Skip to main content

Topic: Hitec Aurora 9 (Read 53346 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Hitec Aurora 9

Reply #181
ovo je umjesto frenda :)

Odg: Hitec Aurora 9

Reply #182
e ta ti je dobra...izgleda da se mi nemremo sjetit nečeg za kaj već ne postoji rješenje.... :-\
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: Hitec Aurora 9

Reply #183
minsoo kim složio OSD koji se ušteka u aurorin prijemnik i šalje full telemetriju nazad,
a nije korišten hitec GPS telemetry kit, koji inače dođe oko 150$

http://www.servocity.com/html/hitec_telemetry_sensors.html

tako je moguće letjeti samo s jednim gpsom i imati prikaz senzora s kontrolera,
inače je trebalo jedan gps za kontroler, drugi za OSD a treći npr za telemetriju aurore(samo ovaj hitecov dođe 120$ LOL)....
i svaki bi pokazivao vrijednosti malo 'na svoju stranu' ovak su sve iste  ;D

http://www.kkmulticopter.kr/index.html?modea=vieweng&mc_selected=MultiCopter&sc_selected=NaviBoard&sn=flycam_osd&id_no=137





Odg: Hitec Aurora 9

Reply #184
da je frajer bi i za spektrum složil tak nekaj  ;) ;)............... bi ja kupil
dx9-xd8-gobac630

Odg: Hitec Aurora 9

Reply #185
Postoji li High Voltage prijemnik 9 kanalni za Auroru 9?
MX16s+Assan, AURORA 9, T8FG
SF47, Ventus 2AX, Shadow, Elektra,
Optima PRO, Discus CS, Escape Jarro Miler
Eagle Tree PRO

Odg: Hitec Aurora 9

Reply #186
Optime rade na 2S LiPo

Quote
Optima accept 2S but extremely few servos are capable of running on a 2S lipo. "Optima voltage requirements are 4.8-7.4v being the nominal value of a 2S Lipo. A fully charged 2S Lipo being maximum input voltage to the Servo Bus."
MAK Zapad

Odg: Hitec Aurora 9

Reply #187
Hvala!
MX16s+Assan, AURORA 9, T8FG
SF47, Ventus 2AX, Shadow, Elektra,
Optima PRO, Discus CS, Escape Jarro Miler
Eagle Tree PRO

Odg: Hitec Aurora 9

Reply #188
Nema na čemu
MAK Zapad

Odg: Hitec Aurora 9

Reply #189
Optime rade na 2S LiPo

Quote
Optima accept 2S but extremely few servos are capable of running on a 2S lipo. "Optima voltage requirements are 4.8-7.4v being the nominal value of a 2S Lipo. A fully charged 2S Lipo being maximum input voltage to the Servo Bus."

optime rade i na 30V ne samo na 2S, napajanje prijemnika mozes pustiti direktno preko SPC porta, direkt napon sa pogonske baterije pa tako i ujedno dobivas dolje telemetrijom napon baterije bez dodatnog modula

Odg: Hitec Aurora 9

Reply #190
Mislim da sam negdi pročitao da ima kontrolu signala , nešto u stilu ko ciglice na mobitelu i pripadni alarm , to jest da te obavijesti kad si na granici gubitka ,,jel to točno?
Prodajem stado ovaca  , predvodi ih tajnoviti ali bezkompromisni i potentni prč Glavonja !!!!!!

,,A u fušu cipan drva"""""""

Odg: Hitec Aurora 9

Reply #191
jes  ;)

Odg: Hitec Aurora 9

Reply #192
Htio bi isprogramirati Auroru 9 da se flapsovi polako spuštaju i dižu. To znam napraviti.
Ali bi htio umiksati elerone u flapsove.

Ideja je da pri malim brzinama kad su flapsovi izvučeni povečam mogučnost upravljanja po nagibu.

Ukoliko usporim serva onda i mix elerona u flapsovima radi sporo, to nije dobro.

Znači imati brze reakcije na mix elerona u flapsovima i spore flapsove.
To neznam napraviti.

Ako netko ima kakvu ideju...
MX16s+Assan, AURORA 9, T8FG
SF47, Ventus 2AX, Shadow, Elektra,
Optima PRO, Discus CS, Escape Jarro Miler
Eagle Tree PRO

Odg: Hitec Aurora 9

Reply #193
Možda bi bilo moguće ubaciti dodatni logic switch, koji kad je upaljen flapsovi rade sporo, kad se uključi rade s isključenom servo speed opcijom. Sad ne znam kak to napravit na Aurori, ne sjećam se baš menija napamet, ali čisto kao ideja
MAK Zapad

 

Odg: Hitec Aurora 9

Reply #194
Možda bi bilo moguće ubaciti dodatni logic switch, koji kad je upaljen flapsovi rade sporo, kad se uključi rade s isključenom servo speed opcijom. Sad ne znam kak to napravit na Aurori, ne sjećam se baš menija napamet, ali čisto kao ideja

Mislim da ni kao idea ne prolazi.
Scenario sletanja je:

U liniji sletanja izvuku se flapsovi do pola i to plako da ne dođe do bacanja modela zbog nagle promjene profila, po potrebi umiksati dubinu.

Smanji se brzina i poveća propadanje, zbog smanjene brzine eleroni daju lošiji odziv na istu komandu.
Tu se može ubaciti dualrate i to kompenzirati s povećanim otklonima.

U finalu prilaza flapsovi se opet polako izvlače do kraja još pada brzina sad više nema mogučnosti povečanja otklona elerona jer su potrošeni na pola flapsova.

Opcija je da se flapsovi počnu koristiti kao eleroni ali brzo i to od polovice flapsova do kraja flapsova, a da flapsovi još uvijek polako izlaze van.

Znači flapsovi su na 75% nagli udar vjetra s boka i treba brzo poravnati model oba elerona do kraja i flapsovi jedan na 100% drugi na 50 %.

I dalje u zbroju su flapsovi na 75% ali jako rotiraju model, to se mora dogoditi brzo i  u kratkom vremenskom intervalu, čim se osjetilo poboljšanje flapsovi se trebaju vratiti u položaj 75% a sitne korekcije nagiba raditi s eleronima.

Koliko sam shvatio brzinu se može podešavati na servu i onda je jednaka za bilo loje micanje i u prelazima iz jedne faze u drugu fazu leta.

Nigdje nisam našao da pamti položaj komandi za određenu fazu leta nego samo uvjete kako će se komande ponašati

Fali mi spid za komandu a ne za servo i predprogramirani položaji komandi za određenu fazu leta.
S te dvije funkcije bi zano isprogramirati traženi scenari.
MX16s+Assan, AURORA 9, T8FG
SF47, Ventus 2AX, Shadow, Elektra,
Optima PRO, Discus CS, Escape Jarro Miler
Eagle Tree PRO