Skip to main content

Topic: Kvalitetniji ( Karbonski?) propeleri - gdje nabaviti? (Read 14499 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Kvalitetniji ( Karbonski?) propeleri - gdje nabaviti?

Reply #15
Plastika je jeftina ali se isplati ako lupaš puno.
Karbon je skup, od 50 do 80 eur na par.
Opcija drvo, xoar dobro balancirani i dosta laki i nisu skupi.

Mi vozimo drvo je je price/performance najbolje.

Pozdrav

Lanzar
www.kopterworx.com

za 50€ dobis 4 komada karbonskih a ne par tako da je cijena skoro ista ko i drveni


Odg: Kvalitetniji ( Karbonski?) propeleri - gdje nabaviti?

Reply #17
 ;)

Odg: Kvalitetniji ( Karbonski?) propeleri - gdje nabaviti?

Reply #18
Propeleri,

daleko najbolji u letu su drveni a takodjer i kod udara jer manje opterecuju Motor,

ne bih nikome preporucio Karbonske pa niti Plasticne jer kod udara strada propeler a nije rijetkost da i Motor pretrpi ostecenja,
Drvo,cemu nesto drugo ?

Pozz, iv

Odg: Kvalitetniji ( Karbonski?) propeleri - gdje nabaviti?

Reply #19
Ivek, letio si i radio si modele koji lete bez propa i RC kontrole, to znamo,
letio si povremeno i propove koji se kreću dok se vrte kroz zrak, na jedrilicama i to samo za uspinjanje,
a kako je s ovima što stoje na mjestu dok se vrte a moraju promptno mijenjati brzinu vrtnje radi stabilizacije?

jel sve isto važi?

Odg: Kvalitetniji ( Karbonski?) propeleri - gdje nabaviti?

Reply #20
Ivek, letio si i radio si modele koji lete bez propa i RC kontrole, to znamo,
letio si povremeno i propove koji se kreću dok se vrte kroz zrak, na jedrilicama i to samo za uspinjanje,
a kako je s ovima što stoje na mjestu dok se vrte a moraju promptno mijenjati brzinu vrtnje radi stabilizacije?

jel sve isto važi?

ne razumijem sto si htio,?

mislis na quad ili sto ?

Odg: Kvalitetniji ( Karbonski?) propeleri - gdje nabaviti?

Reply #21
Narucio sam 10x4.5 s rctimera 2x par, dodju me ok 50 kn komad 33$/4 ( ako bas carina ne zasilji).
Drvene nisam nasao manjih dimenzija samo vece, a tek najavljuju bas za quada propove.

Odg: Kvalitetniji ( Karbonski?) propeleri - gdje nabaviti?

Reply #22
Propeleri,

daleko najbolji u letu su drveni a takodjer i kod udara jer manje opterecuju Motor,

ne bih nikome preporucio Karbonske pa niti Plasticne jer kod udara strada propeler a nije rijetkost da i Motor pretrpi ostecenja,
Drvo,cemu nesto drugo ?

Pozz, iv

Gdje nabaviti drvene 10x4.5 za quada?

Odg: Kvalitetniji ( Karbonski?) propeleri - gdje nabaviti?

Reply #23
10x4 Drvo imas!
11x4 imas drveni i on ti dodje jednako kao 10x4.5 koji ti zelis, manji Korak manji obrtni Moment,

a i 10x5  ti nece imati bitnu razliku a imas ih za kupiti,

Pozz, iv

Odg: Kvalitetniji ( Karbonski?) propeleri - gdje nabaviti?

Reply #24
10x4 Drvo imas!
11x4 imas drveni i on ti dodje jednako kao 10x4.5 koji ti zelis, manji Korak manji obrtni Moment,

a i 10x5  ti nece imati bitnu razliku a imas ih za kupiti,

Pozz, iv

moze link za CCW i CW 10x4 , 10x5 obje velicine mi stimaju, bit ce jos quadova, a sigurno ce trebati i propelera.



Odg: Kvalitetniji ( Karbonski?) propeleri - gdje nabaviti?

Reply #27
10x4 Drvo imas!
11x4 imas drveni i on ti dodje jednako kao 10x4.5 koji ti zelis, manji Korak manji obrtni Moment,

a i 10x5  ti nece imati bitnu razliku a imas ih za kupiti,

Pozz, iv

HK ima ali samo na jednu stranu
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=5743
ne vidim pusher u ponudi


Pogledaj ovdje,
imaju citavo brdo drvenjaka,
Xoar Electric Propeler

Odg: Kvalitetniji ( Karbonski?) propeleri - gdje nabaviti?

Reply #28
10x4 Drvo imas!
11x4 imas drveni i on ti dodje jednako kao 10x4.5 koji ti zelis, manji Korak manji obrtni Moment,

a i 10x5  ti nece imati bitnu razliku a imas ih za kupiti,

Pozz, iv

HK ima ali samo na jednu stranu
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=5743
ne vidim pusher u ponudi


Pogledaj ovdje,
imaju citavo brdo drvenjaka,
Xoar Electric Propeler

ali imaju veliku manu, prvo sta je neisplativo naruciti od njih, drugo sta propovi imaju izbusene 6mm rupe koje ne odgovaraju na vecinu ovih motora koji se koriste kod manjih multija, trece ako ga malo kvrcnes razleti se u 58 djelova...

Odg: Kvalitetniji ( Karbonski?) propeleri - gdje nabaviti?

Reply #29
Nadjem ja Xoar international, no kad trazim prodavaca nadjem samo na jednu stranu,
http://www.gravesrc.com/XOAR_2_BLADE_ELECTRIC_BEECHWOOD_PROP_10X4_p/xor1040ew.htm

carbonci su naruceni pa cu vidjeti, plasticnjaka rezervnih imam hrpu,
drveni s rupom koja mi stima i na CCW CW nisam nasao link za naruciti a da je netko testirao.

Hvala @davorvz
ja imam sa rctimer karbonske 10×4,5... odlicni, ma koja plastika, to je prošlost
to sam trazio

I dalje trazim link za drvene za multija, drveni za avion ne skode za neke druge projekte.

Ako je netko narucivao xoar gdje ih je narucio, link www.kopterworx.com nema tako male.