Skip to main content

Topic: Ventus 2CX 1:3 (6m) (Read 7178 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Re: Ventus 2CX 1:3 (6m)

Reply #30
...koliko god šteta modela, dobro da nisi ubio nekog od prisutnih prijatelja :(
LP,  Chris
... gravity always wins ....


Re: Ventus 2CX 1:3 (6m)

Reply #32
Ali svaka cast na hrabrosti da si sa nama podijelio video,  iz kojeg mozemo (nazalost na preskupom iskustvu) izvuci neke pouke te na sto valja pripaziti kada letis ovakvu vrstu modela.. vjerujem da ce nasljednik ovog Ventusa biti jos bolji i ljepsi 😉

Re: Ventus 2CX 1:3 (6m)

Reply #33
Ali svaka cast na hrabrosti da si sa nama podijelio video,  iz kojeg mozemo (nazalost na preskupom iskustvu) izvuci neke pouke te na sto valja pripaziti kada letis ovakvu vrstu modela.. vjerujem da ce nasljednik ovog Ventusa biti jos bolji i ljepsi 😉

Pa smatram da nije ništa loše podjelit svoja negativna iskustva, svi smo isti i svakome modelaru se to dešava... Nažalost je to takav hobi u kojem svatko u svakom trenutku mora biti spreman na to da se može nešto desit sa modelom.
Ne vidim ništa loše ili negativno u tome kad netko iz bilo kojeg razloga doživi nekakav udes, jedino loše je to što ostanemo bez modela ili ga moramo krpat. Desit se može baš svakome, i najbolji svijetski piloti doživljavaju takve situacije.
A djeljenjem svega toga smatram korisnim za sve ostale, ako su voljni to shvatit kao edukativni materijal.

A šta se tiće nasljednika, svakako ga bude, a dali bude bolji, ne znam još. Više vučem na to da bude identičan 😁

Zvezda

 

Re: Ventus 2CX 1:3 (6m)

Reply #34
Fox, misliš da je tada, par sekundi prije pada rep puknuo ili da je već prije u letu pa da se tada samo pokazalo? Ne znam, na snimci mi se ne čini kao neka super jaka G sila koja bi ga tako u trenutku otrgnula.
samo zemlja je granica....

Re: Ventus 2CX 1:3 (6m)

Reply #35
Fox, misliš da je tada, par sekundi prije pada rep puknuo ili da je već prije u letu pa da se tada samo pokazalo? Ne znam, na snimci mi se ne čini kao neka super jaka G sila koja bi ga tako u trenutku otrgnula.

Flater ne znači da je nešto puklo, ali kod GFK modela može delaminirat slojeve... šta se i desilo u mom slučaju, horizontalac je nakon flatera ko spužva...
Sa flaterom sam ostao zapravo bez opstrujavanja na horizontalcu, a kad bilo koji avion ili jedrilica ostane bez horizontalnog stabilizatora nos uvjel krene dolje....

Zvezda