Skip to main content

Topic: Potencijalno legalno letališće - Zagreb (organizacija, dogovori itd.) (Read 84018 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Potencijalno legalno letališće - Zagreb (organizacija, dogovori itd.)

Reply #15
A jel ima nesto da ne pase samo zapadnom dijelu grada?

Iz Dubrave do tamo ima sat vremena voznje :)
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Potencijalno legalno letališće - Zagreb (organizacija, dogovori itd.)

Reply #16
Dečki moji dragi, ak uspije Jarun riješit ovu situaciju sa terenom kod vodocrpilišta tu priliku propustit nesmijemo., zasukat rukave, malo provjetrit novčanike i ak Bog da onda uživat u letenju. 
 

Odg: Potencijalno legalno letališće - Zagreb (organizacija, dogovori itd.)

Reply #17
Di god nam prvo daju komadić zemlje koji je iskoristiv - idemo. Treba nam pista, eventualno kontejner za avione i piči, sve ostalo ćemo napravit u hodu :)

Odg: Potencijalno legalno letališće - Zagreb (organizacija, dogovori itd.)

Reply #18
wesp: upravo to i je problem da gdje god, osim u sredini grada sto je vjerujem neizvedivo, da odradimo mjesto za letenje nece jednom djelu ekipe biti blizu ni po volji. znam da je glupo reci nek svaki dio grada proba odraditi svoje letaliste, no pretpostavljam da je to jedini moguci put..jer ako se tako odradi onda cemo svi ici svima u goste..ovako ce usprkos dobrim odnosima i zeljom za letenje, (osobna pretpostavka), dio iz daljeg dijela grada mozd ai na pocetku dok traje hype dolaziti u drugi dio grad ano onda sve rijede i rijede ili cak nikako. jer to je vidljivo vec i sada jer jedni lete na zapadu a drugi na istoku.

no treba krenuti od necega, pa gdje god to bilo.

preljevnica: kaj se tice prijedloga za preljevnicu. to nemoze biti mjesto za aerodrom i pratece objekte jer ocekivati tamo izgradnu kuce, struje i vode je vrlo tesko i brijem neostvarivo. ali je ona zanimljivo mjesto da se tamo odradi pista i da to bude jednostavno mjesto za letenje a ne aerodrom. u tom smjeru ide moj prijedlog preljevnice. utabat ili cak sloziti 10mX2m betonsku pistu vjerujem da ni gradu ni ikomeu, uz doar elaborat zasto i zbog cega, nebi smetalo i bilo trn u oku. a samo mjesto je ionako pogodno upravo za takvo letenje-vikend letenje uz rostilj i drustvo :)

jarun75:kaj se tice predlozenih mjesta, sve pet, no ne zaboravite da je to sve vodozastitno podrucje i bilo kakva infrastruktura ne dolazi u obzir tamo. mozda i grijesim no tamo jednostavno nema pristupa. pogotovo na mjesto vodocrpilišta, a znamo i zasto ;) no vrijedi probati jer mi nismo opasna skupina u smislu da oneciscujemo ili unistavamo okolis pa time i mozda dobijemo priliku na nekom do sada nepristupacnom mjestu.
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: Potencijalno legalno letališće - Zagreb (organizacija, dogovori itd.)

Reply #19
zed: kaj se tice kontenjera, zgrade ili bilo cega ako ti je u mislima skladiste aviona..to jednostavno zaboravi. iako smo sada EU mi smo daleko od toga. a ako su uspjeli uz vojni aerodrom i recimo otezani pristup i cuvani prostor ukrasti kosilicu...kaj bi tek bilo s nekakvim kontenjerom ispunjenim tisucama € u nekakvom sumarku udaljenom od ociju..ne da bi nestalo sve iz kontenjera vec bi i kontenjer maznuli. stoga, razmislja li se u svezi hangara za avione, bez cuvanog prostora, zastitara,domara ili bilo cega u tom prostoru jednostavno zaboravite ;)
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: Potencijalno legalno letališće - Zagreb (organizacija, dogovori itd.)

Reply #20
Moj avion mogu maznut, nebuju se puno usrećili. Ne moraju svi tamo držat avione, to je osobni izbor.

Ako je recimo kontejner na kampusu (jedna od ideja), sumnjam da će se obijat da bi se ukrali avioni. Nevažno, predaleko je ikakav plan još da o tome kontempliramo, ali iovak ionak trebamo neku buksu za stvari (to je zicer).

Odg: Potencijalno legalno letališće - Zagreb (organizacija, dogovori itd.)

