Skip to main content

Topic: F-18 depronac (Read 8914 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

F-18 depronac

Evo, napokon i ja upogonio svog prvog depronca. Hvala varaderu na linku i Tomislavu-zg-u na setup-u.
treba se još malo ušminkati al trenutno je samo bitno da leti i to brzo ;D   Na žalost na snimci se više vidim ja nego avijun jer sam bio sam na livadi :-[ pa molim za razumijevanje :)

F 18 DEPRON 11 2010






Odg: F-18 depronac

Reply #1
Super si ga složio, sve se može kad se hoće.  :)
Avion je dosta brz, a ako želiš malo više zabave i sporiji let, onda neki dvokrilac (idealan za loopinge, okretanja na sve strane i sl.)
A što je najbolje, još je jednostavniji za složit od ovoga.

Evo ovako sam se ja igrao s tim (trebalo mi je jedan dan da ga napravim):

Vintage let dvokrilcem

p.s. slika je namjerno crno-bijela  ;)
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: F-18 depronac

Reply #2
Depronašima je ova stranica pretpostavljam poznata, al ipak nek se nađe....
 
http://www.parkjets.com/free-plans/
 
Antale znam da ti je F-18 najdraži avion pa kada završiš s tom "daskom"  :)  probaj izrezucakti ovoga i stavi malu turbinicu u njega. Razlika će ti se svidjeti.
 
http://www.parkjets.com/f-18-super/
 
lp
 
Toni
 
 

Odg: F-18 depronac

Reply #3
super leti,
to je mnogo bolji setup nego onaj prvi očito  ;D

ja bi probao malo odrezati još koji mm horizontalnog deprona iza elise,
da nije sve tako baš na knap, možda bi se smanjio i otpor, pa bi dobio na brzini?

Odg: F-18 depronac

Reply #4
Super si ga složio, sve se može kad se hoće.  :)
Avion je dosta brz, a ako želiš malo više zabave i sporiji let, onda neki dvokrilac (idealan za loopinge, okretanja na sve strane i sl.)
A što je najbolje, još je jednostavniji za složit od ovoga.

Evo ovako sam se ja igrao s tim (trebalo mi je jedan dan da ga napravim):





hehehe, čitaš mi misli. Sad si razmišljam nekakvu jednostavnu extru složiti za takve vratolomije, a  dvokrilac ti je odličan. Imao sam prilike vidjeti  uradak od Kobca i Denisa prilikom roštiljade na kanalu, simulirali su nam mali zračni "dog fight" ;D .

 Depron kao  materijal mi se dopao i navlači me na još... ;D .


Toni, napikirao sam taj model i mislim da sam napravio listu što ću ove zime u slobodno vrijeme raditi :) , a to za "dasku" sam naučio od jednog od mojih modelarskih mentora koji je rekao da ako ugradiš motor i na bocu od žuje da će ona letjeti, to je kasnije dokazao na praktičnom primjeru, samo nije rekao da li to funkcionira na boci od karlovačke ;D mislim da svi znaju o kojoj je legendi riječ, ja sam eto probao sa daskom.

Odg: F-18 depronac

Reply #5
super leti,
to je mnogo bolji setup nego onaj prvi očito  ;D

ja bi probao malo odrezati još koji mm horizontalnog deprona iza elise,
da nije sve tako baš na knap, možda bi se smanjio i otpor, pa bi dobio na brzini?


 Ja sam prezadovoljan, iscuclao sam 4 batke za pol sata i otišao doma sa velikim osmjehom ;D ;D ;D kak si i rekao da će biti,
a za prostor iza elise je i meni palo na pamet  odrezat malo jer je fakat na knap, to budem svakako za slijdeće letenje napravio...



