Skip to main content

Topic: Mjesta za letenje (Read 3347 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Mjesta za letenje


Kolega modelar iz Njemačke je napravio Website na kojima je moguće na karti označiti mjesta na kojima se leti, ja sam već označio kanal kao jedno od mjesta na kojima se zagrebački modelari okupljaju, moguće je i staviti link za youtube ili vimeo FPV-filmić kako bi se vidjelo kak mjesto izgleda. Pa evo pozivam vas da označite i druga mjesta u Hrvatskoj. Nek se zna da i nas ima :)

http://fpv-map.de/

Odg: Mjesta za letenje

Reply #1
Kakvi zakoni dolaze, uskoro bumo se morali skrivati,
a ne javno objavljivati ilegalna letališta i naše aktivnosti tamo  :(

Mjesta za letenje

Reply #2
Ja sam objavio par mjesta...


Visoko letim, nisko padam!

Odg: Mjesta za letenje

Reply #3
Za sada je najbolja ova lokacija Trga bana Jelačića ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Mjesta za letenje

Reply #4

Kolega modelar iz Njemačke je napravio Website na kojima je moguće na karti označiti mjesta na kojima se leti, ja sam već označio kanal kao jedno od mjesta na kojima se zagrebački modelari okupljaju, moguće je i staviti link za youtube ili vimeo FPV-filmić kako bi se vidjelo kak mjesto izgleda. Pa evo pozivam vas da označite i druga mjesta u Hrvatskoj. Nek se zna da i nas ima :)

http://fpv-map.de/

Hej Toni, fakat, pa kak si to geotagal Kanal Sava Odra da je nasred trga izasel?! Neki njemac bu tam pustil avion jer se drzi navigacije pa ces ti bit kriv!


Visoko letim, nisko padam!

Odg: Mjesta za letenje

Reply #5
iskreno nisam ni zumirao bilo mi je bitno da je Zagreb vidljiv ;D , al sa dodatnim lokacijama morat ću precizirati koordinate.

Odg: Mjesta za letenje

Reply #6
Evo ja ispravio kordinate, isprika Banu za ometanje javnog reda i mira :)
 
@Dr.Tom, ne vjerujem da se budemo morali skrivati za modele do 5 kg, oni koji imaju veće modele i tak ne lete po livadama...

Odg: Mjesta za letenje

Reply #7
Izgleda da još nisi skužio "naše" usklađivanje s propisima EU.  8)
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

Odg: Mjesta za letenje

Reply #8
Ma skužio sam, kao i svi drugi pratim tematiku, ako pratiš strane forume i u EU se također leti po svakojakim livadama i nitko ih zbog toga ne privodi. Naravno do nas je da shvatimo našu odgovornost prilikom letenja,letenje po mjestima gdje se kreću ljudi i vozila i gdje iste možemo ugroziti ne bi itko svjestan smio sebi dozvoliti, to što neki riskiraju je druga priča a cilj ovih regulativa je da uvede malo reda, možda se onda budemo konačno morali bolje organizirati...

Odg: Mjesta za letenje

Reply #9
Ma skužio sam, kao i svi drugi pratim tematiku, ako pratiš strane forume i u EU se također leti po svakojakim livadama i nitko ih zbog toga ne privodi. Naravno do nas je da shvatimo našu odgovornost prilikom letenja,letenje po mjestima gdje se kreću ljudi i vozila i gdje iste možemo ugroziti ne bi itko svjestan smio sebi dozvoliti, to što neki riskiraju je druga priča a cilj ovih regulativa je da uvede malo reda, možda se onda budemo konačno morali bolje organizirati...

Ma zezam se... mislio sam nato, da naši zakonodavci izgleda ne znaju kako diše narod. Napišu Zakone i Pravilnike, dosta ih ni ne zna u praksi o čemu se radi. Netko digne ruku da se usvoji a RC letilicu nije vidio ili potpiše Zakon a da ga ni ne pročita. To naravno pripremanju stručnjaci koji se razumiju u problematiku te im se vjeruje.  Ne znam da li je bila kakva javna rasprava o ovom Zakonu, ali izgleda da je sada kasno. Potpisan i u NN objavljen.. AMEN!
Možda i ne treba javna rasprava. Premalo nas ima  :-[
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

Odg: Mjesta za letenje

Reply #10
da to je bed, kao i obično pojavi se zakon ni od kud, iskreno neznam na koji način misle provoditi to sve skupa. Uglavnom se zakonodavac ogradio pa nas mogu ganjati kad se pojavi potreba :(