Skip to main content

Topic: Rc motor od flakserice (Read 42926 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: Rc motor od flakserice

Reply #60
danas se opet malo radilo, odsjeko visak aluminija, izbrusio, i sastavio motor, sad je na redu da odem do tokara da mi napravi nastavak za propeler, za prvu ruku cu ostaviti bombinu i magnet koji cu dati istokariti max koliko se moze,i probati dali sve radi kako treba, ako bude sve ok, narucujem cdi palenje!

Odg: Rc motor od flakserice

Reply #61
Samo naprijed, jučer smo mi odnijeli tri motora kod tokara, tako da bude još sličnih projekata, ja sam mu dao motor od pocket bike-a 43ccm, na njega bi trebala ići elisa 20x10 :)
Vidim da imaš Walbro WYK frgazer na motoru, ti bi frgazeri trebali biti odlični, pošto nemaju klapnu za gas već klip koji se vrti, pa imaju manje vrtloženje zraka i precizniju kontrolu gasa. Low dizna ti se nalazi u sredini poluge za gas, a High sa strane, ona sa federom.
Tu imaš upute za tu vrstu fergazera: http://wem.walbro.com/distributors/servicemanuals/WYKseries.pdf
Gaui X3
Trex 600N
Seagull Decathlon 20cc

Odg: Rc motor od flakserice

Reply #62
bome kolega bit ce napeto,  pila od 43ccm, bas me zanima sta ce da dize u zrak!  hvala na uputama detaljno cu ih pregledati, sad mi 15-g pocinje zimska sluzba, pa radim 16h pa sam slobodan 3 dana, i definitivno startam sa izgradnjom odluka je pala na extra 330, 160cm ce biti raspon, nadam se do ljeta da cu je zavrsiti, pa cemo je startat, do tada mislim prikupiti sve sto mi je potrebno za model!

Odg: Rc motor od flakserice

Reply #63
Ako ti nesto zatreba javi mozda ja mogu naci ovdje.



Odg: Rc motor od flakserice

Reply #66
Mal ti je motor za 2000mm ako mozes nekako izmedzu 1600mm i 1700mm to ti cirka odgovara za tu kubikazu ako ne onda bi ja prije na 1500mm


Odg: Rc motor od flakserice

Reply #68
miso jesili zavrsio onaj benzinac sto ga prepravljas i jesili nabavio model

Odg: Rc motor od flakserice

Reply #69
sto se tice motora kod tokara je, tokari mi magnet, a za model je izprintan nacrt, i izrezani sabloni po kojima cu rezati stirodur! bit ce Aries, 160cm. radit cu ga od stirodura, i presvlaciti staklom iz HK, i epoxitnom smolom, krila isto tako, i naravno pojacati ramenjacama po trupu i krilima, trebam burazu samo reci da mi posalje iz njemacke, ima 1,5kg epoksitne smole Modelarske i hertera za 10 eura, tako da mi se cini najbolja kombinacija, kod nas ima balze za kupiti na bacanje,ali je problem sto je sirina 10cm, a neda mi se spajati balzu da bi dobio dovoljnu sirinu sa kojom bi mogao raditi, tako da mislim da je ovo najbolja kombinacija!  evo par slika   svaki savjet je dobro dosao!



Odg: Rc motor od flakserice

Reply #71
Dobro ti to ide sretno i salji slike dokle si dosao. pozdrav


Odg: Rc motor od flakserice

Reply #73
Vidim daje crni mig završio kod tebe, samo ga vrati na nitro, puno je bolje nego elektro.
Ovo sa ausphom ti i nije baš najbolja ideja, dvotaktni benzinci ti trebaju imati auspuh koji se radi po proračunima, pošto nemaju ispušne ventile, pa povratak eksplozije iz auspuha ti nabija kompresiju natrag u cilindar.
Imaš orginalni auspuh, samo mu malo proširi izlaznu rupu (ne previše).
Gaui X3
Trex 600N
Seagull Decathlon 20cc

Odg: Rc motor od flakserice

Reply #74
nemam pojma kolega sada sam poslao nacrt braticu pa neka ga napravi ako moze,  ovaj original je kolega kao cigla tezak,  mislio sam ici na laksi auspuh,  neznam dali bi bilo pametno ovaj original auspuh presjeci, i povaditi sve van, pa ga ponovo zavariti??