Skip to main content

Topic: Scale auspuh NITRO - samogradnja (Read 4361 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Scale auspuh NITRO - samogradnja

zanima me da li netko zna dimenzije (ili ih može izmjeriti)
za scale auspuh za NITRO od 13ccm, jer mislim da bi si mogao sam manje-više jednostavno napraviti takav auspuh kada bih znao kako dimenzije, promjere cijevi, volumen samog auspuha. Kuži li netko te stvari ?
trebam nešto ovog tipa i da paše na MDS. 78..  I molio bih one koji ne kuže te stvari da se suzdrže od postanja pametnih savjeta i komentara.

ili ovako


Mogu li se vodit Volumenima i mjerama originalnog auspuha ?




Odg: Scale auspuh NITRO - samogradnja

Reply #1
Sto je to scale auspuh?
struja zakon, nitro USTAV

Odg: Scale auspuh NITRO - samogradnja

Reply #2
Scale auspuh je auspuh za nitrača ili benzinca, koji je konstruiran na način da stane u kaputaž nekog scale modela, te da time doprinese da model bude izgledom što sličniji originalu.
Sa uobičaenim stock spuljama koje strše na uobičaenom mjestu avion ne zgleda nikak.
Ali... s obzirom da scale spulja ima svrhu i cilj stati u kaputaž, tu kao kompromis dobivamo i nešto manju snagu motora. E sad.. koliko je dobro scale spulja pogođena, toliko će taj gubitak snage biti manji..

Odg: Scale auspuh NITRO - samogradnja

Reply #3
Na koji model ide taj motor?
struja zakon, nitro USTAV

Odg: Scale auspuh NITRO - samogradnja

Reply #4
Mantua model Fiesler STORCH je model.

Odg: Scale auspuh NITRO - samogradnja

Reply #5
pa svakako bi trebalo poštivati volumen jer je dvotaktni motor, auspuh tj točnost je važna

Odg: Scale auspuh NITRO - samogradnja

Reply #6
http://www.flyinggiants.com/forums/showthread.php?t=31705

http://www.justengines.unseen.org/acatalog/Silencers_in_cowl.html


U Rodi ima jako malo mjesta za spuh. Ako se dobro sjećam u ovoj Rodi je motor inverted i jedino gdje spuh stane je iza motora. Napraviš "Pitts stile" kakav stane i utišaš ga prema temi iz FG.

Često je jeftinije kupiti spuh nego raditi. Lemljenje srebrom, nedostupan aluminij itd itd.
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: Scale auspuh NITRO - samogradnja

Reply #7
Renato...
Da u Rodi nema puno mjesta, ali nije baš ni tak jako malo - ima na stranici koju si naveo modela koji bi mogli stati, ali su dimenzije tako odokativno date da je teško znati kad se stvar zašarafi na motor da li će stati pod kaputaž.. e sad... riskirati narudžbu i fulati.. hm.. cijene su u £ ak se ne varam...
radije ja meštru koji ima TIG varenje 2 puta platim pivo.. i još usput nekog jarca naučim o spuljama.
Bilo kako bilo, hvala na odgovoru.
Kad krenem nekaj ozbiljno delat, ići će i build log.

Odg: Scale auspuh NITRO - samogradnja

Reply #8
znam da je varenje aluminija oko euro po centimetru pa javi kad nađeš majstora za dve pive

Odg: Scale auspuh NITRO - samogradnja

Reply #9
pa i da je tak... koliko mi zavara treba na spulji ako ju pametno iskonstruiram ?
buš videl.... čekaj...

Odg: Scale auspuh NITRO - samogradnja

Reply #10
Herman vam radi s srebrom, isto tak mu je i nick ovdje
Spektrum dx7s i razni modelčeki