Skip to main content

Topic: Wiesel eco (Read 14027 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Wiesel eco


bit ce ugradjen brushed motor sa reduktorom
motor

reduktor



za izradu koristim depron.
izrada:














jos par sitnica i spreman je za dva sloja stakla



Odg: Wiesel eco

Reply #1
opa!!!! nice!!!!
ja nisam uspio nabaviti depron pa se moram malo pomučiti!!!
 super!!!!
kaj ide epoxi gore ili?

Odg: Wiesel eco

Reply #2
tnx.

da epoxi i 2x160gr staklo a zatim se depron topi tako da ostaje samo staklo.

moram ga jos malo preuredit. ne dopada mi se izbocine za kabinicu..tako da to skidam dole

Odg: Wiesel eco

Reply #3
Isto smo uzeli nacrte od tog brodića. Bez kerefeka oko rubova, da steknemo iskustvo s rowingom i epoxiem.



Krojenje. Kako smo napravili samo rebra potrebna je i paluba da se rebra mogu prčvrstiti. Kada bude trup gotov, razmišljati ćemo o palubi. A i sav stiropor može puno lakše van. I kada ga se utopi može se vidjeti do kuda paluba treba ići.



Pozicioniranje rebara.



Uglavljivanje osovine.

Do ovog stadija treba ravno jedan sat rada. Ako se reže pažljivo. Pogodnost ljepljive trake je u tome da možeš poravnati sve neravnine.

Ako doktori mogu skalpelom...

Odg: Wiesel eco

Reply #4
bit ce ugradjen brushed motor sa reduktorom

Koliki ti je prijenos na tom reduktoru? Koliko ćeš imati okretaja na propeli izvan vode?

Naš je brodić danas plastificiran popodne.

Ova ideja s rebrima i stiroporom je mrak, jer je jednostavno i brzo. Prvo smo ga obukli samo ljepljivom trakom, ali to nije bilo dobro, pa smo skinuli. Nije bilo dobro jer osnovna ploća na kojoj su bila rebra se savinula i nekako je trup izgubio oblik. Izvadili smo i osovinu van. S namjerom, prvo trup pa onda osovinu kroz trup. Poslije smo sa teškim papirom (350 g/m2) oblikovali trup. Dva sloja debele ljepljive trake i kontra kalup je bio gotov. Malo smo se igrali sa skalpelom da poravnamo mjehuriće. Premazali s PVA odjeljivačem. Možda bude još koji trup  :).

I iznenađenje. Rowing je teški mrak. Možeš sve kuteve oblikovati kistom kako hoćeš. Da li je to do kombinacije s epoxi smolom ili je to tako uvijek? Ne znamo, ali poliesterska smola ima nekako bolju viskoznost za rad i brže stvrdnjava.

Kada budu gotovi modeli (po istom nacrtu s tri različite tehnologije, hoćemo se utrkivati?

 8)

Neka te Race ovaj prijedlog ne pokoleba u iskrenom odgovoru u svezi reduktora.  :D

Ako doktori mogu skalpelom...


Odg: Wiesel eco

Reply #6
prijenos ti je 1:3..tako da na osovini imam oko 7000o/min

zasto ne..samo pitanje kad bum ja wisela zavrsil.no imam ja i drugogo konja za utrku 8)

davor 21 ...imas nacrt par postova nize

Odg: Wiesel eco

Reply #7
Epoxy sux. Prošla su 24 sata. Miješanje je bilo na vagu! Nije kruto. Potreban je i drugi sloj. Da smo radili poliesterom jedan sloj bi bio dovoljan. Pa neka i smrdi. Rowing rules.

Ako doktori mogu skalpelom...

Odg: Wiesel eco

Reply #8
poliester nije tolko otporan na uvijanje..puca dok epoxi možeš ljepo savijat.
poliester je kancerogen.

Odg: Wiesel eco

Reply #9
i pušenje izaziva rak pa svakak puši više od polovice stanovništva RH!!!!!    8)

Odg: Wiesel eco

Reply #10
poliester nije tolko otporan na uvijanje..puca dok epoxi možeš ljepo savijat.
poliester je kancerogen.

Ok možda povučem što sam rekao.

Nakon drugog sloja epoxia je kontra kalup izašao iz trupa bez problema i bez oštećenja. Trup je fleksibilan i izvana je  gladak toliko da je vrlo malo kitanja potrebno, ako uopće, s obzirom da epoxy temeljna boja pokrije strukturu stakla ispod smole. Trup je jako lagan u usporedbi s našim modelom dva. 1:5 cca. Vagnuti ćemo sutra.

Procedura je trajala 2*24 sata zbog sušenja.

S obzirom da je kalup neoštećen, kupiti ćemo PES smolu i ponoviti postupak s jednim slojem stakla.

Pa potom paluba(e), motor, servo, ....

Ako doktori mogu skalpelom...

Odg: Wiesel eco

Reply #11
bravo!!!    ;)

Odg: Wiesel eco

Reply #12
Napravljena je rupa u trupu. Od deprona je napravljena vodilica za silikonsku cijev. Sve je spojeno na trup epoxiem. Fleksibilna osovina je ugurana u bakrenu cijev od 4 mm i sa druge strane je stavljen vijak M4 kojem je otpiljena glava. U cijev je naliven epoxi. Još nekoliko vikenda i plovidba.

Danas je još izlivena paluba i plastificirano kormilo.
Ako doktori mogu skalpelom...

Odg: Wiesel eco

Reply #13
jel mi mozes poslat nacrte toga glisera?