Skip to main content

Topic: 4s u 3s  (Read 2583 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

4s u 3s

imam jednu 4S bateriju koja ima mozda 15 ciklusa
telemetrija mi je namjestena da mi pokazuje stanje baterije tj stanje celije s najmanje V


baterija prije polijetnja pokazuje 4.15v
ali cim poletim voltaza ode na 3.7 i u roku 30 ak sec ode na 3.3v


kako saznat koja celija je u k (nju bi maknuo i od 4s napravio 3s, ako su ostale 3 celije ok)


Odg: 4s u 3s

Reply #1
Mjerit unutarnji otpor na punjacu koji ima tu opciju. Celije su redom kako su postavljene zice na balans konektoru, pocevsi od minusa prva i peti pin zadnja. Punjac ce pokazati ukupni unutarnji otpor, i pojedinacne. Ako jedan odstupa vise od ostalih, ta je u banani.

Ali, neznam kolko je pametno igrati se s time, odlemljivat to, i prelemljivat. Malo prouci, jer to nije klasicno kositreno lemljenje, ako se ne varam. A mozda je. Pricekaj, sigurno ima pametnijih koji ce ti vise reci.

Odg: 4s u 3s

Reply #2
hvala George
rijeseno

Odg: 4s u 3s

Reply #3
Vrlo lako se može mjernim instrumentom provjeriti stanje pojedine ćelije a još lakše spojiti alarm koji pokazuje  vrednost napona na pojedinoj ćeliji i opteretiti batt i vidjeti na kojoj ćeliji je najniži napon  ona je i najslabijeg kapaciteta. Može se i lemiti samo sa kratkotrajnim grejanjem da se nepoveća temperatura cijele ćelije tj tek toliko da lemno mjesto se spoji.

Odg: 4s u 3s

Reply #4
Ja upravo rastavljam 6S 4500 nanotech baterije i zice su uredno lemljene po njima. Medjusobno clanci su hlando vareni, al preko njih ima hrpu lema. Iskreno, ne vidim razlog da se clanci ne bi lemili, koja temperatura bi morala bit da osteti celiju a da je ja mogu lemilicom postic unutar same celije? Mislim da bi mi trebao mali brener dok bih lemio :)
"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."

Odg: 4s u 3s

Reply #5
Napravio sam si od 6S batki 3 kom 2S za lampu, uredno odvojio, lemio po njima (sto krace to bolje) i normalno rade.


Odg: 4s u 3s

Reply #7
Lemim po lipicama svaki dan dečki....samo razumno i bez pregrijavanja i apsolutno nista se nece dogodit.

Odg: 4s u 3s

Reply #8
nedavno sam otvorio dvije zippy baterije 4s i ti limici su mi izgledali ko da je odrezano od konzerve sardina :)