Skip to main content

Topic: Pitanje za experte dimenzionalne analize (Read 3436 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Pitanje za experte dimenzionalne analize

Zelim napraviti proracun krila za letece krilo u kojem mi treba CL. Imam dijagram iz kojeg ga mogu izvaditi za profil krila koji sam odabrao, medjutim grafikon je napravljen za oko 4x veci Reynoldsov broj od onog koji ja ocekujem. Kako pretvoriti CL iz dijagrama u onaj koji ce biti kod malog Re, ako je to uopce moguce (i do koje mjere je moguce? )
Napomena: Ako je to bitno, imam dijagram za Re=400.000, a treba mi za Re=100.000.



Odg: Pitanje za experte dimenzionalne analize

Reply #1
Zelim napraviti proracun krila za letece krilo u kojem mi treba CL. Imam dijagram iz kojeg ga mogu izvaditi za profil krila koji sam odabrao, medjutim grafikon je napravljen za oko 4x veci Reynoldsov broj od onog koji ja ocekujem. Kako pretvoriti CL iz dijagrama u onaj koji ce biti kod malog Re, ako je to uopce moguce (i do koje mjere je moguce? )
Napomena: Ako je to bitno, imam dijagram za Re=400.000, a treba mi za Re=100.000.

Aroso,
ako nije Tajna molim te da kazes koji si Profil izabrao,
Godinama sam radio Leteca Krila ali tada kao Slobodno Leteca,ne RC i uzimao uvijek Profile Benedek i Sigurd Isacson,rijedje jedan od NACA ali ima ih par koji su se tada rado primjenjivali od RAF
u pravilu se za Krila uzimaju takozvani "S" Profili koji su Autostabilni ali sam ja a i drugi uzimali Standardne Profile i poprilicno zakrivljene s time sto smo imali USKE Geometrijski izvitoperene kao nadomjestak Horizontalca,

Konacno netko tko hoce da gradi Krilo vlastite Konstrukcije sto je danas rijetkost.

Pozdrav, Ivan

Odg: Pitanje za experte dimenzionalne analize

Reply #2
Zelim napraviti proracun krila za letece krilo u kojem mi treba CL. Imam dijagram iz kojeg ga mogu izvaditi za profil krila koji sam odabrao, medjutim grafikon je napravljen za oko 4x veci Reynoldsov broj od onog koji ja ocekujem. Kako pretvoriti CL iz dijagrama u onaj koji ce biti kod malog Re, ako je to uopce moguce (i do koje mjere je moguce? )
Napomena: Ako je to bitno, imam dijagram za Re=400.000, a treba mi za Re=100.000.

Modelarski Profili su Profili malih Brzina i njihove vrijednosti Re = 100.000 i na nize,
ostaje ti naci Diagram doticnoga Profila gdje su upisane vrijednosti doticnoga Profila

poz, Iv

Odg: Pitanje za experte dimenzionalne analize

Reply #3
Zelim napraviti proracun krila za letece krilo u kojem mi treba CL. Imam dijagram iz kojeg ga mogu izvaditi za profil krila koji sam odabrao, medjutim grafikon je napravljen za oko 4x veci Reynoldsov broj od onog koji ja ocekujem. Kako pretvoriti CL iz dijagrama u onaj koji ce biti kod malog Re, ako je to uopce moguce (i do koje mjere je moguce? )
Napomena: Ako je to bitno, imam dijagram za Re=400.000, a treba mi za Re=100.000.

Modelarski Profili su Profili malih Brzina i njihove vrijednosti Re = 100.000 i na nize,
ostaje ti naci Diagram doticnoga Profila gdje su upisane vrijednosti doticnoga Profila

poz, Iv
Pa i ne baš - dijagram i profil su iz RC Soaring Digesta, 07/2010 (RR310 i RR510), a Re bi mi odgovarao da mi nisu zanimljive brzine oko 20 km/h već one od 80-ak, što i nije neka strašna brzina.
A drugi dijagram - nemoguća misija, jer taj profil ne nalazim nigdje osim bas u tom broju RCSD-a. A jos naci i dijagram uz njega....
Jedino da ga sam izgeneriram pomoću nekog airfoil simulatora.
Vec sam izrezao profil i dio krila, pa mi se sad vise ne trazi neki drugi, s Re=100000 dijagramom.
Idem s grubim proracunom, pa cu vidjeti sta kaze praksa.

Odg: Pitanje za experte dimenzionalne analize

Reply #4
daj pokazi Profil ovdje,interesuje me !

 

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.