Skip to main content

Topic: SD team testiranja (Read 341465 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: SD team testiranja

Reply #1591
ja neznam kako je vama ali ja ne mogu u pretraživaču nači orginalnu RC Tiger motors stranicu...  ??? ??? ??? ???
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: SD team testiranja

Reply #1592
Ja je nikada ne tražim......mislim da su preskupi a bolji je pod upitnikom...... :)

Ok, ima dobrih stvari, ali uz tuning može i jeftinija stvarčica biti uporabljiva.... ;D


Odg: SD team testiranja

Reply #1594
Ja je nikada ne tražim......mislim da su preskupi a bolji je pod upitnikom...... :)

Ok, ima dobrih stvari, ali uz tuning može i jeftinija stvarčica biti uporabljiva.... ;D
ma slažem se al mi je to nevjerovatno da im ne mogu naći stranicu kroz nijedan pretraživač
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.


Odg: SD team testiranja

Reply #1596
nemreš belivit...upiso sam to 30 puta....sad je ima
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: SD team testiranja

Reply #1597
Što je bolje, a što se gdje stavlja i za koje novce, bespredmetno je raspravljati jer ja ne odlučujem o tome, ja sam samo alat koji sastavlja, naravno da se i od jeftinijih npr. motora daju napravit bolji kvalitetniji ali pitanje je koliko se isplati. RC Tiger je unazad pol godine podigao proizvodnju do zavidne mjere, integrirali su se uglavnom u sve profi drone stvarčice, a još sve to uspjevaju sa relativno visokim cijenama (nama) i lošom tehničkom podrškom, kako? Pa jednostavno, zakon tržišne potražnje je na njihovoj strani.

Ovi propeleri su daleko od loših propelera ali greška koja se pojavila u procesu proizvodnje (provrt nije u centru) nije pravilno profiltrirana od strane kontrole proizvodnje, nesmije se dogodit da krajnji kupac dobije ovo, to je jako loša reklama, ali i loša reklama je svejedno reklama.  :)
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: SD team testiranja

Reply #1598
Danas me docekala jako velika kutija.

Taloni 2 komada.


Odg: SD team testiranja

Reply #1599
He bit ce zgodno vidjeti tu mrcinu kako kida zrak na par kilometara od pilota. :))

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 2

svaka čast :)

 

Odg: SD team testiranja

Reply #1600
Sve pršti od FPV-a, ja sam jučer dok sam testirao 2,4GHz Amp imao FPV sa pticama, kružile su od quada jako blizu, neznam šta im je toliko zanimljiv bio  :)
Evo to je video:
http://www.youtube.com/watch?v=Qwrf8LC_5yM
Amp radi, čini se zasad jako dobro, još testiram razne antene pa ćemo vidjeti, ali izmjerena dobit kad ga spojim na router je 13-15dB, kakva je na Futabi pojma nemam ali RSSI izgleda obečavajuče, to su ovi neki novi kineski ampovi od 2W, imaju u sebi step down konverter pa se mogu napajati od 7-16V, zanimljivo ne šprica po ničemu, video link, mobiteli i ostali kučni wifi uređaji rade bez smetnje dok je amp operativan, također nema nikakve razlike u radu napajao ga s posebnom baterijom ili s baterijom koja napaja monitor i VRX, a u radu jedva da postane mlak na dodir, potrošnja na 12V 250mA, vidjet ćemo koliko se može stvarno poteči s time.  8)
Evo ga i KW2 quad, prepravljen na 4S 5800mAh i Turnigy 10x4, nadam se nekom brzinskom rekordu, postao mi je malo dosadan na 2S  :)
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: SD team testiranja

Reply #1601
Vidim da u zadnje vrijeme sve cesce koriste pojacala za 2.4 i nabijaju turbo udaljenosti,
svidja mi se kako si ugradio i mogucnost koristenje vec postojecih prijemnika je super.

Da ne govorim koliko je lakse postaviti 2.4 antenu u odnosu na dugacku 433, te vec imas diversity prijemnik po razumnoj cijeni.

Evo malo i koliko je veliko krilo Talona, 1.7m ne zvuci puno ali kada se vidi sirina krila onda se skuzi da je ogroman.


Odg: SD team testiranja

Reply #1602
Oho, nisu to baš mala krila, imaju dosta površine a to je bitno za ponijeti svu FPV opremu i dosta baterije  :)
LRS na 433MHz je ipak pravi LRS za sve moguče uvijete, no međutim 2,4GHz Amp je relativno jeftin i nije potrebno mjenjati prijemnike u modelima što još dodatno pojeftinjuje, sa dobrom patch antenom sigurno bi i na 2,4GHz dobar domet bio zagarantiran. Zasad koristim mali štapić od 2-2,5db, a kasnije ko zna  :)
Treba sve isprobat, samo polako.
Nisam imao baš puno vremena testirat sve to ali danas sam napravio let s 10x4 propelerima na malom KW2 quadu, s 2 2S 5800mAh u seriju let do 3,6V po čeliji je trajao 23min i zamalo završio kobno, budući da se ponašao kao zvrk tako sam ga i letio, krajnju brzinu neznam ali bilo je poprilično brzo, u biti brže nego što sam ja navikao letjeti, drugi problem je to što ovaj frejm "prosvira" na večim brzinama unoseči masovne vibracije u sliku s kamere i potencionalnu mogučnost blesiranja naze koja postaje nekako pretroma na velikim brzinama, ali svejedno mislim da su vibracije koje se javljaju u frejmu največi izvor problema, za let na tim brzinama koji nudi ovaj setup treba daleko kruči frejm i sa kračim krakovima.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: SD team testiranja

Reply #1603
E ovako budući da dosta forumaša prati ovu temu želim obavijestit da đakovčani (MK Đakovo) u subotu 10.5. u sklopu več tradicionalnog malog đakovačkog Auto Show-a također sudjeluju sa svojim štandom na kojemu će biti izloženo svašta-nešta modelarskog (a i maketarskog)  :), svi zainteresirani su dobro došli, ako se netko nađe u Đakovu bit će nam drago da svratite, neće bit baš letačko okruženje (centar grada) ali planiramo povremeno podiči koji od multija i malo snimat, ono što je najbitnije za ovakav događaj je druženje, prezentacija i promicanje tehničke kulture. Događaj organizira Totalni FM, dakle Đakovo, veliki parking iza male crkve, u 10 sati.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: SD team testiranja

Reply #1604
4tm nikako da preuzme svoj primjerak Talona pa stoji neotpakiran.

Dosta je kompaktno spakiran.