Skip to main content

Topic: Bf 109F (Read 6640 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Bf 109F

Reply #16
Malo je stala izrada 109ke  :( ali sam u međuvremenu napravio akro dvokrilca od deprona :) raspon mu je 68 cm, a rtf težina 506g valjda če letit danas bi trebo imati probu ako vrijeme dozvoli.
novi projekt za zimu the beast sa benzincem dla 50ccm

Odg: Bf 109F

Reply #17
Prvo sve najbolje za ove blagdane a drugo naravno da se ide letiti bez obzira na vrijeme
pa makar i u birtiji :D

Pozz, čujemo se

lp lija

E i makina je super 8)

Odg: Bf 109F

Reply #18
napokon su modeli gotovi samo stavim motor, prijemnik i u zrak motori nisu u njima jel imama samo taj jedan koj je u drugom modelo. Zna motor je os 10 ccm modeli su vagani sa svime jos sam im dodo 200g radi goriva kojeg nije bilo prilikom vaganja.
Slika 1 i 2 je model bf 109 raspona 160cm rađen od balze i šperploče sa sva tri retrakta na uvlačenje težina je 3,250kg
Slika 3 i 4  je model bf 109 raspona 160 cm rađen od stiropora pa presvučen balzom 2mm težina 3kg
Slika 5 i 6  je model FW ta 152 raspona 160 cm rađen od šperploče ( rebra) presvučen stirodurom 5mm  i premazan plastikom na dodir čvrst ko stjena  težina 2,4kg
Slika 7 i 8 eskadrila napravljena ovu zimu i spremna za kršenje. na zadnjoj slici je i paper raspona 2,350cm motor super tigar 15ccm radi ko urica težina 5,100kg model dobio od kolege groma samo sam mu trebo napravit krila i sve ugradit u njega trup je od staklo-plastike napravljen prije cca 20godina
novi projekt za zimu the beast sa benzincem dla 50ccm

Odg: Bf 109F

Reply #19
kano avioni su ti predobri!!!! :o :o :o ;D
lp Nikola

Odg: Bf 109F

Reply #20
Bravo Kano vrlo si produktivan!
Onaj crveni na slici 8 je vjerojatno Pajper, ima šanse da postane Šlep mašina?
2,35m i 5kg bi moralo povući Fly-Flay jedrilice od 2,6m. Bilo bi jako interesantno da i mi u Hrvatskoj napravimo skup aero zaprega.
Pozdrav,
Kobac
 
napokon su modeli gotovi samo stavim motor, prijemnik i u zrak motori nisu u njima jel imama samo taj jedan koj je u drugom modelo. Zna motor je os 10 ccm modeli su vagani sa svime jos sam im dodo 200g radi goriva kojeg nije bilo prilikom vaganja.
Slika 1 i 2 je model bf 109 raspona 160cm rađen od balze i šperploče sa sva tri retrakta na uvlačenje težina je 3,250kg
Slika 3 i 4  je model bf 109 raspona 160 cm rađen od stiropora pa presvučen balzom 2mm težina 3kg
Slika 5 i 6  je model FW ta 152 raspona 160 cm rađen od šperploče ( rebra) presvučen stirodurom 5mm  i premazan plastikom na dodir čvrst ko stjena  težina 2,4kg
Slika 7 i 8 eskadrila napravljena ovu zimu i spremna za kršenje. na zadnjoj slici je i paper raspona 2,350cm motor super tigar 15ccm radi ko urica težina 5,100kg model dobio od kolege groma samo sam mu trebo napravit krila i sve ugradit u njega trup je od staklo-plastike napravljen prije cca 20godina
MX16s+Assan, AURORA 9, T8FG
SF47, Ventus 2AX, Shadow, Elektra,
Optima PRO, Discus CS, Escape Jarro Miler
Eagle Tree PRO

Odg: Bf 109F

Reply #21
Jako sam ih vodio prije mogu reci da sad obojani izgledaju savrseno.

Pa nebus valjda to razbijao???  Imas one depronce za ljecit zivce...

Odg: Bf 109F

Reply #22
Super eskadrila!

Odg: Bf 109F

Reply #23
eskadrila je za 10!



Odg: Bf 109F

Reply #26
hvala na pohvalama nadam se da ce uskoro u zrak jedan po jedan svaki tjedan avijon jedan-
novi projekt za zimu the beast sa benzincem dla 50ccm

 

Odg: Bf 109F

Reply #27
Nema odgovora za kabinu, ja sam za Guppy-a napravio malo veći drveni model koji stane u plastičnu bocu od piva(smeđa),Jamnice(zelena) i nekakvu bocu od prozirne plave plastike.
Odrezao dno, ugurao drveni kalup u bocu do suženja za čep i ubacio u lonac sa kipućom vodom na nekoliko minuta dok se plastika nije skupila.
Ukoliko je ostalo neravnina iste se može poravnati fenom za skidanje boje na manjoj temperaturi.
Plastike 1mm ili deblje se može kupiti u rolni u trgovinama ali je prilično skupa (OBI,Baumax....) .