Skip to main content

Topic: Trebam plan za avion sa slike  (Read 7175 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Trebam plan za avion sa slike

 Lijep pozdrav svima...

Kao sto i u naslovu pise, trazim plan za avion sa slike...ne znam kako se avion zove, ali mi se svida i htio bih ga napraviti ( od stiropora ) ... pa ako ima neki nacrt, bih bih zahvalan ako bi ga htio podijeliti...

Jao, sad vidim da sam temu postavio u krivu rubriku  :( Ako nije problem, neka moderator premjesti...



Odg: Trebam plan za avion sa slike

Reply #2
Podsjeca na P38 al nije ni blizu :)


Odg: Trebam plan za avion sa slike

Reply #4
E odlicno!  ;)

Imam sad jos jedno pitanje...nasao sam plan za taj avion...
http://plans.aerofred.com/img7385.search.htm
Kako bi ja sad tu sliku povecao tako da avion bude velik onak kak ja hocu ( jer je ovaj ocito mali ) i onda da tak uvecanu sliku isprintam? ( s tim da slika bude onak u "slagalici" )

hvala  :)

Odg: Trebam plan za avion sa slike

Reply #5
E odlicno!  ;)

Imam sad jos jedno pitanje...nasao sam plan za taj avion...
http://plans.aerofred.com/img7385.search.htm
Kako bi ja sad tu sliku povecao tako da avion bude velik onak kak ja hocu ( jer je ovaj ocito mali ) i onda da tak uvecanu sliku isprintam? ( s tim da slika bude onak u "slagalici" )

hvala  :)

Najlakše ti je otić u fotokopiraonu...puno lakše nego da se objašnjavamo tu satima :)

Odg: Trebam plan za avion sa slike

Reply #6
Otisao sam u fotokopiraonu i tamo sam sefu objasnio kaj hocu i on me onako pogledao sa podsmjehom i rekao kako je to komplicirno i kako bi to jako dugo trajalo kad bi on isao pripasivat jednu sliku sa drugom...i nakon sta sam mu valjda 10 puta objasnio kako meni ne treba prevelika preciznost slike nego mi samo trebaju obrisi trupa i krila jer to radim iz stiropora, pozvao me k sebi iza u kancelariju, stavio stick u komp, pokrenuo ColerDraw i poceo lagano radit...prvo je to rastezaona dimenzije kako je meni pasalo i onda je doslo na red dijeljenje slike na komade koji ce medusobno bit kompatibilni...i tu je stao sa rijecima "to ce ti bit preskupo ako ja to budem radio jer mi za to treba jedan dan" ... fino sam mu se zahvalio na trudu i otisao...skinuo sam CorelDraw x5, pogledao napreskokce par tutorijala na youtube-u i lagano poceo sam isto kao i gospodin u fotokopiraoni. Podijelio sam sliku na vrlo trivijalan nacin ( mozda postoji i neki brzi ) i bio sam gotov za sat vremena laganog rada uz finu glazbicu  ;) Svaku sliku spremio zasebnonu pdf i na kraju sve pdf-ove spojio u jedan pdf ... i sad cekam ponedjeljak da to isprintam :)

Ali po mjerama ovako u grubo, bit ce to velika tičurina  :D 8) 1600 raspon krila :) mislio sam stavit manji raspon krila, ali mislim ga koristiti i za FPV danas-sutra pa mi je bolje da ima vecu povrsinu krila...

e sad...elektronika...trenutno imam zagija i setup za njega:

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__12919__D2826_6_2200kv_Outrunner_Motor.html

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__12191__TURNIGY_TRUST_45A_SBEC_Brushless_Speed_Controller.html

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__11951__Turnigy_nano_tech_2200mah_3S_45_90C_Lipo_Pack.html

mislio sam kupit jos jedan ovakav motor i ESC ( prop je 7x4 ) i da to stavim na ovaj avion... Jel ce to bit dosta snage? da mozda uzmem 4S 3000mAh?

btw, ako netko hoce plan, nek posalje PM ...

probat cu stavljat slike kako budem radio...

Odg: Trebam plan za avion sa slike

Reply #7
Ne mogu vjerovat da je tolko zakomplicirao...veće i bolje kopiraone sa mladim ljudima odrade to začas (bar je to moje iskustvo) :)

Fino da si se sam primio toga, svaka čast!
Ako kupuješ drugi motor nemoj zaboraviti i drugi ESC :)

Da ja slažem stavio bi svaki motor na svoju bateriju i svoj ESC, ali možda griješim ionako sam početnik!

Odg: Trebam plan za avion sa slike

Reply #8
hm, nije mozda tako losa ideja, ali bi mi avion  bio puno tezi  :-\ ... ali bi dobio na vremenu leta... mislim da cu se ipak drzati jedne baterije...

ali sad mi onako prolazi kroz glavu: " A sta ce mi 1600 raspon krila? Sa takvim rasponom krila mi je i duzina velika...pa se javlja problem transporta...mozda da sam stavio 1400 ?"

hmmm  :-\

Odg: Trebam plan za avion sa slike

Reply #9
hm, nije mozda tako losa ideja, ali bi mi avion  bio puno tezi  :-\ ... ali bi dobio na vremenu leta... mislim da cu se ipak drzati jedne baterije...

ali sad mi onako prolazi kroz glavu: " A sta ce mi 1600 raspon krila? Sa takvim rasponom krila mi je i duzina velika...pa se javlja problem transporta...mozda da sam stavio 1400 ?"

hmmm  :-\

Napravi par računica, koliko će biti dugačak ako je 1600 raspon, ako je 1400, 1200....pa ćeš lakše odlučiti

Odg: Trebam plan za avion sa slike

Reply #10
mislim da su gluposti iz kopiraone, jer imam fotokopirni stroj i kopiral sam si nacrte za air boat
uvečal sam si ga  koliko mi trebalo u nekih 3 minute jer sam mjeril duljine s metrom
sveukupno mi za nacrt trebalo da ga finilaziram 10 minuta
da se razumijemo ne radim s fotokopirnim strojem (kao profesionalci u fotokopiraoni) nego si povremeno moram nesto skopirat i toliko ćesto da zaboravim kaj sam zadnji put radil i sve novo nanovo

lp
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Trebam plan za avion sa slike

Reply #11
mislim da su gluposti iz kopiraone, jer imam fotokopirni stroj i kopiral sam si nacrte za air boat
uvečal sam si ga  koliko mi trebalo u nekih 3 minute jer sam mjeril duljine s metrom
sveukupno mi za nacrt trebalo da ga finilaziram 10 minuta
da se razumijemo ne radim s fotokopirnim strojem (kao profesionalci u fotokopiraoni) nego si povremeno moram nesto skopirat i toliko ćesto da zaboravim kaj sam zadnji put radil i sve novo nanovo

lp

Pa to i ja velim, pogodil je drito kopiraonu sa nesposobnim likom :)

Odg: Trebam plan za avion sa slike

Reply #12
mislim da su gluposti iz kopiraone, jer imam fotokopirni stroj i kopiral sam si nacrte za air boat
uvečal sam si ga  koliko mi trebalo u nekih 3 minute jer sam mjeril duljine s metrom
sveukupno mi za nacrt trebalo da ga finilaziram 10 minuta
da se razumijemo ne radim s fotokopirnim strojem (kao profesionalci u fotokopiraoni) nego si povremeno moram nesto skopirat i toliko ćesto da zaboravim kaj sam zadnji put radil i sve novo nanovo

lp

Marjan,
ako stvarno mozes da kopiras pokusaj Snoopy Nacrt da iskopiras,