Skip to main content

Topic: Extra 260 27% H9 (Read 14222 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Extra 260 27% H9

Pošto o ovom modelu još nije pisano, evo ja sam počeo topic...
Pre nekih mesec dana je model stigao u moj hangar



Istoriju modela da ne ponavljam, ako hoćete možete pročitati ovde:
http://rcfly4um.org/index.php?topic=3785.0

Ja sam treći vlasnik modela, i uradiću drugu prepravku, konverziju. Kod gdina Radovana je model leteo sa glow motorom, kod Veljka sa elekto, a kod mene će sa benzinskim. Još se nisam opredelio za motor, ali biće svakako oko 50cc.
Sa kompletiranjem modela mi se ne žuri, cilj mi je da ga poletim tamo negde krajem leta 2012. godine...


Odg: Extra 260 27% H9

Reply #2
Možda ste čitali, možda niste, model su do sad leteli sa elektro konfiguracijom, a ja ga vraćam na SUS varijantu... Zbog hlađenja motora i elektronike na kutiji motora su bili napravljeni otvori, kao i na "firewall"-u



Otvore sam prvo zatvorio sa čepom od balze



a posle toga bočne strane kutije sa pločom od špera





Odg: Extra 260 27% H9

Reply #6
Izvrstan odabir motora, a i sam model mi se čini fenomenalan. Čekamo video ;)
MAK Zapad




Odg: Extra 260 27% H9

Reply #10
Svaka čast impresivan model a bogami i ovi na zidu
Umjetnici kaće slike o zid  a modelari avione.
Ako ti nije problem da malo napišeš o njemu (karakteristike) da malo pasem
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Extra 260 27% H9

Reply #11
@jarun75, hvala!

Ovde možeš čitati dosta detalja o modelu:
http://gabor-rchobi.blogspot.com/2011/09/extra-260-by-hangar9.html

Pre neki dan mi stigli servoi Sky Holic HDS-2288



http://www.servodatabase.com/servo/skyholic/hds-2288

Juče sam ih proverio, danas skidam sa zida model i ide na radni sto, polako krećem sa sastavljanjem...


Odg: Extra 260 27% H9

Reply #12
Pregledao sam sve što imam za model, pa da krenemo redom...



rezervoar, creva, ventil za punjenje goriva, ručna pumpa i filter za gorivo što ide u kantu



2 kom. display za baterije, 1 UBEC, drugi je već na putu, baterije LiPo 2S 3000mAh za servoe/prijemnik i 1600mAh za paljenje

Još se dvoumim, pa i tu bi dobro došla neka preporuka, da koji servo da stavim na gas?
Futaba S3003, Hitec HS311 ili Hitec HS-635HB


Odg: Extra 260 27% H9

Reply #13
Kako sam napisao, nastavljam radove na modelu...
Na kutiji od motora ne odgovaraju rupe, osim jedne. Tu sam i našrafio motor, da vidim kako će da stoji na modelu



Proverio sam kako stoji kapotaž, ali nikako, moraću malo da ga isečem



a treba još da staje i auspuh, pa kako sam gledao, na toj širini kako je već sečen treba da produžim otvor



Pošto sam dosta priče čuo kolika elisa može da se stavi, nekima staje, nekima ne, pa konačno se ukazala prilika da izmerim odstojanje sa 23x8



kako se vidi i na slici, ostaje sam 90mm do tla. Ako je trava malo veća  mmmm možda bi mogao razmišljati o veličini 22x...
Proverio sam u klupicu servoa za gas, ali moraću ili ovog da malo prekrojim, ili možda napravim nov, jer poluga za gas je sa suprotne strane u odnosu kako je bilo montirano kod Radovana



na kraju, ugradio sam dva servoa od horizontalca



Preporuke, komentari su dobrodošli!

Odg: Extra 260 27% H9

Reply #14
svaka čast ovo je guš gledati još da si bliže pa uživo  :) :) :) :)

pozdrav

Marjan
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C