Skip to main content

Topic: groovy 3a 50 - nova pila u hangaru (Read 7931 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

groovy 3a 50 - nova pila u hangaru

posto vec imam dosta 3d modela zelio sam nesto novo, posto me scale ne zanimaju, a treneri jos manje dvoumio sam se izmedju modela s impelerom i f3a. ono sto bi me interesiralo od impelera je preskupo i jos je uz to na struju odluka je pala na nitro f3a model koji se nudio tu na forumu.

model je 1360 mm raspona, pise da je 2350 grama rtf, motor 4t tt f-75s, service sam stavio koje sam imao doma hitec hs-311. jos imam za napraviti par sitnica i docekati propove da dodju na postu.

s kojim ljepilom da zalijepim horizontalac u trup? mislio sam 5 min epoxyem, ali to moze ispasti neuredo, bi li bilo ok to zalijepiti s loctite super glue?

ima li koga da se kuzi u f3a letenje i reglanej modela da me malo uputi?








struja zakon, nitro USTAV

Odg: groovy 3a 50 - nova pila u hangaru

Reply #1
kak ja ne znam sa tim slikama  :'(

kako vi to postavljate? probao sam uploadati sa racunala i svaki puta pukne vec u startu.


edit: uspio sam nesto ipak sa slikama.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: groovy 3a 50 - nova pila u hangaru

Reply #2

Aeromodelarski forum
Aeromodelarski forum ->  Natjecanja -> F3A -> View Thread
You are logged in as a guest. ( logonregister )
F3A razno
Moderators: igoruav, Omi

Jump to page : 1
Now viewing page 1 [15 messages per page]
View previous thread :: View next thread
   Natjecanja -> F3AMessage format FlatThreadedNested

igoruav
  Posted 25/3/2007  21:56 (#121)
Subject: F3A razno
[/t][/t][/t]


Veteran

1002525
Location: Zagreb
Eto da probijem led i da pokusam pomoci onima koji se odluce baviti F3A i F3A-X letenjem.
 
F3A program se donosi uvijek za dvije godine, te se tako ove godineleti po novom programu. F3A natjecanja su u suradnji sa kolegama izSLO, kako bi bio sto veci broj natjecatelja. U SLO se natjecanjaodrzavaju duze vrijeme, dok je kod nas prvo odrzano na Luckom proslegodine nakon stanke od nekih 25 godina.
Postoje dva programa juniorski i seniorski, ali mogli bi ih nazvatipocetnicki i napredni, jer ne postoji limit u godinama natjecatelja.
Programe za 2007. i 2008. cu objaviti negdje gdje ce se dati skinuti jer su veci od 100k pa ne idu u achment.
Raspored natjecanja
 
13.05.2007 Zagon kod Postojne
03.06.2007 Lucko MAK Tresnjevka
02.09.2007 Prilozje ko Metlike
 
Objasnjenje znakova figura i ostale vazne stvari vezane uz F3A natjecanja mozete naci na stranici od kolege iz SLO http://mai2sky.stran.net
Savjeti za trimanje modela za akrobacko letenje. http://www.palosrc.com/instructors/trim-chrt.htm Tu je objasnjeno podesavanje razlike kuteva, kut motora, teziste i ostalo sta je vazno da model mirno leti.
 
Forum na kojem se dogovaramo sa Slovencima je http://forum.modelarji.com/ Tu se nalazi sve vezano uz natjecanja, modele, prodaju modela i ostalo
 
Eto toliko za sada. 
 
