odg: EasyStar Kit - priprema za prvi let

Reply #3
hvala na odgovoru !
iz zagreba sam, zasto?
znaci sve potrebno imam i nista netrebam kupiti? a motor i esc dobim sa kitom?
jedino onda jos trebam stanicu nekako podesiti i s nekim malo nauciti letjeti..

Odg: EasyStar Kit - priprema za prvi let

Reply #4
ma u kitu sa easystarom dobijes speed 400 motor brushed, znaci trebas samo brushed regler ili da nabavis brushless motor sa reglerom, imaju vecu iskoristivost, manje struje trose a i laksi su puno;
mozes koristiti stanicu i prijemnik od helica, trebas 3 kanala samo, gas,elevator i ruder/aileron

Odg: EasyStar Kit - priprema za prvi let

Reply #5
a jel mi mozes reci kako to podesiti? jer u helicu se sve mixa, jedino rudder bi vjerovatno radio kak treba



Odg: EasyStar Kit - priprema za prvi let

Reply #8
koliko vidim to je ko i hk stanica, programira se preko pc, znaci kroz njen alat za podesavanje kreiras novi model i ubacis tu konfiguraciju u nju
naravno prvo si spremis trenutnu konfiguraciju za heli

Odg: EasyStar Kit - priprema za prvi let

Reply #9
da, to trebam, spremio vec jesam ovo sto je sad, al kako namjestiti i sto tocno? ako ti imas neku slicnu i mozda ako imas postavke, bi mi ih mogao poslati?

Odg: EasyStar Kit - priprema za prvi let

Reply #10
e posto imas spremljeno samo kreiraj novi model i ostavis sve default, ne treba nikakve mixeve jedino kad pospajas serva ces vidjet na koju stranu okecu pa ce eventualno treba napravit revers, druge nauke nema, ustekas i letis

Odg: EasyStar Kit - priprema za prvi let

Reply #11
da, istina je, evo probao sam i prva 4 kanala rade odlcino, kad nesto pomaknem samo se 1 kanal mice i vjerovatno ce super radit. sad jos samo moram kupit sve, slozit i poletit s nekim :)
e da jos nesto. jel bi bilo dobro da kupim i carbon rod da s tim ojacam avioncic? i jel potrebno jos nekako ojacati ga?

Odg: EasyStar Kit - priprema za prvi let

Reply #12
nema potrebe nista pojacavati, da to treba onda bi i proizvodjac to napravio

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.