Skip to main content

Topic: izrada buma (Read 12015 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.


Odg: izrada buma

Reply #2
izrada jednostavna :),

Kako znaš da je jednostavna, koliko si takvih tailboom-a izradio ?

Meni su svi ispali kao tužne vrbe, pa i dalje moram koristiti ili karbonsku strelu ili karbonsku kedericu. O cijeni da i ne govorim..

Damir

Odg: izrada buma

Reply #3
ja sam radio za modele penjaca ali ne za bilo koga,dimenzije,naprijed,D=42mm na kraju 15mm duzina 1m interesuje me gdje je problem,moze biti da mogu pomoci

Odg: izrada buma

Reply #4
koliko ja vidim ovdje se nekoristu košuljica, imaju 2 vrste karbona od toga 2 velika sloja i jedan do malo više od pola ide poprečno radi ukručivanja, to sa košuljicom su komplikacije jer se košuljica još mota jednom oko njega komplet što je bespotrebno ako se radi za f5j klasu, nije ni nižno neophodna za f3k, imate ovaj sistem apa ko voli nek izvoli: ovdje sam naišao na ovo šta je potrebno : http://shop.lindinger.at/product_info.php?cPath=1422_1431&products_id=78180  8)
nije tako skupo

diogen Vi ste mislili na ovo još dodatno: http://shop.lindinger.at/product_info.php?cPath=1422_1431&products_id=78177

Odg: izrada buma

Reply #5
Matej,uzmi stap,drveni ili bilo kakav,nije bitno,od Celofan folije za kucu dok je jos u rolni odrezes skalpelom komad sirine 4-5 cm,motas ga na stap malo koso da ti preklop bude najmanje 1cm,inace se moze zavuci Epoxi pa se zalijepi,
izrezes po duzini trake po opsegu stapa,kod mene je bio gore 42mm i dole 15mm i duzine 115 cm pa sam imao recimo gore kod 42mm dobrih 13cm sirine dole oko 55mm sirine, Epoxi razrijedis sa Metanolom da se lako razmazuje po tkanini,Metanol mozes dodavati polako i mjesajuci sve do momenta kada Epoxy postane lagano mlijecne boje,ni kapi vise jer niposto ne smije biti boje mlijeka nego samo blizu,namazes ove trake tkanine i stavis bez mnogo da pazis na strukturu najprije jedan sloj pa dalje koliko vec hoces,tada ponovo rolnicu Celofana viklas okolo ne mnogo zatezuci ali ipak malo,vremenom ce ti mjestimicno iscuriti Epoxy ali ti je OK,
sutradan skines ovu traku Celofana i imas povrsinu stakla,
ja sam radio,jedan sloj Staklene tkanine 60gr. pa balza 1.5mm i ponovo staklo i na kraju Celofan preko viklati,
tu cvrstocu i veoma malu tezinu ne mozes zamisliti dok tu trubu ne imas u ruci, RAZMISLI

Odg: izrada buma

Reply #6
Ivane oprosti ali mi nije jasno za kakve se to modele radi, moje dimenzije bma su gore 15mm dole 8 mm stim ada se debljina stjenke kreče od 0.8mm do 1mm, to šo se radi je za takmičarske modele i bumovi su teški od 12 do 16-17 grama, nemogu si trenutno vizualizizat kako bi to izgledalo, ali sigurno mora bit dobro...

Odg: izrada buma

Reply #7
duzina ????

Odg: izrada buma

Reply #8
800mmto mi je u Turbu 08 jer je njegov bum skroz d početka krila, krilo se veže na njega šarafima na ovom modeli ali nemam trenutno sliku kako, nabavit ću u subotu jer mi je oprema u klubu

Odg: izrada buma

Reply #9
to bi morao motati preko metalnoga stapa,svaki drveni ti je i suvise elastican ali tko da ti napravi takav,ja bi motao traku tkanine sirine ca. 40 mm spiralno a u kontra smijeru Celofan traku nesto siru ca.60 mm bez Celofana preko sumnjam da ce biti dobro,sa Celofanom dobijes mnogo vecu cvrstocu rore,Epoxi vrstu koja se mijesa u omjerima otprilike 80/20 tu negdje.

Odg: izrada buma

Reply #10
800mmto mi je u Turbu 08 jer je njegov bum skroz d početka krila, krilo se veže na njega šarafima na ovom modeli ali nemam trenutno sliku kako, nabavit ću u subotu jer mi je oprema u klubu
na ovoj slici u donjem desnom uglu.plava slajferica,koliko vrti ?

Odg: izrada buma

Reply #11
ma neznam točno, ovo su mi slike od doma, to je ona ručna glodalica sa promjenjivim nastavcima, visit ću u klubu imamo istu , a čemu sad to pitanje  :D, jel nije tema bum?

Odg: izrada buma

Reply #12
ma neznam točno, ovo su mi slike od doma, to je ona ručna glodalica sa promjenjivim nastavcima, visit ću u klubu imamo istu , a čemu sad to pitanje  :D, jel nije tema bum?
ne to pitanje mema veze sa bumom,kvalitetan nije jednostavno uraditi ali ja se nadam ti ces uspjeti,uporan si

Odg: izrada buma

Reply #13
•Power input 130w
•No load speed: 8,000 30,000rpm
•105 cm flexible drive shaft
•Adjustable mounting stand: 28 67mm
•Spindle lock.
http://www.toolstation.com/shop/Power+Tools/Power+Plus+Tools/d40/sd2957
evo našo nekako nije točno ta ali takva od power plus marka, došla 180kn, na tom je sajtu predzadnja ,  karakteristike su gore
hvala na pitpori i ja se nadam da ću uspit