Skip to main content

Topic: Početnik... (Read 2518 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Početnik...

lijep pozdrav svima,
 

Na samom početku, zatražio bih savjet oko kupnje Jedrilice Phoenix 2000 u našem domaćem storeu. Pročitao sam mnogo tema i postova u proteklih nekoliko dana, tako da sam vidio i snimke ekipe kako s njimj lete i vaše komentare na to.

Znam da se tema kupnje kod nas i vani provlači po forumu, sve sam vidio, no nisam strpljiv čekati i sklapati, kupio bih za početak, pa kasnije se odlučio za nešto drugo. Naravno htio sam i Zagija izraditi, no to ću kasnije probati...

Zanima me dali se ta stanica 6ch može kasnije koristiti za ostale modele, ili je to neki krš od stanice? može li to meni poslužiti da se naučim početnim stvarima? Inače sam iz Slavonskog Broda gdje su modelari jako viđeni i poznati, no nemogu se uganjati...

Da ponovim pitanje:

1. Dali je to najbolje što mogu uzeti u RH za te novce, da je novo i da mi može poslužiti za naučiti osnove upravljanja RC moelima?
2. Dali je moguće s ovim setupom koji je na tom modelu, opremiti neki drugi model danas/sutra?
3. Dali da razmotrim mogučnost kupnje Cesnna 1.6m 6 kanala, premda mislim zbog stajnog trapa i sličnih stvari da treba malo više znanja....

LP od Krešimira...
Screw sky if you can't fly.....

Odg: Početnik...

Reply #1
Definitivno jedrilicu za prvi model ako nisi nikad letio  ;)

http://www.flyfreak.net/nasforum/predstavite-se/
FrSky Horus X10
Extreme Flight Extra 300 88",2x SebArt Angel S50e,SebArt Katana S30e,NPM Yak 54,Piper PA 38,Cessna 747,Protech Alpha 180,Align T-Rex 450 V2

Odg: Početnik...

Reply #2
ok... hvala na odgovoru.. prvi model sam kupio.... učim letjeti...

ono što me sada zanima, na koji način računati što je sve potrebno za izradu samostalnog modela?

npr Mustang P51 koji je specifikacija:

Raspon krila: 900mm
Dužina: 680mm
Težina opremljenog modela: 480g

znam da mi treba
Motor:
BAterija:
ESC:
Servo (9gx3):Kablovi:
Stanica...

odakle krenuti? ima nekakva formula prema težini modela da se bira motor, po motoru ESC, po tome Batka i onda servoi nisu problem.... ili kako? znam da ima i veličina propelera ulogu...

p.s. Ako je negdje objašnjeno, molim prihvatite isprike...
Screw sky if you can't fly.....

Odg: Početnik...

Reply #3
Kreni s nekim manje zahtjevnim motornjakom, visokokrilcem po mogućnosti. Koliko god letio jedrilicu, neće te pripremiti za Mustanga.
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša

Odg: Početnik...

Reply #4
ne, uzeo sam easy cub-a... polovnog, na njemu ću se učiti...
ovo učim teoriju, jer sam ekonomist... heheh
Screw sky if you can't fly.....

Odg: Početnik...

Reply #5
jedrilica je za početnike  :)
:0:0:

Odg: Početnik...

Reply #6
za početak nema boljeg modela od easystara..ali brzo dosadi, barem s originalnim setupom -speed400


 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.