Skip to main content

Topic: RC stranice za automodelarstvo (Read 7765 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

RC stranice za automodelarstvo

Pretražujem forum preko pretraživača, ali slabo s informacijama...
Ima li štagod kvalitetnih stranica u hrvatskoj za RC aute, kakve informacije o takmičenjima, utrkama događanjima i slično. Vidim da su letači dosta aktivni, ali s autima nisam baš našao nešto informacija.
HSP Brontosaurus Pro
Turnygy Trooper 4x4 nitro

Odg: RC stranice za automodelarstvo

Reply #1
Nažalost u Hrvatskoj baš i ne.

Imaš http://automodelarski-forum.hamferus.com/ na koji sam se registrirao pred više od mjesec dana i još mi nije aktiviran account (iako sam poslao barem 5 mail-a), a i koliko vidim forum je poprilično neaktivan.

Ako sam dobro shvatio RC auto pravila u HR http://www.hamsrc.yolasite.com/ su slična sa EU pravilima http://news.efra.ws/ a ona kod elektro automobila priznaju samo 1/18, 1/12 i 1/10 modele.
Npr. službeno se ja ne mogu utrkivati sa 1/8 elektro Truggy-jem (Basher Sabertooth) jer u 1/8 klasi dozvoljavaju samo nitro modele  :(
Također mislim da ni brontosaurus ne prolazi jer imaš širinu veću od dozvoljenih 250mm.

Kad zatopli ako mi dopuste rado bi prisustvovao kojoj utrci u HR (vjerovatno van bodovanja). Kome se obratiti?

Odg: RC stranice za automodelarstvo

Reply #2
baš bzvz!
Dakle ništa šire od 250. Pa to je samo neki on road model u igri. No dobro, uvijek ostaje mogučnost da se skupi ekipa pa negdje bacimo kakvu utrku off roada u nekoj "open" klasi.
Kako imam dosta zemljuštine oko kuće već mi se neko vrijeme roji ideja da napravim vlastiti short course sa tornjem za natjecatelje i boxom.
HSP Brontosaurus Pro
Turnygy Trooper 4x4 nitro

Odg: RC stranice za automodelarstvo

Reply #3
Ja pikiram nekoliko motokross staza u okolici.
Čekam stabilno vrijeme da se posuši to blato pa da mogu otiči i provjeriti da li staze imaju neku lokaciju gdje imaš pregled nad cijelom stazom.
Meni su motokross staze zakon za ofrroad RC jedino me malo frka lomova jer se postižu dosta velike brzine i poprilični skokovi.

Odg: RC stranice za automodelarstvo

Reply #4
U Hr postoji više klasa što po motorizaciji što po veličini. Ima 1/8 elektro ali isključivo BUGGY modeli. Da bi učestvovali u nekoj od utrka prvo se mora učlaniti u neki od klubova koji su članice HAMS-a, zatim dobiti licencu bez koje se ne može pristupiti utrci. I na kraju posjedovati adekvatan model. Kalendar utrka je u pripremi i bit će uskoro na stranicama HAMS-a.

Odg: RC stranice za automodelarstvo

Reply #5
Za 1/8 buggy elektro, minimalna težina od 3,2kg je težina sa ili bez baterija?

Odg: RC stranice za automodelarstvo

Reply #6
Koliko ja znam sa baterijama 4s ili 2x2s hard case kapaciteta cca 6500mAh
Citabria, CL415, Piper Cub, X Aircraft Quad, Mini H quad by Jazz, Airbus A319, Cessna 182,  Spectrum DX6i,  Parrot Bebop Drone sa Sky linkom (FPV link sa telemetrijom)
Tu i tam nekaj skršim :)

Odg: RC stranice za automodelarstvo

Reply #7
U Sloveniji se već 2 godine održava Elektro Challenge, ograničenja su samo da je elektro offroad 1:8 ili manji model te maksimalno 4S baterije, sve ostalo otvoreno ;D .
Upad je 10€ + 5€ najamnina receivera za mjerenja. Ja već planiram da idem na par utrka u 2015.

Bilo bi super kad bi se u HR organiziralo nešto slično, poželjno u nedjelju.

Odg: RC stranice za automodelarstvo

Reply #8
Da li u Hrvatskoj igdje postoji neka offroad pista gdje se može otići i isprobati buggy-ja?

Odg: RC stranice za automodelarstvo

Reply #9
Dodji kod mene u Unešić i sve ti je offroad :P

Odg: RC stranice za automodelarstvo

Reply #10
Haha, da. No, mene je zanimalo da li postoji gdje kakva offroad STAZA za buggyje. I za motocross postoje staze, zar ne?  ;D

Odg: RC stranice za automodelarstvo

Reply #11
Da postoji par u HR, a najbliža Zagrebu je u Velikoj Gorici.
Pošto se radi o zemljanoj stazi ista nije u fukciji dok se ne stabilizira vrijeme.

Nadam se da ću ovaj mjesec moći prenijeti neke dobre vijesti vezane uz korištenje staze  ;)

Odg: RC stranice za automodelarstvo

Reply #12
Izvrsno, hvala na odgovoru ... nadam se i nekim drugim detaljima ... :)

Odg: RC stranice za automodelarstvo

Reply #13
Postoji li koja slika te staze ili neke druge na ovim našim područjima, ili bar link. Ja sam tražio, ali sve nešto poluuspješno - do neuspješno. :(
HSP Brontosaurus Pro
Turnygy Trooper 4x4 nitro