 
 
 
 
    

Top of the page Bottom of the page

NIkola Lehkec
  Posted 23/4/2007  22:00 (#586 - in reply to #121)
Subject: RE: F3A razno


Veteran

1002525
Location: Čakovec
Jesu li to jedine 3 tekme u "našim" krajevima?

Top of the page Bottom of the page

<ins><ins></ins></ins>[/t][/t]
[/t]
Jump to page : 1
Now viewing page 1 [15 messages per page]
Jump to forum :  Uvod---------------------- + Pravila, upute, obavijesti Natjecanja---------------------- + F1A,B,C,H + F1N + F3A + F3J + F3K + F5J + Helikopteri Aeromodelarstvo - razno---------------------- + Modelarske aktivnosti + Modelarska elektronika + Slobodna rasprava o aeromodelarskim temama + aeromodelarstvo.net + Popu-Pop a Bobu-Bob + OT Modelarska komisija---------------------- + Prijedlozi za raspravu na MK International corner---------------------- + Free Flight World Championship 2009 - Croatia + FF - Free Flight + RC - Radio Control + Competition Trgovina---------------------- + Kupujem + Prodajem + Modelarske trgovine Search this forum
Printer friendly version
E-mail a link to this thread
(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2010 PD9 Software[/t][/t]
[/t]
[/td][/tr][/table][/td][/tr][/table][/td][/tr][/table][/td][/tr][/table]
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: groovy 3a 50 - nova pila u hangaru

Reply #3
      eto eevan tu imaš sve što te zanima o F 3 A letenju da ne pričamo i zavlačimo previše..Nadam se da sam pomogao... pozdrav
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: groovy 3a 50 - nova pila u hangaru

Reply #4
zlatane hvala na odgovoru, proucit cu sve to. jos me zanima s kojim ljepilom zalijepiti horizontalac?
struja zakon, nitro USTAV

Odg: groovy 3a 50 - nova pila u hangaru

Reply #5
Ma nema na čemu ,važno da ti posluži jer imaš sve od reglaže do figura,,  a što se tiče ljepila bilo bi dobro da to odradiš sa epoxijem jer ipak na takvim modelima može doći do većih naprezanja ...Možda netko ima neko drugo riješenje al ja uglavno za veče opterećene dijelove koristim 5-min epoksi...
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: groovy 3a 50 - nova pila u hangaru

Reply #6
Za takve stvari, definitivno epoxy.

Odg: groovy 3a 50 - nova pila u hangaru

Reply #7
fala ljudi.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: groovy 3a 50 - nova pila u hangaru

Reply #8
epoxi.
model je super.

Odg: groovy 3a 50 - nova pila u hangaru

Reply #9
Ništa se nejavljaš- jesi li konačno tu lijepu spravu osposobio za let?
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: groovy 3a 50 - nova pila u hangaru

Reply #10
nnisam nista radio oko modela jer radim po stanu ovih dana, a na modelu imam mozda sat vremena posla da bude rtf, jos cekam paket sa prekidacem i propovima iz HK i svjecice kako bi ga zavrsio do kraja.
 
ja se nadam sljedeci vikend da ce poletjeti.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: groovy 3a 50 - nova pila u hangaru

Reply #11
Ak ces sa njim na probu, javi pa dodjem i ja sa svojim F3A.
Pa da malo zujimo...kad ga nece niko kupiti... ;)

Odg: groovy 3a 50 - nova pila u hangaru

Reply #12
Samo bez žurbe , takav model moraš dobro pripremiti naročito kuteve i težižte... nadam se da će ti ono gore pomoći u tome... pozdrav i sretno!!!!
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: groovy 3a 50 - nova pila u hangaru

Reply #13
danas je bio maiden i model super leti, ali nije za 3D bas. prilikom treceg leta ja sam bas inzistirao na tome, model se pri visenju na propu okrenuo na ledja, ja sam ga pokusao izvuci, ali mi je falilo manje od metar da se izvucem. jedva cekam da ga slozim i da ga ponovno letim.
motor radi jako lijepo i cini mi se jako pouzdan, tih je i kada radi na leru vise se cuje mehanika kako radi nego eksplozije iz auspuha.

imam snimku leta i snimku razbitog aviona pa cu kasnije ili ovih dana staviti da vidite.


p.s. do sada nisam nikada vratio novi avion doma citav nakon prvog letenja pa ni ovo nije bila iznimka ;D
struja zakon, nitro USTAV