Skip to main content

Topic: Savijet za benzinski motor (Read 5180 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Savijet za benzinski motor

Lijep pozdrav.

Trebam savijet oko benzinskih motora. Do sad sam letio na struju i mislim da mi je vrijeme da odem korak više  ;) Uzeo bi si 26-30cc za avionceke do raspona 1600-1800mm. Ono što mene zapravo zanima je, što to meni sve treba da bi benzinac radio?
Primjerice:   http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__9615__RCG_26cc_Gas_engine_w_CD_Ignition_2_6HP_1_95kw.html

1. u modelu trebam dvije batke, jednu za palenje, a drugu za komande. Mene zanima ova prva. Kakva mora biti? 2S ili 3S? Koliko mAh je "normalno"?
2. UBEC ? 6V 3A dosta? Kakva je potrošnja palenja?
3. Koji bi rezervoar bio dovoljan za ovaj motor?

Može neki savijet za motor u ovom rangu?
Hvala


Odg: Savijet za benzinski motor

Reply #2
Čovjek želi preći na benzinjaru i ti mu preporučiš elektromotor, wtf :D

Za paljenje je OK nekakav NiMh pack od 4.8V, ne treba ti UBEC. 6V je mislim previše za paljenje, tako da ako baš želiš ići na Li-Po BEC kombinaciju, uzmi bilo kakav BEC koji može dati 5V napona (ne više od toga), iako je po meni NiMh ili NiCd bolja kombinacija (i jednostavnija)

Ti RCG motori bi trebali biti dobri, osobno nemam iskustva s njima, ali ima tu na forumu zadovoljnih vlasnika, tak da mislim da nemreš pogriješit
MAK Zapad

Odg: Savijet za benzinski motor

Reply #3
Bok,

moja preporuka je da uzmeš DLE - bolji su po izradi, dijelovi su vrlo jeftini i mogu se lako nabaviti, elektronika je jako dobra i što je najvažnije troši vrlo malo struje. Motor možeš pogledati ovdje:
http://www.ebay.com/itm/390624091210?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1438.l2649
DLE elektronika radi na naponu od 4.8 do 8.4V, znači možeš ići na varijantu NiMh 4.8 ili 6V ili 2S LiPo. Kapacitet bi trebao biti ne manje od 1500mAh, preporuka 2000 ili više. Meni za vikend letenja potroši oko 6oomAh, a koristim 6V NiMh Eneloop paket.
Nabavi dobro sintetsko ulje koje ćeš miješati sa 95 bezolovnim benzinom i to je to. Jednom kad podesiš fergazer, možeš zaboraviti na podešavanje jer benzinci rade vrlo stabilno.
Ako imaš još pitanja, kontaktiraj me na pp.
Hawker SeaFury / Edge 540 / Skipper / Logo 400
Futaba T14SG

Odg: Savijet za benzinski motor

Reply #4
Čovjek želi preći na benzinjaru i ti mu preporučiš elektromotor, wtf :D

Za paljenje je OK nekakav NiMh pack od 4.8V, ne treba ti UBEC. 6V je mislim previše za paljenje, tako da ako baš želiš ići na Li-Po BEC kombinaciju, uzmi bilo kakav BEC koji može dati 5V napona (ne više od toga), iako je po meni NiMh ili NiCd bolja kombinacija (i jednostavnija)

Ti RCG motori bi trebali biti dobri, osobno nemam iskustva s njima, ali ima tu na forumu zadovoljnih vlasnika, tak da mislim da nemreš pogriješit

Trazi korak vise, ja mu samo dajem opciju da moze ostati na struji ako je zbog snage,
ali da wtf sto se tice benzina.  :D
Ako zeli paljenje, ulje, auspuh, karburator i sl nema mu do benzina.


Odg: Savijet za benzinski motor

Reply #5
Bok,

moja preporuka je da uzmeš DLE - bolji su po izradi, dijelovi su vrlo jeftini i mogu se lako nabaviti, elektronika je jako dobra i što je najvažnije troši vrlo malo struje. Motor možeš pogledati ovdje:
http://www.ebay.com/itm/390624091210?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1438.l2649
DLE elektronika radi na naponu od 4.8 do 8.4V, znači možeš ići na varijantu NiMh 4.8 ili 6V ili 2S LiPo. Kapacitet bi trebao biti ne manje od 1500mAh, preporuka 2000 ili više. Meni za vikend letenja potroši oko 6oomAh, a koristim 6V NiMh Eneloop paket.
Nabavi dobro sintetsko ulje koje ćeš miješati sa 95 bezolovnim benzinom i to je to. Jednom kad podesiš fergazer, možeš zaboraviti na podešavanje jer benzinci rade vrlo stabilno.
Ako imaš još pitanja, kontaktiraj me na pp.


