Skip to main content

Poll

Koji helić smatrate najboljim omjerom cijene/kvalitete/cijene djelova?

  • Hobby king 450 MT
    1 (6.7%)
  • Hobby king 450PRO 3D GT/TT
    5 (33.3%)
  • Copterx CX Black Angel 450
    0 (0%)
  • CopterX CX 450SE/AE V2
    3 (20%)
  • Tarot 450PRO
    3 (20%)
  • Aligne T-REX 450SE
    2 (13.3%)
  • EXI 450 PRO Carbon Edition
    1 (6.7%)

Total Members Voted: 13

Topic: 450 KLONOVI (Read 22571 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: 450 KLONOVI

Reply #30
Što je taj buddy code? Uopće ne kužim.


Odg: 450 KLONOVI

Reply #32
Buddy code je kod koji imaš na HK ona mala ikonica plava s desne strane od liste stvari koje si kupio.
[attach=1]

Kada klikneš na nju dobiješ link koji možeš nekome proslijediti da kupi taj isti artikl nešto jeftinije, a ti dobiješ isti iznos na HK račun u obliku bodova(jednako dolaru). Tako da oboje profitiraju.
[attach=2]

Odg: 450 KLONOVI

Reply #33
Cuj, sad kad vidim da imas ovako veliku narudjbu htio bi te pitat da li si ikada imao problema sa carinom, s obzirom da se ja suzdrzavam pa narucujem malo po malo (do oko 200-ak kn)?

Odg: 450 KLONOVI

Reply #34
Pa nisam baš često naručivao velike pakete ovo je jedan od rijetkih. U biti samo kada sam poćeo uzimati heliće počeli su i veliki paketi.

Za par većih paket nisam ništa platio, došla na vrata bez problema.

No za 2-3 paketa preko 100$ gdje je paket bio teži, platio sam samo PDV u Branimirovoj i to je to. I to je uvijek bilo realno, znači oko 20% gore na cijenu s računa. Zanimljivo nije uvijek bilo 23% nego najčešće manje :-\ ne kužim ni ja.

No isto tako došli su veliki paketi s carbon cijevima, i prošli paket s dva 450helića i nisam platio ništ, došlo na vrata bez problema. Tako da ako i ima neko pravilo rekao bi da:
paketi iznad 130-150$ u njihovoj velikoj kutiji i znad 1.5kg sigurno će na carinu. I tamo nisam platio nikada ništa više od 23%.


Odg: 450 KLONOVI

Reply #35
Stigao Copterx Black Angel kit i moram reći da je kvaliteta na zavidnoj razini. Definitivno iznad 450pro od HK, barem na prvu loptu.
No budući da je skoro duplo skuplji od njega ne znam za sada ovako gledano koliko opravdava cijenu.

Sviđa mi se jako glava, i djelomično drugačiji dizajn od svih tih klonova. Djelova nisam ništa uzeo, nije za mene heli. No dok je kod mene, da ga malo pogledam:) Sve u svemu puno meatala, za razliku od nekih kitova gdje dolazi plastika. Tijelo djeluje zaista čvrsto, a lagano.
Svi pokretni djelovi su lako pokretljivi, i djeluje kao kalsu iznad 450pro.

No isto tako, ima nekih sitnica, kao nebrušeni djelovi, nazubljeni metal, no ništa bitno.

Čini mi se kao najbolji klon, ako bi ga mogao nazvati klonom uopće jer ima neki pristup malo drugačiji od standardnih primjeraka.

Definitivno najbolje što sam vidio do sada. No djelovi su mi preskupi , pa ostajem pri HK ...za sada barem.
[attach=1]

Odg: 450 KLONOVI

Reply #36
kolko pratim copterx i hk po razno raznim forumima i kolko sam cuo da drugi pricaju copterX i hk 450 se nemogu usporedjivat
copterx je kao puno kvalitetnije izradjen od najmanje vide pa do lezajeva

ja nisma imao coptera imam hk450 koji je za vjezbu da mi ne bude zao kad ga polomim,ali sigurno kad naucim vozit i kad crashevi ne budu cesti uzimam Coptera

kad sve testiras budes malo letio javi prve dojmove

kolko ti je ispala cijena na kraju "kljuc u ruke"

Odg: 450 KLONOVI

Reply #37
BlackAngel nije nikakav klon vec malo drugačiji pristup 450 klasi helikoptera. Ajmo reč skroz novi heli u 450 klasi. Pa necemo nazivati klonovima sve sto nije Align. KY Models ubrzo izbacuje 600 i 700 klasu kelija pa se spekulira da ce i ti biti na bazi black angel mehanike. Instalirao sam black angel mehaniku u Copterx 450 pro v3 heli uz neke male modifikacije. Jucer sam imao testne hovere a danas malo vise letenja. Krasno leti od prve. Užasno stabilno. Izgledalo mi je kao da vozim Align T-rex 450 Pro sa stabilizacijom. Ima zamjerki sa moje strane: Kugle, linkovi (ovi plastični što idu na kugle) i mozda malo nekvalitetniji ležajevi. Kugle i linkove sam instalirao od Align-a a ležajeve ču promjenit kad ovi odu. Vjerovatno keramičke Boca Bearings.
Evo par slikica ako koga zanima :)
Enlight me!