 

Odg: F-18 depronac

Reply #6
ja sam ga složio prije dvije godine u pusher verziji i letio u tvome susjedstvu.... ;)  tada sam još bio u fazi deprona/izoflora
 
livada ti je poznata
 
F-18 PUSHER JET
 
 
lp
 
Toni

Odg: F-18 depronac

Reply #7
Pa ti to letiš u "mom dvorištu" ??? ;D

Super rad, kakav dobar scale look daje ovaj model u zraku ne mož vjerovati. Što bi rekli u našem kvartu: "merak ti je ga gledat" ;D

Odg: F-18 depronac

Reply #8
Ma daleko je to od scale, al onaj tko se potrudi može dobiti odlične rezultate u depronu i složiti da to izgleda kao pravo. Steve Shumate je kit za takve modele. Na HK sada dobiješ turbinu s motorom za 15 baksi tako da i od pushera možeš napraviti pristojnijega jeta.  ;) 
 
 
lp
 
Toni 
 
 


Odg: F-18 depronac

Reply #10
Super si ga složio, sve se može kad se hoće.  :)
Avion je dosta brz, a ako želiš malo više zabave i sporiji let, onda neki dvokrilac (idealan za loopinge, okretanja na sve strane i sl.)
A što je najbolje, još je jednostavniji za složit od ovoga.

Evo ovako sam se ja igrao s tim (trebalo mi je jedan dan da ga napravim):





hehehe, čitaš mi misli. Sad si razmišljam nekakvu jednostavnu extru složiti za takve vratolomije, a  dvokrilac ti je odličan. Imao sam prilike vidjeti  uradak od Kobca i Denisa prilikom roštiljade na kanalu, simulirali su nam mali zračni "dog fight" ;D .

 Depron kao  materijal mi se dopao i navlači me na još... ;D .


Toni, napikirao sam taj model i mislim da sam napravio listu što ću ove zime u slobodno vrijeme raditi :) , a to za "dasku" sam naučio od jednog od mojih modelarskih mentora koji je rekao da ako ugradiš motor i na bocu od žuje da će ona letjeti, to je kasnije dokazao na praktičnom primjeru, samo nije rekao da li to funkcionira na boci od karlovačke ;D mislim da svi znaju o kojoj je legendi riječ, ja sam eto probao sa daskom.

Evo ti i link jednostavnog dvokrilca, budući da kiša stalno pada, stigneš ga i obojat do prvog sunca  8)
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=674182
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.


Odg: F-18 depronac

Reply #12
Ovako sam ga ja obojao. Trebao je ispasti nešto kao Red Baron, ali mi se čini da je više kao Gay Baron  :D



Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: F-18 depronac

Reply #13
Super si ga složio, sve se može kad se hoće.  :)
Avion je dosta brz, a ako želiš malo više zabave i sporiji let, onda neki dvokrilac (idealan za loopinge, okretanja na sve strane i sl.)
A što je najbolje, još je jednostavniji za složit od ovoga.

Evo ovako sam se ja igrao s tim (trebalo mi je jedan dan da ga napravim):





hehehe, čitaš mi misli. Sad si razmišljam nekakvu jednostavnu extru složiti za takve vratolomije, a  dvokrilac ti je odličan. Imao sam prilike vidjeti  uradak od Kobca i Denisa prilikom roštiljade na kanalu, simulirali su nam mali zračni "dog fight" ;D .

 Depron kao  materijal mi se dopao i navlači me na još... ;D .


Toni, napikirao sam taj model i mislim da sam napravio listu što ću ove zime u slobodno vrijeme raditi :) , a to za "dasku" sam naučio od jednog od mojih modelarskih mentora koji je rekao da ako ugradiš motor i na bocu od žuje da će ona letjeti, to je kasnije dokazao na praktičnom primjeru, samo nije rekao da li to funkcionira na boci od karlovačke ;D mislim da svi znaju o kojoj je legendi riječ, ja sam eto probao sa daskom.

Evo ti i link jednostavnog dvokrilca, budući da kiša stalno pada, stigneš ga i obojat do prvog sunca  8)
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=674182


nemoj me cimati...ubit će me žena ;D

Odg: F-18 depronac

Reply #14
ja sam radio ove modele od tomhe i vrlo su jednostavni i dobro lete.

http://rc.tomhe.net/

ovo je jedan od mojih miljenika brze gradnje
http://rc.tomhe.net/f-22


Ovaj F-18 sam  radio prema nacrtu od tomhe, Toni je gore naveo link za free depron nacrte   i stvarno ima veliki izbor nacrta.
kao što si rekao jednostavno i brzo ga napraviš i dobro leti.
Šteta tomhe nije več dvije godine napravio novi plan a ima dobre.
Imam jednog s tog linka mislim više ga nema  :D ali odavde je plan
http://www.parkjets.com/f-20-tim-h/