Skip to main content

Topic: Letenje na Petrinjski način (Read 5316 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Letenje na Petrinjski način

Pozdrav svima...

Evo da se i mi malo predstavimo.

  Za sada smo dvojica (barem što se članova Aerokluba Petrinja tiče) mladi kolega hawk i ja.
  Letimo većinom na dvije lokacije u Petrinji. Jedna je nogometno igralište nekadašnjeg kluba Gavrilović, a drugo je aerodrom u Petrinji.
  Trenutno je na aerodromu dosta visoka trava pa tamo većinom idemo probavati nove modele.

 http://maps.google.com/maps/ms?msid=214889528170620838635.0004a0158988b0fc88421&msa=0&ll=45.445409,16.279807&spn=0.01942,0.046177
 
  Za početak evo snimke od sinoć. moj Bipie (depronac dvokrilac 60 cm raspona krila) na već spomenutom igralištu

  Bipie_21.08.11..avi


Odg: Letenje na Petrinjski način

Reply #1
Tamo kod vas na novi aerodrom smo ja i kolega proljetos sletjeli sa motornim Zmajem. Za namama je doletio kolega sa Paramotorom i nespretno se prizemljio na livadu iza one trgovine gradjevinskog materijala. Ja i kolega kroz sikaru protrcali do njega da vidimo sta se desilo. Za nama dotrci netko iz susjedstva i digne halabuku da... zasto trcimo po minskom polju....

Lol ,od tada izbjegavamo letenje na vasu stranu...frka..

Odg: Letenje na Petrinjski način

Reply #2
Područje aerodroma je razminirano više puta. Pista i područje oko piste je nakon toga i preoran nekoliko puta te pokrčeno je preostalo raslinje teškim strojevima tako da bi trebalo biti čisto. Nije bilo nikakvih incidenata u zadnjih 5 godina a stalno ljudi rade i prolaze onuda....

Odg: Letenje na Petrinjski način

Reply #3
Od ovog tjedna dodajemo još dva mjesta na kojima letimo...  Jedno je pomoćno igralište NK Mladost. Prostor je u kotlini i sa svih strana ograđen  tako da najčešće nema vjetra. Jedini problem je što često tamo ljudi igraju nogomet pa nije uvijek slobodno... a kako je u udubini brzo se smrači...

Drugo mjesto je padina ispred petrinjskog  PIGIK-a, Sa jedne strane je dosta blizu kućama.. ali za male modele je sasvim zadovoljavajuće. tim više što kroz sredinu polja ide asvaltirana cesta kao stvorena za pistu. Prilazni put starim podrumima Gavrilović.

Odg: Letenje na Petrinjski način

Reply #4
Bome ovaj vikend se letjelo udarnički.. :)

Pogotovo jučer..  Nigdje nikog na vodi.. osim modela naravno... :)
U subotu predvečer mali udes.... Gdje got kreneš sletiti.. neki čamac kreće... blago vjetrić počeo puhati...
zadnji pokušaj sletanja bio je prekinut još jednim kontingentom kupača koji se vraćaju kući...
Zaokrenuo još jedan krug pa da ponovimo prilaz.. mali udar vjetra... model ionako pod velikim napadnim kutom.... tip stall na lijevo.... full gas.... kormilo visine dolje...
 i sve bi bilo dobro da se na putanji nije našla grana drveta... malo usporavanje kroz krošnju i ne baš nježno prizemljenje u grm iza drveta..... :'(
Bilanca, odvaljena pričvrsna mjesta stajnog trapa na plovcima... modelu ništa... 
Malo UHU Pur-a i za par sati model spreman za letenje...

Jučer tri puta baterija ispražnjena do kraja.... s "kratkim" predasima dok se punila...
Dobar trening letenja po vjetru.. na mahove je model "stajao" u zraku... 

Nažalost, ekipa snimatelja bila više zabavljena odojkom koji se vrtio na ražnju te ispijanjem piva.

