Skip to main content

Topic: Phoenix simulator (Read 95957 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Phoenix simulator

Reply #255
Imaš emu? Potrebno je preimenovati simulator i Phenix exe datoteke i raditi ce s bilo kojom verzijom.

Odg: Phoenix simulator

Reply #256
Nažalost ne, htio sam iskoristiti gamepad za igre koji ima analog (Logitech F310) jer sam čitao na nekoj temi, možda čak i ovdje na forumu da se da složit s nekim simulatorom.


 

Odg: Phoenix simulator

Reply #258

Pozdrav svima!
Ne znam hoće li nekome koristiti, ali i ja sam nedavno reinstalirao komp na Windows 10 (čista instalacija OS-a, ne upgrade) i imao sam problema sa Phoenix simulatorom.
Caka je u tome da se tijekom instalacije NE INSTALIRA Direct X koji dolazi ukomponiran u Phoenix instalaciju, nego se sa slijedećeg linka (https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=8109) instalira MS DirectX SDK (fajl je malo manji od 100 MB).
Nakon instalacije DirectX SDK-a pokrenuti Phoenix simulator i odabrati upgrade.
Nakon upgrade-a se pokreće (i radi) normalno. Sve ovo je odtestirano (i radi) na MS WIN 10 PRO 64 bit, ali nema razloga da ne radi i na nekoj drugoj verziji/kombinaciji Windows 10.
Razlog ne funkcioniranja leži u tome što WIN XP, WIN 7, WIN 8.x dolaze sa starijom verzijom DirectX-a koji odgovara Phoenixu, dok "friška" instalacija WIN 10-tke dolazi sa DirectX 12 (koju ne podržava Phoenix i još neke igre).
Kada se takav komp update-a na WIN 10, u windowsima ostaju i neke komponente starijeg OS-a (očito i DirectX), pa Phoenix ostaje raditi kako spada.
Zato Phoenix radi na kompovima koji su upgrade-ani sa XP, 7 i 8.x, a ne radi na "clean" instalaciji.
Napominjem kako sam isprobao i sve kombinacije "compatibility mode-a", ali ništa nije pomoglo.
Nadam se da post nije spam i kako će nekome koristiti...
Pozdrav!

Odg: Phoenix simulator

Reply #259

Letenje sa gamepadom na Phoenix simulatoru


Složio sam prijatelju i sebi (neki dan) na drugom kompu...
Nije isto kao sa stanicom, ali se da (pogotovo jer su na gamepadu sve palice u centru, tako da je gas na sredini a ne na nuli).
Uglavnom, treba se skinuti zip fajl sa neta (PhoenixRC_emu_v0_3.zip) i slijediti slijedeće korake:


Go to Phoenix RC installation folder (npr. C:\Program Files (x86)\PhoenixRC)
Rename phoenixRC.exe to phoenixRC.exe.bckp
Copy Simulator.exe and rename to Simulator.exe.bckp
Rename Simulator.exe to phoenixRC.exe
Copy launcher.exe and phnxdll.dll to Phoenix RC installation folder (C:\Program Files (x86)\PhoenixRC)
Create shortcut to desktop of launcher.exe
Run launcher.exe (as Administrator!!!!)
Choose your gamepad and press Run Phoenix


Opaska: ako imate stick (USB dongle), on ne smije u ovom modu biti uštekan u komp jer u tom slučaju simulator ne radi (barem meni nije).


Potrebno je još kreirati novi transmitter i kalibrirati, te odrediti koji kanal je za koju komandu.
Ja osobno koristim "mode2".


Ugodan let...

Odg: Phoenix simulator

Reply #260
Vratilo se ružno vrijeme, ponovno se pali PhoenixRC simulator...

S jednom razlikom: preko ljeta sam na nekakvom popustu kupio Frsky XSR prijemnik.
Kupio USB Y razdjelnik i plastičnu kutijicu. Napajanje za XSR prijamnik uzeo sa USB-a, a CPPM izlaz sa prijemnika spojio na 3.5mm ulaz u simulator dongle.
Bind-ao prijemnik i Taranis (na Taranisu kreirao novi model za simulator).

E sad, ne hvalim se učinjenim, nego tražim pomoć:
Na Taranisu sam u mikser ubacio 8 kanala: Thr, Ail, Ele, Rud i još 4 (3-polna) prekidača. Ukupno 8 kanala (koliko ih maksimalno podržava PhoenixRC simulator).
Upalim simulator, dobijem poruku kako USB dongle nije pronađen. Uštekam dongle u USB port, dobijem poruku kako daljinski upravljač nije prepoznat.
Taranis bude prepoznat u trenutku kada su minimalno 4 kanala (od 8 ) u stanju "0".
Ako ih je više od 4  kanala u "-100", simulator javlja kako Taranis nije spojen.
Kalibracija nakon toga prođe uredno. Simulator vidi svih osam kanala, ali čim više od 4 kanala bude na -100, Taranis se odspoji...

Je li imao tko sličnih problema? Meni to "smrdi" na CPPM, ali ne znam kako to riješiti... Ne smeta mi jako, ali ipak...
Inače sve ostalo radi super. Puno je ugodnije letjeti sa trosjeda na velikom TV-u, nego na laptopu sa trainer kabelom....
Unaprijed zahvaljujem na komentarima....

Pozdrav,
Darko

Re: Phoenix simulator

Reply #261
Evo da izvučem još jednu umrlu temu.
Možda znate a možda i ne, Phoenix je prestao sa podrškom i razvojem.
Dobra vijest je da je 6.0 zadnja, i radi ok sa windowsima 10. Instalira se 5.5 i upgrade na 6.Meni radi sa starim crvenim usb dongleom sa HK.
Ovo je link gdje se može skinuti:

https://www.rc-thoughts.com/phoenix-sim/
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG