Skip to main content

Topic: Sbach 166cm + DLE 20ccm (Read 14283 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Sbach 166cm + DLE 20ccm

Reply #15
Ahaaa znači ta je priča...

Vidiš kak je bezveze kad sam ne složiš setup nego vjeruješ nekom...šteta, mogu mislit kako si se osjećao kad si vidio propove.

Odg: Sbach 166cm + DLE 20ccm

Reply #16
Zasto smoke pumpu stavljati u tako mali model,dobijes extra tezine a ne bas pretjerano dima jer tako mali motor nema bas snage da izbacuje dim
FrSky Horus X10
Extreme Flight Extra 300 88",2x SebArt Angel S50e,SebArt Katana S30e,NPM Yak 54,Piper PA 38,Cessna 747,Protech Alpha 180,Align T-Rex 450 V2

Odg: Sbach 166cm + DLE 20ccm

Reply #17
Tom,koji je prop bio na Sbachu,da ja ne zeznem sa Nemesisom?
Nisam ga još vagao,budem sutra,uglavnom gore je ASP 15ccm 4-takt,1700 raspon.
LP!
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian


Odg: Sbach 166cm + DLE 20ccm

Reply #19
Tnx! ;)
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: Sbach 166cm + DLE 20ccm

Reply #20
bio je ovaj
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewitem.asp?idproduct=8073

a poštom su stigli ovakvi iduće jutro  :'(
http://www.aircraft-world.com/shopexd.asp?id=5072


ma ak ti ne bu imao 5.5kg bit će sve ok  :D
sretno na maidenu  :)
Uuuuuuu, Tom ovaj 15x8 prop je bil premali za tvoju pilu apsolutno kaj se težine tiče. 15x6 ja koristim na 15cc RCGF-u, 17x6 bi za tvoju mašinu bio idealan, eventualno 16x8 bez dodatnih gušta u modelu. Teško je zaključit po zvuku sa videa al se čini da je motor postigo ful okretaje i snagu kaj se tiče kw al nikakve koristi od te snage kad je iskorištena u prazno.
Ništa sad, ruku u jastuk po lovu ak je kaj ostalo i u novi projekt, nema odustajanja.

Odg: Sbach 166cm + DLE 20ccm

Reply #21
Velim. Preuzeo sam novo slžzen model od jednog iskusnog modelara pa nisam provjeravao specifikacije motora ni elise koje idu na njega. Niti sam vagao model i mjerio potisak.  :(
Trebao mi je za letuckanja bez puno mozganja ali nažalost nije tako ispalo.
Na livadi smo onda nakon par neuspješnih rulanja po pisti izmjerili to sve.
9300 rpm WOT
1300 rpm idle
4kg static thrust @ WOT
5.5kg masa modela

Idućega ak slazem, slazem ja, kao i ostale koje letim. Ti me nikada nisu iznevjerili, ni pri velikim brzinama, ni u hoveru  8)
Samo treba ulovit vremena.
Evo danas ponio fpv model na more al puše bura za poludit.  :'(
Pa sam snimio samo na Bosiljevu malo. Skoro u Slo preletio pa malo ranije od ostalih ušao u EU  :D
 Dobro da sam vidi kućice od carine  ???

Odg: Sbach 166cm + DLE 20ccm

Reply #22
evo samo za Zeda - video popravljenog Sbacha 342, sada je za pogon stavljen ZG20 koji ima još manje snage od DLE20 - znači po "velikom znalcu" Zedu koji zna sve o benzinskim modelima, ovo nikako ne može letjeti. Ali, kao što svi znamo slika i video ne lažu, pa evo da svi vide:
Phoenix Sbach 342 120size + ZG20


Hawker SeaFury / Edge 540 / Skipper / Logo 400
Futaba T14SG

Odg: Sbach 166cm + DLE 20ccm

Reply #23
super leti,
drugi motor, izvađena smoke pump, tank s uljem i dodatna baterija,  i odmah živne  :)
baš se vidi kak lijepo jurca po travi i prije polijetanja.

si ga vagao koliko je težak?

Odg: Sbach 166cm + DLE 20ccm

Reply #24
Ja na videu bas i ne vidim koji je motor unutra kao prvo.
Kao drugo, izvadio si sve ostalo van.
Kao trece, oces reci da su Tom i svi ostali na livadi taj dan bili kreteni, idioti ili jednostavno NITKO nezna poletit jebeni model?

Uvalio si mu tuki, nemoj nam svima dizati zivce praveci se da si posten.
I jos si ga KUPIO nazad od njega za smijesne novce.

Pa jesi ti normalan covjece bozji??!?

Odg: Sbach 166cm + DLE 20ccm

Reply #25
Samo je motor promijenjen, elektronika je ista - jedino što je izvađeno je pumpa za dim.
Ja nikog ne ne nazivam niti kretenom niti idiotom. Žao mi je samo što nisam Tomu rekao da probamo na drugoj livadi jer je taj dan trava bila i prevelika i previše mokra za model takve težine i malih kotača - ne može se usporediti drveni model sa gasserom sa elektro avionima od 1-1.5kg i momentom elektromotora koji je, svi znamo puno veći od gassera i ide na cijelom rasponu okretaja.
Nemoj mi tupiti da sam ikome išta uvalio, model je bio složen sa setupom koji nije za 3D (koji me niti ne zanima, a slagao sam ga za sebe) i nije još bio isproban. Tom je ponudio model na prodaju svima koji su bili tamo, znači mogao ga je bilo tko uzeti. To što se nitko nije htio zezati sa potrganim modelom je stvar izbora.

Ja sam potpuno normalan, ali za tebe baš i ne znam. Valjda su takvi svi koji izigravaju tuđe advokate, a da ih nitko nije ništa pitao.
Hawker SeaFury / Edge 540 / Skipper / Logo 400
Futaba T14SG

Odg: Sbach 166cm + DLE 20ccm

Reply #26
Tom,

nismo ga izvagali, ali pretpostavljam da je tu oko 4,5kg. Motor još nije bio naštiman kako treba i elisa je bila sa prejakim korakom, ali to ćemo probati drugi put.
Hawker SeaFury / Edge 540 / Skipper / Logo 400
Futaba T14SG

Odg: Sbach 166cm + DLE 20ccm

Reply #27
Ak smijem prokomentirat? Ne kužim ove ingliš podatke ali sa one trave model vam neće poletit,pogotovo sa dubinom dignutom do kraja. To je kao da poljećeš sa vode bez plutača. Potisak tu nema puno veze jer taj model bi letio i sa 10ccm. Moje skromno mišljenje.
 

 

Odg: Sbach 166cm + DLE 20ccm

Reply #28
Mora da je Sale onda jebeni mađioničar! Njegov Sbach svaki dan polijeće sa iste guste i mokre trave...

Neću se ja s nikim svađat, imaš sreće da je Tom kupio model...da sam ja na njegovom mjestu vjerojatno bi model bio na poprilično drukčijem i toplom mjestu.

Jebe mi se i za tebe i za tvoje modele, ali ljudi trebaju znati od koga i što kupuju.

Neki potezi jednostavno nisu ili fer i bok, a ja ću biti advokat kome god poželim dok mi on to sam ne zabrani.

Odg: Sbach 166cm + DLE 20ccm

Reply #29

Jebe mi se i za tebe i za tvoje modele

E sad si pokazao nivo na kojem funkcioniraš - kao što sam i prije zaključio, nekima je nažalost forum mjesto za ispucavanje vlastitih frustracija umjesto da ponude nešto korisno i konstruktivno.
Hawker SeaFury / Edge 540 / Skipper / Logo 400
Futaba T14SG