Skip to main content

Topic: Početnik (Read 2506 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Početnik

Pozdrav,

Ja sam Karlo i htijo bi kupiti rc helikopter ali neznam kakve trebam kupiti pa pitam vas.
Danas sam saznao za modelarski forum,prije sam se bavio rc autima pa sam sad htijeo odlučiti imati rc helić.
Mene zanima:

Veliki rc helikopter:Da nije velik kao na internetu bigest rc helicopter ever neg neznam srednji ili veliki.

Da ima kameru

Neznam za ovo ali ću rađe pitat:Koliko je duljina rc helikoptera od daljinskog upravljača,ako je moguče do 1 km ili barem 500m.

Neznam koliko traju baterije ali bum ih našo preko hobby kinga.

Sad cijena uh ako je moguće do 1500kn ali mislim da za ovo treba nekih dobrih 5 somova.

Fala unaprijed

Odg: Početnik

Reply #1
Ako si početnik, kreni s sasvim malim heličima koaksialni, kad njega dobro proučiš i savladaš uzmeš si ovakav:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__24470__Turnigy_FBL100_3D_Micro_Helicopter_RTF_Mode_2_.html
Za savladati takav dobro može poslužiti i simulator na računalu, nakon toga ako to sve ide onda možeš preskočiti klasu 250 i uzeti neki 450 - što se tiče varijanti, dijelova i nadogradnji samo je nebo granica ali dotad bi već trebao imat i neka iskustva.

A sad pazi ovo, ako nemaš nikakva iskustva a želio bi nosit neku kameru u zraku nemoj ni uzimat helić, idi radije na quadcopter, ako ti se složi setup s nazom i gps-om i nakon što vidiš kako se upravlja + ostale bitne stvari, gotovo sam siguran da može svatko letjeti s tim pa čak i početnik ako se pridržava početničkih pravila. Ovo je malo skuplja varijanta (u startu) letenja ali sve ovisi kojom linijom otpora ideš.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Početnik

Reply #2
Za te novce je najbolje jos malo usparati pa kupiti pravu stanicu i piciti simulator.

Baterije traju oko 200-njak ciklusa u najboljem slucaju.
Trajanje leta je od 5-8 min.

Par pitanja.
Jel imas stanicu vec?
Sto ce ti kamera?
Koliko ti je dobar vid da bi vidio helic na 1km udaljenosti?
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Početnik

Reply #3
Dali mogu kupiti jaču bateriju pa nek leti 20-30min




Odg: Početnik

Reply #7
Ovo mi izgleda presmiješno. Nit ima previše veze sa muzikom, nit ništ. Izgleda samo kao neograničeno divljanje bez ikakve ljepote pokreta ili nešto slično.
Jasno mi je da vama koji vozite heli izgleda jebeno jer znate koliko je to teško, ali siguran sam da laicima i ostalima izgleda pomalo debilno. Sorry ak sam nekog uvrijedio :)

EDIT: stvarno je BRUTALNO DOBAR, da ne bi netko mislio da sam popljuvao njegov skill!

 

Re: Početnik

Reply #8
Ufff dobar je. Ali za moj ukus preblizu sebe i publike.