Skip to main content

Topic: pala odluka za novi projekt BeDeBD 5 j (Read 18889 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: pala odluka za novi projekt BeDeBD 5 j

Reply #45
Pomalo bližim se kraju grdnje .Na krilima ostaje još uraditi terminezone i dovršiti elerone, a na trupu ugraditi nosnu nogu, završiti nos i pokriti ono malo na zadnjem djelu trupa.. i ono najvažnije , ovo što je do sada gotovo ima 200 grama,,, obećava jako malu poletnu težinu...toliko za danas ;imao sam naporan dan pa ne zamjerite što nema više detalja...
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: pala odluka za novi projekt BeDeBD 5 j

Reply #46
superrrrr.Znaci za Nedelju planirate TEST Fly  ako ide sve po planu.

Odg: pala odluka za novi projekt BeDeBD 5 j

Reply #47
 Ma neće tako brzo ovaj put...   u nedjelju imamo skupštinu kluba a vodi se teška bitka tako da baš i nisam raspoložen .. očekuju nas teške odluke i o toj skupštini ovisi puno toga...sve će biti jasnije u ponedjeljak a onda mirno idem dalje što god da se desilo na skupštini...
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: pala odluka za novi projekt BeDeBD 5 j

Reply #48
nepamtim klub i godisnju da je bez bitke proslo,
i sam sam svojevremeno dozivljavao slicno,kao i svugdje,borba interesa,ili ??

Odg: pala odluka za novi projekt BeDeBD 5 j

Reply #49
MA ovdje kod nas postoji ekipa za koju zakoni RH ne vrijede nikako i ponašaju se kao u privatnoj prčiji...vrijeme je da se poduzmu sve zakonske radnje i angažiraju nadležne državne institucije da se tome stane na kraj...vjerujem da če se o ovome daleko čuti ... i pustimo sad to ... što ima novo kod tebe ? imališ li neku novu spravu na pameti? i još mi nisi odgovorio o Viktoru Kupljeniku.. dali ti je poznato što je sa njim i možda gdje ga naći ...hvala - pozdrav
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: pala odluka za novi projekt BeDeBD 5 j

Reply #50
hvala na javljanju,
Viktor se vratio u B.Luku ali sam cuo da je ponovo u Sloveniji,provjerit cu ti pa cu ti javiti,
sto se nove sprave tice,moje gradnje su za veoma uski krug interesantne,rebra,folija,klasika hocu reci to sto sam 1951 poceo guram i danas,ovdje je malo Styropora i Deprona pa su moji modeli interesantni jer je samogradnje malo,vecina kao i tu kupuje ali je jako popularna klasicna gradnja,
moji modeli su jos u Minhenu,spakovani u kontejneru i nadam se da ce uskoro ovamo,
ovaj sam letio sa Norvelom 1ccm,pa poslije elektro,stavljao sam mu balast u mjesto kamere i isao sam do 350 gr. pa kada iskljucim motor planira kao veoma dobar jedrenjak,taj teret uopste ne osjeti,
imam dvokrilca,spreman za presvlacenje i sa cetverotaktnim 15ccm OS,ali odlucio sam da ga ne letim,toliko je ljepi a ne bih imao vremena da ga jos jednom napravim,
momentalno sam uradio krilo za ovoga maloga sa dubinom 230 i rasponom 1550mm,do sada sam imao sa Clark-Y ali hocu bolje planiranje,upravo se spremam da idem po drugi puta sa njime van.

Odg: pala odluka za novi projekt BeDeBD 5 j

Reply #51
Nema šta, pravi modelar odmah se vidi...Što se tiće profila probaj sa AH 79 -100 A i vjerujem da ćeš se iznenaditi .. ja sam ga samo malo modificirao i dobio nevjerovatne karakteristike..može brzo , može sporo a kad je termike da se i jedriti..tvoje iskustvo se vidi na prvi pogled i znam da ćim vidiš profil  znat češ što treba doraditi da dođeš do užasno dobrih letnih osobina na što god da ga staviš  ...pozdrav i nadam se da ću imati čast i osobno te upoznati...
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: pala odluka za novi projekt BeDeBD 5 j

Reply #52
Evo sam nasao dalekog rođaka od Bd 5.j....Prescott to je sve sto sam saznao.ako slucajno naletite na nactr saljit mi pozdrav

Odg: pala odluka za novi projekt BeDeBD 5 j

Reply #53
Evo slikovnog izvješča kako napreduju radovi i dokle su stigli...i naravno uz slike jedna reklamica za izradu stajnog trapa:u bilo kojem kineskom šopu kupite kišobran za 20 kuna i imate perfektnu osnovu za izradu stajnog trapa i naravno komandnu poveznicu od servoa do upravljajučih površina ... žica je super elastična i ne oksidira a največa pronađena dužina do sada je  70 cm..još moram obraditi "nos" al mi neda kiša..pozdrav ekipi
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: pala odluka za novi projekt BeDeBD 5 j

Reply #54
Kako rekoh u onoj gornjoj temi ,evo me natrag ..jučer sam malo smirivao živčeke u radu na ovom projektu i ostalo je malo posla tako da bi za vikend mogao poletiti..dakle bez kabine i sa svim što ide u njega teži 600 grama i ima raspon od 103 cm.. ostaju još dotjerivanje komandnih površina i lakiranje tako da poletnu težinu računam oko 750 grama(nisu još provedene komande- žice od kišobrana i učvrščeni servoi al su za vaganje utrpani unutra)
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: pala odluka za novi projekt BeDeBD 5 j

Reply #55
Došlo se do završnih radova :lakiranje ,ugradnja servoai ostale sitnice važne za sigurno polijetanje..Između ostalog evo i par savjeta kako napraviti šarke ako nemate pri ruci neke kupovne: treba vam telefonska bakrena žica 0.8 mm kliješta i svrdlo od 1 mm. sve se vidi na priloženim fotografijama( a ja takve šarke imam na svim mojim spravama i radim ih već godinama):
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: pala odluka za novi projekt BeDeBD 5 j

Reply #56
Još kabina i uvođenje komandi pa je spreman za prvi let..
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: pala odluka za novi projekt BeDeBD 5 j

Reply #57
Naklon do poda majstore.kad bi otprilike mogao bit prvi let?
Brzo i efikasno lomim elise.Dolazim na vas poziv.

Odg: pala odluka za novi projekt BeDeBD 5 j

Reply #58
za vikend Ivane a i ti se pobrini da se vidimo i letimo dalje...pozdrav
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

 

Odg: pala odluka za novi projekt BeDeBD 5 j

Reply #59
krasno majstore, daj mi reci kako i od cega radis kalup za kabinu?
struja zakon, nitro USTAV