Reply #21
Evo čisto da predložim dio terena di ja povremeno letim iz razloga jer je sama podloga skoro pa idealno ravna, nekakva mješavina šodra i pjeskovite zemlje, trava tek na mjestima poveča ostalo neka čudna rijetka trava i mahovina i kad bi se kosila redovito mila majka. Osim ponekog đogera ili slučajnog prolaznika rjetko kad neko navrača. Hm autocesta je fizički odvojena šumom i prema mojoj procjeni udaljena 300-400 metara od terena., no stvar je u tome da je položaj terena sjever-jug i to je najčešći vjetar koji puše kod nas tak da nam je povoljan smjer za uzljetanje i sljetanje., prema autocesti nikad ni nemam potrebe usmjerit model jer je dio iznad samog terena i Save dovoljan da se u zraku nađu i 2-3 modela. Teren je širok oko 100-ak metara, prilazni put je odličan, nema zabrane za skretanje auta, mjesta za aute ko u pustinji.      

Odg: Potencijalno legalno letališće - Zagreb (organizacija, dogovori itd.)

Reply #22
To je kolko, cca 400 m nakon onog parkiralista za kamione ?

Odg: Potencijalno legalno letališće - Zagreb (organizacija, dogovori itd.)

Reply #23
To je kolko, cca 400 m nakon onog parkiralista za kamione ?
Tak nekak, to su Tempove barake za radnike al kak Tempo više skoro i ne posluje rijetko više nekog ima tamo.

Odg: Potencijalno legalno letališće - Zagreb (organizacija, dogovori itd.)

Reply #24
Po meni je preblizu autoputa...
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: Potencijalno legalno letališće - Zagreb (organizacija, dogovori itd.)

Reply #25
tu se i leti no sa istocne strane save, citaj strana king krosa. inace je uz most no koliko vidjeh odlazi se malo dalje i tada je sava izmedu autoputa kao i cijeli oznaceni teren. no osobno iz iskustva, iako se to pazi malo po malo modeli zavrse iznad mosta ceste i tak to...pogotovo jetovi koji trebaju mnogo mjesta. stoga je preljevnica nekako bolja jer tamo nema ama bas nikoga. no opet iz iskustva, nekima ne pase jedino iz razloga jer je prilazna cesta losa.

eto,marjanov i marjanov prijedlog, moj..sve je nekako orijentirano uz zapadni dio i savu. i fakat je tamo mnogo mjesta na kojima se moze letjeti. ode li se uz savu prema luckom ili recimo prema lanistu, nailazimo na ogromne livade koje su daleko od icega. no upravo zato su i veci dio vremena nepokosene i nemaju nikakvu pistu da bi dalo normalno letjeti.

kako god, mozda da se prvo organizira letenje po tim mjestima pa prema videnom, ako se nesto posebno modelarima svidi, pocne organizacija oko tog mjesta. ovako, ideja ce biti puno no to nama nista ne znaci ako se ne ulovimo jednog mjesta. karte su super, no mislim da bez dva tri dana letenja na odredenom mjestu tesko da mozemo znati kakvo je s karte i dali je tamo ugodno za letenje. a na kartama nema ograda, dalekovoda, zica, sikara, žbunja bla bla...

eto, krenulo je i nadajmo se najboljem za nas modelare  ;D
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: Potencijalno legalno letališće - Zagreb (organizacija, dogovori itd.)

Reply #26
Dragi moji drugari, jeste vi za da ja angažiram svojega druga da on dođe nama pokosit nekakvu pisticu na nekom dijelu save i još ga onda probat obrlatit da malo i to povalja ak bude kakvog efekta obzirom da je zemlja sad relativno tvrda pa barem da imamo privremeno neko gnjezdo dok nekaj ne iskrsne.
Dajte prjedlog jel bi to bila Preljevnica ili onaj dio nasipa prema Podsusedu koji sam označil na karti., kak vi odlučite ja bum tak organiziral. 

Odg: Potencijalno legalno letališće - Zagreb (organizacija, dogovori itd.)

Reply #27
Mislim da je bolje pokusat nego cekat da netko nagrabusi. Ionako je sve u fazi dogovora tek...

Odg: Potencijalno legalno letališće - Zagreb (organizacija, dogovori itd.)

Reply #28
I tako se to vec zaboravilo!

Odg: Potencijalno legalno letališće - Zagreb (organizacija, dogovori itd.)

Reply #29
Pa mislim da nije još  ;)

Lp
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C