Skip to main content

Topic: OS 25FP igla (Read 11429 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: OS 25FP igla

Reply #15
ja imam .46 gore pa je tezi i steta je zato veca. pri zadnjem padu se trup raskolio po pola, a krila su se skroz rasparala.
super je da su rebra i ramenjaca ostala citava tak da samo trebam izrezati novi coro i sve pospajati. moram jos rijesiti problem sa fergazerom ili staviti neki drugi motor.

tak da ako tko ima kakav fergazer za .46 motor, a da mu ne treba nek mi se javi.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: OS 25FP igla

Reply #16
A da naravno da paše 35FP, a ako je samo ukras šteta da stoji, spremi kao ukras kada više nema kompresije  :D


091 248 00 57 - javi gdje i kad.



Držim ga za ukras jer je nov i čist :) - iz nekih mojih hirova od kad su se pojavili LRK motori (početak outrunera) letim isključivo na struju. Mada, iskreno, moram priznati da me povremeno zasvrbi neki firtakt ili neki od ovih novih malih benzinaca.
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: OS 25FP igla

Reply #17
Unaprijed se zahvaljujem kolegi faldomak-u , izgleda da bude letio već za vikend ako vrijeme posluži
Gaui X3
Trex 600N
Seagull Decathlon 20cc

Odg: OS 25FP igla

Reply #18
ja jučer izrezao sve dijelove za MIGa (valjda negdje 10-ti po redu)....kao što eewan kaže, to je smrt za motore....uspio sam ubiti i 25FX i LA40 na njemu, sve uz manja oštećenja....moram pogledati imam li negdje dijelove (karb) od 40-tke ako ti paše (a mislim da da). Meni uglavnom pucala ručica za gas na karbu.

i LA40 mi se na njemu ne svidja, pije više goriva u odnosu na 25-icu, pa sam 2 puta ostao bez goriva u zraku. A kad se to dogodi, zaboravi glajdanje, to pada ko kamen :D

Ako Bog da - već sljedeći vikend ide u zrak.
MX-16S/Aurora9, Giles202, ASW28, PC9, Quad, Canary40
Building: ME-109, ExtraLeki 300, Mig-7

Odg: OS 25FP igla

Reply #19
Hvala, ali kolega faldomak mi bude dao iglu, ipak je oriđiđi, znam da bude super radio, moj mig čak i dosta dobro glajda, njemu cg mora biti skoro pri početku krila, a težina 25fp motora mu savršeno paše, iako bi sa većim motorom bio puno brži.
Lijepo je vidjeti da još uvijek ima i nitraša u uporabi.
Prije nitra sam u migu imao elektro na 1400Kv 4s i išao je bolesno brzo, ali nisam mogao dobiti cg nikako pa sam mu stavljao matice u kljun, ali sa nitro motorom puno ljepše i mirnije leti a i lakši je.
Gaui X3
Trex 600N
Seagull Decathlon 20cc

Odg: OS 25FP igla

Reply #20
Sorry, pretpostavljam da je post bio namjenjen eewan-u ;)
Gaui X3
Trex 600N
Seagull Decathlon 20cc

Odg: OS 25FP igla

Reply #21
klingonac, jel meni upuceno ovo za fergazer?

ako je onda je grlo na motoru 13 mm, a toliko bi trebao biti i vanjski dio fergazera koji ulazi u grlo.

ja sam sa .21 imao 20 minuta leta na punom gasu i sletao bi jos donekle pun, a sa .46 bi to bilo maksimalno 6-7 minuta i bio bi poprilicno prazan rezervoar, ali razlika u brzini kod mene je bila ogroma, a o lakoci polijetanja sa .46 da i ne pricam.  sa .21 svako trece lansiranje iz ruke model ne bi uspio nabrati brzinu pa bi zaorao po zemlji uz obaveznu stetu na nekom servu.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: OS 25FP igla

Reply #22
Stigla igla, hvala puno g.faldomak, motorćek opet ko novi, ali kada sam malo bolje pregledao avion, on je nastradao više od motora, sve pregrade u trupu su slomljene, a avion je pao zbog antene koja se odlemila od prijaminka dok sam ga ugrađivao, biti će još posla, a tak i tak najavljuju snijeg za vikend.
Ima li itko ideju kako očistiti coroplast od ulja i metanola??, pošto mi ništa od ljepila se ne prima za njega, probao sam čistiti sa svačime, ali i dalje je lagano masno.
Gaui X3
Trex 600N
Seagull Decathlon 20cc

Odg: OS 25FP igla

Reply #23
malo plamenom pređi preko coro-a, par puta na mahove
pa onda izribaj alkoholom

