Skip to main content

Topic: Belovic - povijest F5J modela, ostali modeli, letenje... (Read 35325 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Povijest mojih F5J modela...

Reply #30
pozdrav,
 
možda ne bi bilo loše probati s ovim prijemnikom u karbonskim trupovima...i sami ističu kako je karbon problematičan za signal...a za 500-otku su se, istina, ljudi dosta žalili...
 
AR6250 DSM2 6-Channel Carbon Fuse Rx
Overview

Spektrum's full range AR6250 DSM2 6-channel receiver is designed for carbon fiber fuselage installations.  Carbon fiber can create an RF sheilding effect that can significantly reduce radio range when using conventional receivers and antennas.  The AR6250 features an antenna design that overcomes RF issues in these critical environments.
 
lp
 
Toni
 

Odg: Povijest mojih F5J modela...

Reply #31
Upravo taj Ar6250 koristim u F3K modelima... Zasada (u nekoliko letova) nije bilo problema ali koliko citam na stranim forumima i sa tim prijemnicima modelari imajo velikih problema, navodno su cak povuceni iz prodaje iako jih jos ima po ducanima...  ::)
Sada slijedi nekoliko natjecanja zaredom pa cu vidjeti kako ce se taj prijemnik pokazati. Za svaki slucaj napajam ga sa 5 celija posto radi do 5V, tako da pad napona nije problem, vise me brinu visoke temperature u kombinaciji sa crnim karbonom gdje bi moglo doci do usijanja  :-X   

Odg: Povijest mojih F5J modela...

Reply #32
moj stari ima na svom modelu ar6250 i koliko me otprilike sjecanje sluzi ima ga skoro 2g na jednom modelu i nikad jos nije imao problema...
i daska ce letjeti ako stavimo motor

Odg: Povijest mojih F5J modela...

Reply #33
Kao sto sam vec ranije rekao pripremam model sa povecanim rasponom ~210cm prema uzoru FF kategorije, dakle sa karbonskim D-boxom. Nisam jos 100% siguran koji profil krila budem koristio pa sam stoga za  jesenske tekme odlucio pripremiti testna krila, sa kojima bi trebao model nesto bolje planirati nego predhodnik.
S obzirom da je za mene izrada karbonskih krila dosta zahtjevna i ne bas jeftina, ovo testno krilo ima D-box od balze ali ce rebra biti pojacana kepovina sirine 1,5mm koje sam narezao iz UD-laminata.  
Evo i nekoliko slikica trenutnog stanja:


Testno krilo sa modificiranim profilom iz HN serije


Kepovi sirine 1,5mm


Pripremljeni karbonski D-boxevi, odabrati moram jos "pravi" profil krila
 

Odg: Povijest mojih F5J modela...

Reply #34
Možeš mi objasniti šta je UD?

Odg: Povijest mojih F5J modela...

Reply #35
UD = Unidirectional Carbon (nije klasicno pletivo, vec ima glavninu niti u jednom nosivom smjeru, a poprecno ima tek nekoliko niti koje drze tkaninu skupa)
http://www.cstsales.com/uni_carbon_fabric.html


Odg: Povijest mojih F5J modela...

Reply #36
dali je zavrsen ovo krilo super izgleda
 moze slika?

Odg: Povijest mojih F5J modela...

Reply #37
Model zavrsen i odlicno leti...kao dokaz jucer sam sa njime osvojio drzavno prvenstvo bez ijednog pokusnog leta, sve natrimano na suho u kuhinji  ;)
Nazalost u tom sveopcem kaosu prije tekme nisam nista slikao ali danas popodne cu poslikati nekoliko detalja...  :-*

Odg: Povijest mojih F5J modela...

Reply #38
cestitam na osvojeno  prvom mesto.
cekam slike
pozdrav

Odg: Povijest mojih F5J modela...

Reply #39
Dakle odlucio sam se za konstruktivna krila nesto veceg raspona 190cm sa novom serijom profila cime sam zelio poboljsati letne karakteristike po mirnom vremenu. Za dobro planiranje vrlo je bitna sama i aerodinamika modela sa sto manjim otporima. Posto avioni u toj kategoriji smiju koristiti samo 2 servaca za smer i visinu ipak valja napraviti geometrijsko savijanje krila prema krajevima uski da bi se moglo kruziti u uskim baloncicima bez bitnijeg propadanja.
Za kraj evo i obecanih slika:

Odg: Povijest mojih F5J modela...

Reply #40
hvala za slike
model stvarno prelepo izgleda mogu misliti kako leti.Jos jednom cestitka za osvojeno 1 mesto .
svida mi se inace tvoj resenje za trup jedino kako staviti u takav trup brasles motor?Recimo za f5j 400 kategoriju
sta mislis koji profil krila se  najbolje pokazalo u praksi?AG,MH, SELIG,RG
Pozdrav

Odg: Povijest mojih F5J modela...

Reply #41
Hmm... za brushles outrunner taj trup i nije najsretnije rjesenje jer je vanjskog promjera 37mm eventualno ako bi se koristio innenrunner sa getribom ali to je skuplja varianta. Ipak je on dimenzioniran za nasu klasu "nacional".
Sto se pak tice profila tu nema vise nekih tajni, uglavnom svi koriste neki od Deline serije AG... ili HN 1033 odnosni 979. Oni su kod ovako malih masa modela pravi kompromis za sto vece visine na startu i najbolje performanse u letu  ;)  

Odg: Povijest mojih F5J modela...

Reply #42
hvala
pozdrav

Odg: Povijest mojih F5J modela...

Reply #43
koju dimenzije carbon si koristio za izlaznu ivicu i na rebra?
pozdrav

Odg: Povijest mojih F5J modela...

Reply #44
za izlaznu 3x1 malkoc pobrušenu a kepove za rebra radio sam sam od UD-a ali neznam točnu gramaturu...