mozda je pitanje glupo, ali posto si u benzinu mozda znas izvuci iz rukava, a ja necu morati surfati ;)

koja bi bila najjeftinija opcija za 3d model sa benzincem? dakle znas li opciju za  najmanji moguci raspon i najmanji moguci benzinski motor, da na njega idu standard serva, a da je model 3d sposoban? postoji li uopce takva opcija?

ili bilo tko drugi.
struja zakon, nitro USTAV

 

Odg: Savijet za benzinski motor

Reply #6
Jesam u benzinu ali ne letim 3D pa mogu samo nagadjati. Znam da je najmanji benzinac koji mozes nabaviti 10ccm I ima oko pola kile sa elektronikom I spuhom. Pretpostavljam da bi to islo za model do 1,5m mozda max do 160cm.
Hawker SeaFury / Edge 540 / Skipper / Logo 400
Futaba T14SG

Odg: Savijet za benzinski motor

Reply #7
Quote
Ono što mene zapravo zanima je, što to meni sve treba da bi benzinac radio?


temu ispod ove ti je VRLO detaljan popis opreme za kompaktnog benzinca(1.8m, 30ccm),
http://www.flyfreak.net/motorni-modeli/hk-sbach-185cm-dle-30ccm/
pa lako vidiš što od baterija treba za što i tako...

još nije letio, evo vozi se straga u autu, mora se razraditi motor ovih dana.
nadam se da bu i letio nekak  ;D

MVVS su jako kvalitetni i skupi, DLE su dobri a povoljni,
RCG su još jeftiniji...ali vidim da se na slovenskom forumu prodaje cijeli 3D model
 50 kubika s novim rcg motorom za ukupno oko tisuću kn... pa hmmm možda loše radi.. ne znam .
baci oko pa vidi,

svakako odi do livade di netko ima benzinca pa malo vidi kak to ide,
jer ima razlika u proceduri u odnosu na ''spoji batku i u zrak'', definitivno  ;D  ali se isplati radi zvuka i mirisa, svakako  :D

Odg: Savijet za benzinski motor

Reply #8
Hej Dok,

kaj je Sbach već gotov?  ???
Kad ide razrađivanje motora?
Hawker SeaFury / Edge 540 / Skipper / Logo 400
Futaba T14SG


Odg: Savijet za benzinski motor

Reply #10

Ti RCG motori bi trebali biti dobri, osobno nemam iskustva s njima, ali ima tu na forumu zadovoljnih vlasnika, tak da mislim da nemreš pogriješit

Još bolji od RCG su RCGF, ima ih na www.himodel.com. Ne znam koja je razlika, ali rekao bih da nisu isti motori (iako su nazivi vrlo slični). No, i moj izbor je prvo DLE, a onda ostali.
MX-16S/Aurora9, Giles202, ASW28, PC9, Quad, Canary40
Building: ME-109, ExtraLeki 300, Mig-7

Odg: Savijet za benzinski motor

Reply #11
Yup  :)
A od posla prek dana i bebe kasnije doma, ne stignem.  :'(
No kak je sada štrajk, možda ga zakurblam sutra 5 do podne
na skupu pred bolnicom, pa bude u vijestima : :D ;D :P

inače, ima i manjih od 10ccm,

9ccm  ;)
NGH GT9

http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1555659
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__28238__ngh_gt9_9cc_gas_engine_with_rcexl_cdi_ignition.html




ovaj motor na snimci djeluje kao da se ne moze postelati. :)
struja zakon, nitro USTAV

Odg: Savijet za benzinski motor

Reply #12
Ej Dok,
ne znam jel ti to baš pametno ispred bolnice. Još ak ga i snime za TV budu onda rekli da imate i previše love kad možete kupovati takve "velike igračke" pa ćeš pokvariti štrajk.  ;)
Imaš pravo, zaboravio sam na taj mali NGH. :-[
Hawker SeaFury / Edge 540 / Skipper / Logo 400
Futaba T14SG

Odg: Savijet za benzinski motor

Reply #13
Naravno, zaboravljamo na premium motore, kao OS, 3W, pa Desert aircraft, pa Zenoah, Evolution, Fuji Imvac ali oni su u drugoj cjenovnoj kategoriji. Evolution su po cijeni najbliži DLE-u koji mislim da ima najbolji omjer value for money.
Hawker SeaFury / Edge 540 / Skipper / Logo 400
Futaba T14SG

Odg: Savijet za benzinski motor

Reply #14
Hvala svima na odgovorima. Mislim da cu DLE 30 :)

Hvala Dr.Tom - u za ovaj popis opreme...to puno znaci za pocetnika...