Skip to main content

Topic: Remorker (Read 52951 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Re: Remorker

Reply #210
Hvala Werner i lijepi pozdrav.Nadam se da si dobro , pa se vidimo u proljeće kad zatopli na Lokvarskom jezeru i Grobničkom polju.
Pozdrav iz Rijeke :)

Re: Remorker

Reply #211
Idemo dalje.Protupožarni top na poziciji - slijedi ljepljenje temelja na krovu kormilarnice i spajanje osovine topa sa servom.Započeo sam sa izradom stupa radara odnosno rasvjetnog stupa - oblik neće biti kao u nacrtu (ne sviđa mi se) već neka moja varijanta.
Pozdrav iz Rijeke :)

Re: Remorker

Reply #212
Dobro večer svima :) .
Pozabavio sam se izradom "stakala" za navigaciona svijetla - upotrijebio sam tanku ( 0,25 mm ) prozirnu foliju ( pretpostavljam da je PVC , folija je sa jedne kutije u kojoj je bila košulja), te je grijanjem savio oka aluminijske šipke promjera 8 mm , odrezao višak i montirao na poziciju.Također sam nastavio rad na rasvjetnom stupu.
Pozdrav iz Rijeke :)

Re: Remorker

Reply #213
Dobro večer svima :)
Rasvjetni stup obojan,slijedi izrada nosača lampi i samih lampi.Započeo sam i izradu linice na palubi kormilarnice.
Pozdrav iz Rijeke :)

Re: Remorker

Reply #214
Pozdrav svima :) Na početku Nove 2021. želim svima sve najbolje , u prvom redu puno zdravlja , a za ostalo ćemo se na ovaj ili onaj način već nekako snaći.Nakon novogodišnje pauze nastavljam sa radovima - izrada stepenica od glavne palube do palube kormilarnice , izrada gotova ,slijedi bojanje.
Pozdrav iz Rijeke :)

Re: Remorker

Reply #215
Pozdrav svima :)
Stepenice prilagođene na poziciji montaže ,obzirom da će sigurno doći u doticaj s vodom-premazao sam ih epoksijem prije bojanja.
Pozdrav iz Rijeke :)

Re: Remorker

Reply #216
Dobro večer svima :)
Danas sam započeo izradu ograda i rukohvata.Materijal koji je upotrebljen je PVC traka 20x2mm (Pevex) izrezana na trakice širine 5 mm za izradu stupića i puni PVC tondini promjera 3 i 2 mm nabavljeni ovdje:
https://www.modulor.de/en/asa-round-rod-white.html 
Pozdrav iz Rijeke :)



Re: Remorker

Reply #217
Dobar dan svima :) .
Linica na palubi kormilarnice i stepenice "upasane" na poziciji montaže - sad oboje može na bojanje.
Pozdrav iz Rijeke :)

 

Re: Remorker

Reply #218
Dobro večer svima :)
Stepenice obojane u sivo , linica obojana u bijelo.Započela izrada nosača lampi i lampi za rasvjetni stup.
Pozdrav iz Rijeke :)

Re: Remorker

Reply #219
Dobra večer svima :)
Protupožarni top fiksiran na poziciji , spojena je cjevčica za dovod vode i montirana ručica za spoj sa servom koji će okretati protupožarni top.
Pozdrav iz Rijeke :)

Re: Remorker

Reply #220
Dobar dan svima :)
Izrada nosača lampi i samih lampi gotova.Prilagođene dužine nosača na rasvjetnom stupu te provizorno sve složeno. Slijedi montaža ledica na nosače lampi i lemljenje žica na nožice te provlačenje žica kroz rasvjetni stup u kormilarnicu (nadgrađe).Nakon toga konačna montaža i ljepljenje svih detalja na rasvjetni stup.
Pozdrav iz sunčane Rijeke :)

Re: Remorker

Reply #221
Odlično si napravio.
Nas to još čeka...  :D
Pozdrav sa Hreljina, Werner
"Ne pričaj - napravi!!"
www.kamphausen.ch

Re: Remorker

Reply #222
Dobra večer svima :) 
Werner
hvala na komplimentu.Nastavak radova na ogradi - savijanje i slaganje sekcje ograde na krovu kormilarnice.
Pozdrav iz Rijeke :)

Re: Remorker

Reply #223
Dobra večer svima :) Nastavak radova na krmenom vitlu i vodilici užeta za povlačenje čeličnog užeta za tegalj ; zahvaljujem još jednom kolegi Werneru na 3D printanju bubnja za vitlo i napuhnih splavi.Prozori na nadgrađu su na mjestu.Izradio sam i lampione za rasvjetu palube u zoni nadgrađa i radni reflektor za pramac.
Pozdrav iz Rijeke :)

Re: Remorker

Reply #224
Pozdrav svima :)
Navigacioca svjetla (zeleno/crveno) riješena , niše navigacionih svjetala na poziciji.
Obojeni detalji : - temelji napuhnih splavi ,- vitlo, -vodilica konopa,- radni reflektori (pramac/krma)
Pozdrav iz Rijeke :)