Odg: 450 KLONOVI

Reply #38
kolko pratim copterx i hk po razno raznim forumima i kolko sam cuo da drugi pricaju copterX i hk 450 se nemogu usporedjivat
copterx je kao puno kvalitetnije izradjen od najmanje vide pa do lezajeva

ja nisma imao coptera imam hk450 koji je za vjezbu da mi ne bude zao kad ga polomim,ali sigurno kad naucim vozit i kad crashevi ne budu cesti uzimam Coptera

kad sve testiras budes malo letio javi prve dojmove

kolko ti je ispala cijena na kraju "kljuc u ruke"

Zoki, ja se nebi začudio da sve te dijelove masovno proizvodi jedan proizvođač a onda zavisi od kontrole kvalitete koliko če ti dijelovi na kraju koštat krajnjeg korisnika. Jedina razlika je možda ta da Align zahtijeva besprijekornu provjeru kvalitete proizvoda prije pakiranja i distribucije. Možda skuplju i kvalitetniju anodizaciju i ležajeve bolje kvalitete. Ja osobno nevolim HobbyKing jer ako dobiješ sheban proizvod nemaš se kome žalit a na mailove če ti iz HK odgovorit nakon 7-15 dana ako i tada. Drago mi je kupovat sa eHiroba pa iako tu i tamo dobijem kakav kiks u vrečici, Mr. Leo Chan mi odgovori na mail u roku od par sati i nakon što im poslikam kiks odmah šalju novi dio bez pogovora. Volim kvalitetnu interakciju na nivou kupac-prodavac a ne da se pitam hoče li mi itko odgovorit na mail.
Sve u svemu CopterX ima krasnu mehaniku, ljepo izradjeno, anodizirano, precizno. Razmišljam o CX 500 iza ljeta. 120ak dolarića :)
Enlight me!

Odg: 450 KLONOVI

Reply #39
Quote
Sve u svemu CopterX ima krasnu mehaniku, ljepo izradjeno, anodizirano, precizno. Razmišljam o CX 500 iza ljeta. 120ak dolarića :)

Baš to, gledam, vrtim po rukama i stvarno izgleda "mehanički" puuuno bolje od 450 od hk bilo kojeg. Eto šarafi su mi malo onak, gledam ih i ne djeluju nešto turbo, dosta ih ima neke utore koji ne bi trebali biti tamo :-[, valjda od loše dorade, no to nije neka zamjerka.

Rep mi je djeluje puno jači, čvršći i definitivno precizniji od ovih hk.

U paketu dolaze mali ključevi za sve šarafe, vrečica s šarafima, i jedna s extra valjda ako ih pogubiš. Ima neka uputstva ali štura dosta. Gledam po netu, ekipa navodi da ima manual a opet neki da nema. Zgodno je što se dobije i threadlocker i to par vrsta u jednoj vrečici.

 Nije bed djeluje dosta intuitivno za sastaviti. Cijeli frame je , tek sam sada skužio bez trunke plastike, sve CF i metal.

I baš to, ne djeluje kao nikakav klon. Stvarno djeluje posebno heli.

ne znam, sad kad gledam to malo bolje,  imam neki dobar filing da će jedan za neko vrijeme na mojoj adresi i ostati...

Sve skupa 125$ nisam platio carinu.



Odg: 450 KLONOVI

Reply #41
več dosta dugo pokušavam letit sa eflite blade 4oo, i pokušavam nači još nekog sa istim modelom pa da malo počaskamo, ali izgleda uzalud , jel leti još ko na amerima.... :-\
dx9-xd8-gobac630

Odg: 450 KLONOVI

Reply #42
Hvala za manual budem isprintao i priložio da bude komplet.

Da wind, nije fu** nego "respect the wind;)"

Opaka stvar od Eddia

kad čujem tu distorziju na početku se sav naježim.
malo off topic

Respect The Wind

Odg: 450 KLONOVI

Reply #43
je imam dva komada copter x blac angela i evo nekih zapazanja i preporuka.taj tread locker nikako ne koristiti jer kad se stegne samo bruslica pomaze.jako los kvalitet srafova,odnosno nije toliko los kvalitet vec treba naci kljuc koji savrseno leze u njih da ne bi proklizavali a verujte da mi je dosta njih proklizalo dok nisam nasao odlican inbus,kupljen preko hk za 1.5dolara.na putu su jos 3kom.ja sam radio kod mene male modifikacije,nije mi se svideo polozaj gyra pa sam ga umesto sa donje strane,montirao sa gornje i ispostavilo mi se da ovako ima vecu osetljivost.u pravu si za linkove i zavrsetke linkova,moras ih malo razraditi sa alatom za linkove i onda lepo klizaju.nogare promeni jer je ta plastika malo krta i pri malo jecem padu puca kao od sale.....sve u svemu odlicno je odradjen samo sto su delovi za njega dosta skupi,ali dosta se moze uzeti preko hk i odgovara

Odg: 450 KLONOVI

Reply #44
Manje vise plasticni linkovi, nisu losi! Ali kugle su im katastrofa, nisu sfericne pa bindaju u radu. tu ne pomaze reamer tool. Ja sam svoju mehaniku fitao sa align kuglama i linkovima jer su one savrseno sfericne. Skije na 450tkama su smjesno male. Mozda to ne smeta pro pilotima ali meni idu na nerve pa sam stavio skije od 500tke. neka sirine. bar se necu bojat da me zbunjic trave pri sletanju ne tilta. Ionako ne namjeravam letit 3d. Vise mi je scale flight interesantniji.
Enlight me!