Za ilustraciju kako izgleda letenje na našoj rijeci (snimka je od 26.08.) :

 Bipie on floats maiden.swf





Odg: Letenje na Petrinjski način

Reply #5
Ide to vama, samo naprijed...
Trex 550E 3G, PA Bandit, HK Y-3 Tricopter
Futaba 9C, Jr MC-20

Odg: Letenje na Petrinjski način

Reply #6
Hvala najljepša

Odg: Letenje na Petrinjski način

Reply #7
Bravo majstore, ono prvo uzlljetanje je kao nacrtano.
Karlo. 098-711-540, Sisak

Odg: Letenje na Petrinjski način

Reply #8
Pa pola familije mi je na ovoj snimci, lijepo je vidjeti da i u Petrinji ima "letača"
Gaui X3
Trex 600N
Seagull Decathlon 20cc

Odg: Letenje na Petrinjski način

Reply #9
Hvala Drveni.... moram priznati da su mi koljena lagano drhtala tijekom leta.... Nisam se još prije toga okušao sa uzlijetanjem sa vode.
Nadam se da će i novogradnja Polaris letjeti barem upola dobro kao i Bipie.  ako ga ikad završim :)


Ssacer... da... umalo ti nastradao bratic pri prvom slijetanju.....  A on je bio spasioc krene li slijetanje po zlu. :) Ima nas još u Petrinji koji letimo... Bilo bi super kad bi se koji puta skupili pa da to bude veće druženje... Dosadno je letjeti sam.... 

Svima su vrata Aerokluba Petrinja otvorena.

Jucer poslijepodne letio s Bipiem na igralistu "Mladosti".. pokušavao izbjeći golove postavljene tamo.. i vježbao uzlijetanja i slijetanja... Pokoji roll i loop. Model sav crven od zemlje kojom je nasipano igralište.
Nažalost opet sam.. pa izostao snimak.... Kameru koja je bila na modelu uspio "istresti" u travu u prvom startu kad je model prizemljio u visoko zbunje.. trazio ju 10 minuta pa ju poslije nisam stavljao na model jer ljepljiva traka drzi kao pas ježa... Izgleda da joj je stajanje u prtljažniku na ovim vrućinama napokon došlo "glave".

Odg: Letenje na Petrinjski način

Reply #10
Nakon male stanke evo i fotka dvije sa prvog ovogodišnjeg letenja u Petrinji....
Letjelo se tokom cijele jeseni i zime, no najčešće solo i bez kamere... ili sam bio sa sisačkom ekipom...

 Kolega Drveni i moja malenkost obilježili smo početak godine.




Odg: Letenje na Petrinjski način

Reply #11
Vrijeme nije za letenje pa se malo gradilo....

Nekako nam se ekipa u ovom snježnom vremenu prebacila na airboat-e pa evo i u mojoj radionici nastao jedan.

Setup:
 Duljina 550 mm
 Širina 350 mm
 masa 570 gr.
 baterija 2200 mAh/3s
 esc: 30 A
 motor 2620-1650 kV
servo: hxt 900

Materijal gradnje 5 mm arbiton

Odg: Letenje na Petrinjski način

Reply #12
Evo da osvježimo ovu temu...

debeli se sloj prašine ulovio na njoj....

Ne zato što se ne leti ovdje kod nas, nego se većinom letjelo sa kolegama u Sisku. No zapuhao je "novi vjetar" i došli su novi klinci.  Nismo brojni kao kolege iz Ivanića, ali jednog dana tko zna.

Razlog za ovaj post je jučerašnji ulazak dvojice mladih modelara u ove naše vode.  Nisu oni baš sasvim novi jer iza njih je već nekoliko slobodnoletećih modela što depronskih što klasične gradnje. Modele su radili tijekom godine i tako usvajali znanja o obradi materijala kao i znanja o aerodinamici, meteorologiji te principu leta modela.  Modele kojima su jučer letjeli izgradili su tijekom godine i došlo je vrijeme da modeli zaplove zrakom.

Letjelo se zagijem i po meni ultimativnim trenerom park sharkom.

da ne duljim previše slike su tu.. a video čim se uploada ....

Piloti su  Lovro - Zagi
              Matej - Park Shark




Odg: Letenje na Petrinjski način

Reply #13
Znači to s naslijednici velikog petrinjskog F1C modelara i reprezentativca Rude Andričića....čestitam i samo naprijed... ;)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Letenje na Petrinjski način

Reply #14
A Ruda je i veliki F1B modelar nakon sta je nakon neuspjesnog starta zapalio penjaca upaljacem i prešao na gumenjake :-)
JR9303,AlphaJet,J3,Blaze,SkyClimber,GreenSleeve,
EasyStar,Polaris,Diablo3D,TheRegal,Stiry,Crossbow36, Drongo,Pluma,Zagi, Extra Nac,Nelly E , Micro DLG, F1A,F1Q