Skip to main content

Topic: OS 25FP igla (Read 11427 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

OS 25FP igla

Jučer bila mala totalka na avionu, pa mi je pukla igla na OS 25FP motoriću, koju je naravno nemoguće naći na netu pošto je stari motor, pa molim ako netko ima za prodati sa starog neispravnog FP 20-40 ili Thunder Tigera GP25, paše i sa Magnuma 25(isti motor).
Ovo je slika igle na FP frgi
https://media.twistedrc.com//products/lg/0f91fe000042f0179716127868d0f301osmg7172.jpg
Hvala!
Gaui X3
Trex 600N
Seagull Decathlon 20cc

Odg: OS 25FP igla

Reply #1
MX-16S/Aurora9, Giles202, ASW28, PC9, Quad, Canary40
Building: ME-109, ExtraLeki 300, Mig-7

Odg: OS 25FP igla

Reply #2
Hvala kolega, sve sam to već pregledao, malo mi je bez veze kupovati cijeli frgić na bay-u koji mi ne paše samo zbog igle, a kod ovih ostalih nema na stocku i piše discontinued.
Ali ako ne bude druge morati ću ubosti frgu, ponadao sam se da možda netko na forumu ima nešto u ladici.
Gaui X3
Trex 600N
Seagull Decathlon 20cc

Odg: OS 25FP igla

Reply #3
meni je na 40la bila pukla ona ručica na karburatoru. I pokušao sam nešto kemijati, neuspješno, pa sam negdje na ebayu našao i kupio cijeli frg.
MX-16S/Aurora9, Giles202, ASW28, PC9, Quad, Canary40
Building: ME-109, ExtraLeki 300, Mig-7

Odg: OS 25FP igla

Reply #4
Tako to na kraju obično i završi, mučiš se, kemijaš, ne radi i kupiš  :)
Gaui X3
Trex 600N
Seagull Decathlon 20cc


Odg: OS 25FP igla

Reply #6
zaboravih reci da je igla samo ventil koji dozira gorivo koje dolazi iz fergazera i koje motor moze maksimalno povuci na najvisim okretajima pa se tu moze svasta iskemijati.

nedavno sam citao da je covjek samo spojio crijevo na mjesto igle, a smjesu stelao tako da je stezao i otpustao crijevo.  to po meni nije bas sretno rjesenje jer se crijevo rasteze i skuplja, ali dajem za primjer kako to nije neka nauka.

jedna od opcija je staviti neki mali ventilic koji se da fino stelati i spojiti ga crijevom na mjesto gdje ulazi igla ili nabaviti remote iglu koje su jeftine pa opet spojiti crijevom. uz jeftino rjesenje dobijes jos i to da ne moras prstima blizu propa kad stelas motor. :)
struja zakon, nitro USTAV

Odg: OS 25FP igla

Reply #7
pardon, krivo sam rekel.

ako ti je opala i bradavica na koju se spaja crijevo onda ne znam kak da se to resi.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: OS 25FP igla

Reply #8
Ako paše sa FP35 - poklanjam.

To mi je zadnji metanolac (nikad rabljen) držim ga na stolu kao ukras i uspomenu na metanol dane.

Motor ti ne dam ali iglu ili cijeli karb - vrlo rado.
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: OS 25FP igla

Reply #9
Ma da u tome i je problem pukao je nosač igle skroz blizu frge, već sam razmišljao o remote varijanti, moram probati da li paše navoj sa crijeva na auspuhu, pa to spojiti na remote iglu, kupio bi već asp frgu, to je najjeftinije, ali ih nema na stock-u, čak je jeftiniji i cijeli asp motor od nekih os-ovih dijelova, ali mi je ovaj mali FP prirastao srcu, radi ko singerica.
Gaui X3
Trex 600N
Seagull Decathlon 20cc

Odg: OS 25FP igla

Reply #10
A da naravno da paše 35FP, a ako je samo ukras šteta da stoji, spremi kao ukras kada više nema kompresije  :D
Gaui X3
Trex 600N
Seagull Decathlon 20cc

Odg: OS 25FP igla

Reply #11
jel mig u pitanju?

ako je onda je on crna rupa za fergazere.

moja zadnja totalka sa njime je zavrsila tako da je fergazer ostao u zemlji kad sam iscupao motor van.  model je otkazao poslusnost pri obrusavanju i brzini vecoj od 150. :)

jedva cekam da ga opet slozim, nakon leta s njime mi se uvijek tresu noge.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: OS 25FP igla

Reply #12
Eewan-e, naravno da je coro mig u pitanju, vječni adrenalin :D . Napokon sam ga popravio nakon crash-a u Ivaniću na meetingu, ali sam stavio neki stari 3-kanalni prijamnik i ostao bez signala, zabio se punim gasom u zemlju, 20-ak cm je bio pod zemljom-strašno!
Cijeli motor sam morao rastaviti i očistiti, u zemlja je došla skroz do kartera, srećom bez štete osim igle.
Gaui X3
Trex 600N
Seagull Decathlon 20cc


Odg: OS 25FP igla

Reply #14
Čuj od muke nisam vadio telefon iz hlača, znam takve stvari se moraju slikati, ali nije strašno puno blata spigan nosač motora, strgana igla i strgana getriba na servaču elerona, klasika, normalno koroplast cijel, najbolji materijal za avione težak i skoro neuništiv, iako sam čuo da si ti uspio razbiti miga skroz do repa.

Gaui X3
Trex 600N
Seagull Decathlon 20cc