Odg: OS 25FP igla

Reply #24
ja koliko god sam cistio nije skroz pomoglo. sva rebra sam lijepio vrucim ljepilom pa kako bi to popustalo s vremenom ne bi skidao ljepilo koje bi ostalo na rebrima vec bi sve to skupa sa starim ljepilom natrag zalijepio sa ca koje bi bolje drzalo posto je od starog ljepila ostala veca povrsina za ljepljenje.

kod vruceg ljepila je vazno da je pistolj jako vruc i da se nanosi u malim kolicinama posto se ohladi od brzog istiskivanja. ljepilo uvijek staviti prvo na coroplast posto se ohladi dok ga naneses na rebro i onda spojis sa coro plastem.  nije lose ni tockasto nanositi ljepilo jer ako je ljepilo skroz naneseno dosta je da se na jednoj strani malo otpusti pa da se cijelo duzinom odlijepi. ovako se odlijepi samo jedna tocka ljepila dok ostale ostanu drzati.

jobescu je skuzio super nacin ljepljenja sa PU ljepilom. izbusi puno malih rupica u corou i tako PU udje u coro, rasiri se  pa je spoj stvarno neunistiv, ali je to po meni nedostatak jer je bolje da pukne spoj nego da se otkidaju dijelovi plasta ili da se drobe rebra.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: OS 25FP igla

Reply #25
Hvala, probati ću danas sve načine, ako me draga pusti u garažu :) .
Tomislave taj si model ti radio (bio je srebrni na elektro pogon) samo su pregrade bile od balze pa su se sve raspale, budem danas ispilio nove od laganog špera, a onda ljepljenje na sve moguće načine.
Gaui X3
Trex 600N
Seagull Decathlon 20cc

Odg: OS 25FP igla

Reply #26
klingonac, jel meni upuceno ovo za fergazer?

ako je onda je grlo na motoru 13 mm, a toliko bi trebao biti i vanjski dio fergazera koji ulazi u grlo.

ja sam sa .21 imao 20 minuta leta na punom gasu i sletao bi jos donekle pun, a sa .46 bi to bilo maksimalno 6-7 minuta i bio bi poprilicno prazan rezervoar, ali razlika u brzini kod mene je bila ogroma, a o lakoci polijetanja sa .46 da i ne pricam.  sa .21 svako trece lansiranje iz ruke model ne bi uspio nabrati brzinu pa bi zaorao po zemlji uz obaveznu stetu na nekom servu.

je, ako nadjem frg. dam ti ga.

Ja sam servoe za ailerone stavio u krila. Kad padne nema oštećenja. inače, kad su u trupu oni prvi nastradaju. .40 pije navodno 1oz (cca 30ml ) u minuti.
MX-16S/Aurora9, Giles202, ASW28, PC9, Quad, Canary40
Building: ME-109, ExtraLeki 300, Mig-7

Odg: OS 25FP igla

Reply #27
Upalila je tehnika jako vručeg ljepila i novog špera koji nije masan.
Gaui X3
Trex 600N
Seagull Decathlon 20cc

Odg: OS 25FP igla

Reply #28
klingonac, jel meni upuceno ovo za fergazer?

ako je onda je grlo na motoru 13 mm, a toliko bi trebao biti i vanjski dio fergazera koji ulazi u grlo.

ja sam sa .21 imao 20 minuta leta na punom gasu i sletao bi jos donekle pun, a sa .46 bi to bilo maksimalno 6-7 minuta i bio bi poprilicno prazan rezervoar, ali razlika u brzini kod mene je bila ogroma, a o lakoci polijetanja sa .46 da i ne pricam.  sa .21 svako trece lansiranje iz ruke model ne bi uspio nabrati brzinu pa bi zaorao po zemlji uz obaveznu stetu na nekom servu.

je, ako nadjem frg. dam ti ga.

Ja sam servoe za ailerone stavio u krila. Kad padne nema oštećenja. inače, kad su u trupu oni prvi nastradaju. .40 pije navodno 1oz (cca 30ml ) u minuti.

super za fergazer, nadam se da ces ga naci :D

ja sam odma u startu stavio u krila, ali sam se zeznuo i stavio ih dolje pa je nakon prvog slijetanja otisao jedan servo. kasnije sam ih prebacio gore.

potrosnja me ne brine jer gorivo mjesam sam, a od kad imam bebu nemam bas vremena za letenje pa ionako ne mogu potrositi puno goriva. :)
struja zakon, nitro USTAV

Odg: OS 25FP igla

Reply #29
Hvala, probati ću danas sve načine, ako me draga pusti u garažu :) .
Tomislave taj si model ti radio (bio je srebrni na elektro pogon) samo su pregrade bile od balze pa su se sve raspale, budem danas ispilio nove od laganog špera, a onda ljepljenje na sve moguće načine.

jel to dr. tom radio ili ja? znam da sam njemu radio super light verziju miga s balsom...
MX-16S/Aurora9, Giles202, ASW28, PC9, Quad, Canary40
Building: ME-109, ExtraLeki 300, Mig-7