Skip to main content

Topic: Problem! Molim pomoć. Krepao motor ili nešto drugo (Read 2817 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Problem! Molim pomoć. Krepao motor ili nešto drugo

Danas sam dizao svog easystara. Na njema je motor rctimer bc-2208/12 1800kv esc hobbyking hk-30A max current 30A. Nakon otprilike pola minute ostao je bez snage motora. Uspio sam ga nekako prizemljiti i sad ka probam motor se zavti na sekundu dvije i ugasi. Što bi moglo biti problem? Stanica je turnigy 9xr sa orange modulom i prijemnikom. Napominjem da je esc pod rukom bio dosta vruć. I da na stanici je pisalo nešto kao "trottle not idle" "Press any key to skip". To sad više ne piše na stanici nakon što sam izvršio kalibraciju iste. Ali motor radi isto. Dakle zvrti na 2 sekunde i ugasi se. Unaprijed zahvalan.

Odg: Problem! Molim pomoć. Krepao motor ili nešto drugo

Reply #1
Siguran sam da nije do ovog ali nece naskodit da provjeris kontakte motora i esc-a.
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: Problem! Molim pomoć. Krepao motor ili nešto drugo

Reply #2
prije ce biti da ti je crko ESC, a mozda ti je i prazna baterija pa se aktivirao cut off od ESC-a samo. ovo sto ti pisalo na stanici nema veze s tim.

Odg: Problem! Molim pomoć. Krepao motor ili nešto drugo

Reply #3
Baterija je puna. Napunjena do kraja prije leta. Dogovorio sam se sutra sa poznanikom pa ćemo isprobati esc. Javim rezultate.

Odg: Problem! Molim pomoć. Krepao motor ili nešto drugo

Reply #4
meni se danas dogodilo da je normalno uzletio zagi međutim izgubio snagu motor ili esc i pao, i zatim idem probati u ruci i dajem gas a motor jedva vrti isto neznam što bi to moglo biti, ja ču provjeriti tako da spojim drugi motor i da provjerim žice

 

Odg: Problem! Molim pomoć. Krepao motor ili nešto drugo

Reply #5
za pocetak provjerite napon baterije i nikada ih ne drzite prazne jer to ne vole. :)
struja zakon, nitro USTAV

Odg: Problem! Molim pomoć. Krepao motor ili nešto drugo

Reply #6
kontakti su bili razlog kod mene, zbog lemljenja žice slabe i pucaju lako i kad se lemi nevalja pregrijavati žice nego to treba što brže i ne previše cina stavljati

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.