Skip to main content

Topic: 2.4 GHz antena u karbonskom trupu, pomoć (Read 2962 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

2.4 GHz antena u karbonskom trupu, pomoć

Zanima me da li netko ima iskustva sa M-Link prijemnicima (ili drugi 2.4 sustavi ) i karbonskim trupom? Znam da treba izvući aktivni dio antene van trupa i odmaknuti ga od trupa ali imam jedan specifičan problem, jedini prijemnik sa dvije antene koji imam je RX-7 DR Light a imam jedan 7 kanalni i jedan 5 kanalni telemetrijski ali sa jednom antenom. Volio bih iskoristiti telemetrijski receiver jer imam vario i gps logger ali me strah ići samo sa jednom antenom. Palo mi je napamet povezati oba prijemnika ali na Multiplexovoj stranici stoji upozorenje da se ta opcija do daljnjega ne koristi zbog mogućih problema (već par mjeseci stoji to upozorenje).
Molio bih ako je netko koristio prijemnik sa jednom antenom u karbonskom trupu da mi kaže gdje ga je smjestio i je li bilo problema.
Model je Mibo Vision Sport sa elektro pogonom.
Starenje je neizbježno ali zato odrastanje nije

Odg: 2.4 GHz antena u karbonskom trupu, pomoć

Reply #1
Nije valjda da si ga kupio?  ;D
FrSky Horus X10
Extreme Flight Extra 300 88",2x SebArt Angel S50e,SebArt Katana S30e,NPM Yak 54,Piper PA 38,Cessna 747,Protech Alpha 180,Align T-Rex 450 V2

Odg: 2.4 GHz antena u karbonskom trupu, pomoć

Reply #2
Jesam :)

Da li bi ovo moglo proći ( napravit cu na livadi range check za najnepovoljniji polozaj, ali ako je netko vec probao bilo bi zgodno cuti iskustva) ?
Starenje je neizbježno ali zato odrastanje nije

Odg: 2.4 GHz antena u karbonskom trupu, pomoć

Reply #3
Antenu možeš cijelu smjestit u slamku i nagnuti unazad. Ionako će se savijati na vjetru.
Inaće, u jednom malom modelu koristim petkanalni light M-link i nisam imao teškoća ni u kojoj orijentaciji modela.
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša

Odg: 2.4 GHz antena u karbonskom trupu, pomoć

Reply #4
To sam i mislio, pretpostavljam da bi se brzo ostetila ovako kako stoji. Jesi koristio prijemnik u karboncu?
Nisam ni ja imao problema u stiroporcima ali me ovoga malo strah  ;)
Starenje je neizbježno ali zato odrastanje nije

Odg: 2.4 GHz antena u karbonskom trupu, pomoć

Reply #5
Prijemnik, M-link, nisam koristio u karboncu jer nemam takav model. Međutim, u uputama piše da je kod karbonaca dovoljno da samo aktivni dio antene, zadnjih tri cm, izviruje iz trupa. Tvoja bi izvedba trebala biti sasvim ok.
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša

Odg: 2.4 GHz antena u karbonskom trupu, pomoć

Reply #6
Ok, hvala.
Javim se sa izvjestajem kako je proslo (vjerovatno tek za 10-ak dana sudeci po prognozi)
Starenje je neizbježno ali zato odrastanje nije

Odg: 2.4 GHz antena u karbonskom trupu, pomoć

Reply #7
Ne brini, sve će bit ok, imaš solidan prijemnik. Predložio bih ti da antenu izvučeš bočno koso dolje. Tako neće zapinjati pri slijetanju, a uvijek će postojati optička vidljivost prema njoj (osim kod leđnog leta koji ionako izvodiš bliže sebi).
 
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša

Odg: 2.4 GHz antena u karbonskom trupu, pomoć

Reply #8
Poslušao savjet  :)
Starenje je neizbježno ali zato odrastanje nije

Odg: 2.4 GHz antena u karbonskom trupu, pomoć

Reply #9
Jesi probao range check sa modelom iza leđa a stanicom ispred sebe?
Ja probao. Domet je manji od 10m. Tak da gotovo sigurno ako se trup nađe između stanice i antene veza će puknuti (probaj).
Ja bi antenu stavio dolje (na full size avionima peraje koje skrivaju entene su uglavnom dolje - ili i dolje i gore) u deblju cjevčicu od goriva tak da je vjetar previše ne savija a kod sletanja da štiti antenu.
Ak sam dobro vidio prvo je bila gore a sad je prema dolje i sa strane? Može li biti u sjeni od trupa u zaokretu kad je model nagnut?
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: 2.4 GHz antena u karbonskom trupu, pomoć

Reply #10
Nisam jos probao range check ali sam ga mislio upravo tako napraviti. Ne znam koje bi drugo povoljnije mjesto bilo ( ovo sa cjevcicom od goriva mi se ne svidja jer bi se ipak s vremenom antena ostetila ).
Probat cu na livadi kad mi dodju servaci za elerone, ako ne bude islo morat cu skupiti lovu za DR telemetrijski receiver.
Starenje je neizbježno ali zato odrastanje nije

Odg: 2.4 GHz antena u karbonskom trupu, pomoć

Reply #11
Na kraju sam odustao, stavio obični 7-kanalni receiver sa dvije antene i smjestio ih sa svake strane trupa (odmaknute od trupa i odprilike pod kutem od 90 stupnjeva). Bit će dovoljno uštelavanja u startu pa mi se ne da brinuti još i o linku.
Starenje je neizbježno ali zato odrastanje nije

Odg: 2.4 GHz antena u karbonskom trupu, pomoć

Reply #12
Na kraju sam odustao, stavio obični 7-kanalni receiver sa dvije antene i smjestio ih sa svake strane trupa (odmaknute od trupa i odprilike pod kutem od 90 stupnjeva). Bit će dovoljno uštelavanja u startu pa mi se ne da brinuti još i o linku.

Pratim topic, nećeš mi vjerovat ali sam si nekak mislio da ćeš to napravit!  :D
MAK Zapad

Odg: 2.4 GHz antena u karbonskom trupu, pomoć

Reply #13
He, he, ima jos vremena za prodomisliti se jer cekam dva Hiteca HS-125MG za elerone a kako nisu danas stigli znaci nista od prvog leta prije slijedeceg vikenda ( i to ako vrijeme posluzi ).
Starenje je neizbježno ali zato odrastanje nije