Skip to main content

Topic: Popis elektronike za multirotor letjelice (Read 15581 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Popis elektronike za multirotor letjelice

Reply #15
manje sam platio frame, onaj obican je gore, bez rupica
za arduino cemo vidjet, ima vremena, dao sam jednom pajdi zadatak da vidi kako slozit na KK kontroler dodatnu opremu zapravo jos jednu plocicu sa 3 axnim magnetometrom i akcelerometrom, tako da se dobije position i altitude hold

Odg: Popis elektronike za multirotor letjelice

Reply #16

za arduino cemo vidjet, ima vremena, dao sam jednom pajdi zadatak da vidi kako slozit na KK kontroler dodatnu opremu zapravo jos jednu plocicu sa 3 axnim magnetometrom i akcelerometrom, tako da se dobije position i altitude hold

baci oko i na ovo, izgleda jednostavnija od arduino,
a ima dosta mogućnosti za proširivanje, pa kome što treba....
čak i aktivaciju padobrana u slučaju pada LOL  ;D :

MANUAL za izradu i specs: http://www.quadroufo.com/download/uavp.zip










Odg: Popis elektronike za multirotor letjelice

Reply #17
ne dopada mi se bas previse, manja je investicija na KK nabacit jos jednu plocicu sa dodacima a i jednostavnije

Odg: Popis elektronike za multirotor letjelice

Reply #18
U petak prije podne su pločice "on stock"  ;) tako da se kroz vikend malo lemi a u ponedjeljak kreće distibucija po kućama 8)

Odg: Popis elektronike za multirotor letjelice

Reply #19
 :) :) :)

Odg: Popis elektronike za multirotor letjelice

Reply #20
Evo i pločica konačno, product of Croatia  :D



Odg: Popis elektronike za multirotor letjelice

Reply #21
Evo još jedna, malo pobliže.... ;)


Odg: Popis elektronike za multirotor letjelice

Reply #23
respect!   :)

složi jednu testnu do kraja sebi da vidiš jel sve to ok,
prije nego kreneš lemiti sve ostale po redu.

nadam se da bu to sve krenulo i da pokreneš neku web ponudu toga,
jer cijenom nije teško konkurirati onim englezima i ekipi, a opet ti ostane dosta marže.

samo naprijed  8)

Odg: Popis elektronike za multirotor letjelice

Reply #24
Nemoj se ljutit ali meni se čini da ti to nije dobro,jer sam negdi videl da neki imaju i neke elemente na toj pločici.!! :D

Svaka čast Davore!opaki biznis bu to!! ;)
Robert

Odg: Popis elektronike za multirotor letjelice

Reply #25
Ovako, pločice su testirane sve i naponski i strujno, imaju i sve certifikate koji su potrebni za takve stvari
A ima jos jedna stvar, jako velika je mogucnost da se napravi jako jako jebacki frame za tri/quad i hexa, sve iz fiberglasa, cijena bi isto trebala biti neka po propisima, dosta ispod one koju Jakub trazi za svoj frame, to cemo sljedeci tjedan definirat, naravno na tom istom frejmiću ide i distribucija komplet struje pa cak i razmisljam da dodam opciju da se regleri direkt gore montiraju, samo da ima sto manje žica  ;)

Odg: Popis elektronike za multirotor letjelice

Reply #26
vani prodaju kompletne quadove po 400€, na kkmulticopter stranici.

ako ti složiš za manje( a vjerujem da možeš) nema ti kraja,
jer sve je to ista roba, pogotovo elektronika, nema tu razlike ovo je bolje, ono je bolje... kada je sve po istim nacrtima rađeno  ;D
pa si sa nižom cijenom odmah u igri na svjetskoj razini.

Odg: Popis elektronike za multirotor letjelice

Reply #27
hm...ja sam večeras dobio jednu od tih zelenih pločica ali na sebi ima nekakve elemente.... 8) ;)
 
lp
 
Toni


Odg: Popis elektronike za multirotor letjelice

Reply #29
za arduino cemo vidjet, ima vremena, dao sam jednom pajdi zadatak da vidi kako slozit na KK kontroler dodatnu opremu zapravo jos jednu plocicu sa 3 axnim magnetometrom i akcelerometrom, tako da se dobije position i altitude hold

Davor dva pitanjca,
kak ide ugradnja dodatne opreme i dal se može kupiti samo pločica bez elemenata i po kojoj cijeni
Hvala

I sretno u biznisu oko KK kontrolera