Skip to main content

Topic: Par ppitanja (Read 2538 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Par ppitanja

kupio sam rc autic na nitro i imam gliser isto na nitro.obadvoje vec duze vrijeme stoje i nisu paljeni.dobio sam sa njima litru goriva vec smjesanoga i danas sam malo pokusavo upalit ali bez uspjeha kolko sam uspio vidit nemogu nikako ugrijat svjecicu jer ih imam par komada pa sam na par gledo kolko joj treba ali nista.bateriju sam stavio duracelovu.sad mozda je ona preslaba.kolka snaga treba bateriji za paljenje i kako provjerit jel svjecica dobra?odnosno grijac?hvala

Odg: Par ppitanja

Reply #1
Tomek,
1.2 V
a Gorivo,koliko je staro ?

Odg: Par ppitanja

Reply #2
a to i je problem neznam kolko je staro.probo sam ga danas upalit i upali kad nalijem drito gorivo u frgic i cim to potrosi ugasise.nece povuc sam a crijeva su puna

Odg: Par ppitanja

Reply #3
ako ti je Motorcek dugo stajao a nisi ga prethodno isprao za Mos2 ili Petrolejem tada ti se Ulje zgusne i zatvori dovode u Karburatoru,
propuhaj ga i ici ce,
a za paljenje mozes 1.5 V ali ne Zari dugo

Odg: Par ppitanja

Reply #4
sta da ga onda operem sa necim ili samo propusem?i mislim da je lik reko da ga treba postelat.koji seraf je za kaj?onaj na crijevu dovodnom je za krajnju brzinu?a koji je za kolicinu goriva koju dobija?

Odg: Par ppitanja

Reply #5
ako ne znas sa tim motoricima nadji nekog da ti pomogne i ufura te u to jer se ti motori mogu lako poslat u vjecna lovista ako nisu dobro postelani, ali:

gornju iglu (to je ona koju mozes vrtjeti rukama i do koje dolazi crijevo) zatvori do kraja i onda odvrni za dva kruga i probaj zapaliti. tada bi trebao vuzgati sa malo otvorenim gasom. ako nece zapaliti okreci iglu za cetvrtinu kruga u smjeru kazaljke na satu pa probaj ponovno.kad zapali dodaj gas do kraja i kada se razvrti stelaj iglu na najvece okretaje, kad postigne najvece okretaje onda brzo okreni iglu kontra od kazaljke na satu da mrvicu padnu okretaji (tako bogatis smjesu), to je najcesce dva tri zuba. vazno je da malo obogatis smjesu zato jer motor ne smije raditi presiromasan, a kada je na najvisim okretajima radi u siromasnom rezimu, ne podmazuje se dovoljno i pregrijava se. kada se motor ne podmazuje i pregrijava jako se trosi.

i to je to. 

no ponavljam da je bolje naci nekog iskusnog da ti pomogne

sretno
struja zakon, nitro USTAV

Odg: Par ppitanja

Reply #6
a jel ima ko u blizini zg da to malo postelamo.placam pijacu :)

Odg: Par ppitanja

Reply #7
ja sam ti v zg

Odg: Par ppitanja

Reply #8
pa ako imas volje i znanja ostavi neki broj na pp da  :)startamo pilu

Odg: Par ppitanja

Reply #9
evo samo da se pohvalim nakon pola sata stelanja ,autic radi ko curica,u malom leru  a gas kad stisnes to ide nenormalno.i pali na obicnu bateriju duraselovu,samo sam moro malo starter slozit jer nije imo masu zato i nije radio.

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.