Skip to main content

Topic: messerschmitt ME410 hornet (Read 4060 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

messerschmitt ME410 hornet

evo još jedan mali avion iz dugog sela. :)
volim ove sa dva motora pa je odluka pala na ovaj model pošto je rijedak
nisam mogao naći ni prave nacrte pa sam skice iz http://www.airwar.ru/other/draw_1w.html
precrtao na papir preko 32" monitora.
dobivena mjera je oko 100 cm raspona i 74 dužine
 

Odg: messerschmitt ME410 hornet

Reply #1
nakon toga sam izrezao krila:
 
[attach=1]
 pa sam brusio trup od bijelog 15kg stiropora da dobijem oblik aviona, tj 3D model
[attach=2]
 
[attach=3]
krila su spojena hrastovom ramenjačom 5mm debelom i uljepljena sa PUmax
[attach=4]
 
 

Odg: messerschmitt ME410 hornet

Reply #2
neču više velike slike stavljat :'(
mislim da inline expandable odma raširi sliku...
 
model , odnosno trup modela će se raditi iz kalupa da bi mogao napraviti više komada;
hvala KK koji me savjetovao o izradi kalupa i ostalima koji su savjetima pomogli u radu sa epoksijem...
i onima koji su dali modele da vježbam malo :D (niksa i rclija)
 
pa je trup nakon malo kitanja , farbanja i brušenja ( kit i boja na vodenoj bazi) presvučen u 160gr staklo da se može do kraja obraditi sa šprickitom i bojom na nitro bazi
 
 

Odg: messerschmitt ME410 hornet

Reply #3
za pogon se predviđaju dve brushless gljivice 2600 kv sa 6x4 trokrakim elisama, jedna lijeva jedna desna, 3S baterija ,2200 35C, sa heli ESC radi manje potrošnje :D
izmjereni potisak jedne je oko 600gr.
motori su ovi tu:
http://www.himodel.com/electric/2600KV_HiModel_Outrunner_Brushless_Motor_Bell_Type_B2208_8.html
 
a ESC ovi;
 
http://www.himodel.com/electric/HiModel_GX_Seires_30A_Brushless_Electric_Speed_Controller_for_Helicopters_Type_GX-H30A.html
 
 

Odg: messerschmitt ME410 hornet

Reply #4
pridruzio bih se sa narudzbom za dva ista motora ako to jos nije rijeseno ... mozemo se dogovoriti na PP.  i pitanje samo , zasto esc 30amperski . cini mi se da i 20amperski dela tu... tnx.

Odg: messerschmitt ME410 hornet

Reply #5
evo zašto heli 30A:
1. malo rezerve snage pošto se radi o jeftinijim esc
2. ako koristim 3S motori su overproped pa bi mogli povuči više struje od 20A
3. 30A je jedini programiran za heli pa nemoram ja to riješavat jer mi nejde morseova abeceda (bip,biiip,bip)
4. heli puno mirnije ubrzava, s tim povuče i manje A pa ne kuri bateriju i motor
5. "loša" stvar: ako ispod 10.5V baterije pustiš gas nemožeš ga više dati jer "nema dovoljno struje da heli ide letit"

Odg: messerschmitt ME410 hornet

Reply #6
Op Op ovo bi moglo zanimljivo biti   ;D Sve u svemu mozda dobijes jos jednu narudbu na kraju He he he he  :D

Odg: messerschmitt ME410 hornet

Reply #7
predviđen je za masovnu proizvodnju :D
 

Odg: messerschmitt ME410 hornet

Reply #8
Samo pazi da nebi nakon toga do Masovnog masakra sa njima hahhahahahaha LOl :)))

Odg: messerschmitt ME410 hornet

Reply #9
sušenje i brušenje


Odg: messerschmitt ME410 hornet

Reply #11
izbacivao mi je sliku br 1782 :D ,
malo sam ga šmirglao danas i sutra šprickit , brušenje do stakla ponovo i onda boja.
pa kalup...
 

Odg: messerschmitt ME410 hornet

Reply #12
A da mozda namažeš epoksija 2-3 sloja pa to fino pošmirglaš a ne kit i šprickit?

Odg: messerschmitt ME410 hornet

Reply #13
može ak češ ti šmirglat :D