Skip to main content

Topic: 5.8 ghz antena (Read 8659 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

5.8 ghz antena

Pozdrav svima na forumu!
Nabavio sam tx/rx opremu sa hobbxkinga 5.8 ghz http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=15295 pa me zanima ako mi netko moze pomoc oko odoabira antene koju ne moram usmjeravat prema modelu jer nemam mogucnosti vise uloziti. Ako netko ima iskustva sa samoizradom antene evo primjera sa rc groups http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1388264. Ovo je neka nova vrsta antene i dosta je hvale ali cini mi se komplicirana za izradu.
Hvala

Odg: 5.8 ghz antena

Reply #1
složi običnu omni antenu
samo trebaš znat izmjerit žicu i odrezat ju
i have fun with my funjet, it' ultra fun :)

flyfly mirage 2000

Odg: 5.8 ghz antena

Reply #2
za 5,8g podrucje je jako tesko doma slozit antenu zbog jako malih dimenzija, mora biti jako precizno a u ovom slucaju je to dosta problematicno
nabavi negdje patch antenu 8dBi za 5,8G, imas po ducanima kod nas koji prodaju PC opremu

Odg: 5.8 ghz antena

Reply #3
Koliki bi mu domet mogao biti s tom antenom otprilike, posto njega to najvise brine...
Pozdrav Mario  ;)


Odg: 5.8 ghz antena

Reply #4
dovoljan, nekih 600-800m

Odg: 5.8 ghz antena

Reply #5
imam ja doma 5.8ghz patch antenu koju ne koristim jer letim na 1.2 ghz

ako je netko zainetresiran nek me cimne na pm pa se dogovorimo
i have fun with my funjet, it' ultra fun :)

flyfly mirage 2000

Odg: 5.8 ghz antena

Reply #6
Hvala na odg. Pozz 3xp (vidi sto pati za stanivcom :D)
Meni bi trebao domet do 1km a cuo sam da sa ovim sistemom ljudi lete i do 3 km.
Jel patch antena usmjerena?
kada bih nju koristio onda mi treba sustav za navodjenje sto na kraju ispada velika cifra.

Odg: 5.8 ghz antena

Reply #7
kolega ako nemas OSD i na 1km ces se izgubit, neces znati kamo i kako, znam ja neke sta su isto mislili da ce se uspjet snaci na vecoj daljini ali nije to bas tako kako se cini

Odg: 5.8 ghz antena

Reply #8
Znam, sa vremenom cu naravno nabaviti i osd. Samo me zanima koliko je sigurno letjeti sa patch antenom bez navodjenja i dal se to uopce prakticira? Hvala

Odg: 5.8 ghz antena

Reply #9

ja sam letio na cca 600-700 metara sa svojom patch antenom za 5.8ghz
jednostavno ju usmjeriš na teren gdje ideš letit i ne smiješ ići iza...to je to nema druge ako nemaš navođenje
i have fun with my funjet, it' ultra fun :)

flyfly mirage 2000

Odg: 5.8 ghz antena

Reply #10
E hvala! To sam htio znat, znaci ljudi prakticiraju let sa patch antenom bez navodjenja. Al ja mislim da ovaj sistem moze toliko letjeti i sa fabrickim antenama al ostaje da se ispita.

Odg: 5.8 ghz antena

Reply #11
nadam se da nije kasno, ali u reviewsima sam našao da je
polaritet na napajanju suprotan od onog u uputama !

Quote
I just received this set up today. It is the same as the Fox Tech system. The receiver is rated for 12vdc input not the 5vdc as stated in the HK description. The wiring diagram in the files section is wrong. The wire colors are reversed so beware!- GREEN wire is Ground WHITE wire is 12vdc to power the camera

e, i ako ga nisi spržio, jesi li zadovoljan sustavom ?

Odg: 5.8 ghz antena

Reply #12
Znam za to ali ja mislim da je samo pogresna boja za video i audio ali proucit cu jos u svakom slucaju hvala na upozorenju! Nije jos stigao ima 2 tjedan narucio nadam se ovih dana nekad.

Odg: 5.8 ghz antena

Reply #13
super, javi kako radi i kako je prošla carina

Odg: 5.8 ghz antena

Reply #14
Danas isproban link. Boje su ispravili sve se spaja kako bi normalno trebalo: crvena + ... Domet vise nego dobar, na 400-500 m pocinje lagano prekidati a na 600-700 kada link stoji slika jasna, sve to naravno na zemlji (sa antenama koje u kitu dodju)!!! Za cijenu vise nego dobro, siguran sam da sa boljom antenom mogu bez problema do 1500m.