Skip to main content

Topic: Gabor - hangar, modeli, radionica, letenja (Read 31486 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Gabor - hangar, modeli, radionica, letenja

Pozdrav svim forumašima, kolegama modelarima!
Rođen sam u Bečeju, još davne 1977. godine. Sa modelarstvom sam se počeo baviti sa svojih 8 godina u Bečejskom aero klubu, ali zbog raznih obaveza posle 2-3 godine sam prestao. Od 2008. godine sam se opet aktivirao i počeo sam malo ozbiljnije da se bavim ovim hobijem...
Za ovih par godina sam stekao dosta iskustva i pozitivnih, i negativnih, kao u izradi, tako i u letenju modela. U sledećim postovima ću pokušati da vam predstavim moje modele i radionicu.



Odg: Gabor - hangar, modeli, radionica, letenja

Reply #1
Moj prvi model, na čemu sam učio da letim je bio elektro jedrilica sa 1500mm raspon krila




Dok sam učio osnovne stvari letenja, polako sam počeo izgradnju modela MiG-29 parkflyer od stirodura. Kad sam već znao sam da letim jedrilicu, poleteo sam i MiG-29


 




Odg: Gabor - hangar, modeli, radionica, letenja

Reply #3
Tokom 2009. godine, od drugara sam preuzeo oštećen model SU-31 3D model, popravio sam ga i tokom zime je poleteo




Od kolege sam dobio na poklon jedan prazan fun flyer, njega sam kompletirao sa elektronikom



2009. za Božić sam dobio model Graupner Sky Hero I, kojeg sam tokom zime uradio na elekto konfiguraciju



Na proleće 2010. model je poleteo


Odg: Gabor - hangar, modeli, radionica, letenja

Reply #4
Lijepi modeli, dobro nam došao na forum.
Starenje je neizbježno ali zato odrastanje nije

Odg: Gabor - hangar, modeli, radionica, letenja

Reply #5
U međuvremenu na elektro jedrilici se pokvario servo horizontalca i uspeo sam da ga posadim



Pošto je samo trup nastradao, uspeo sam ubrzo naći nov trup, i sve prebacio na njega



Sa tom jedrilicom sam nastupao i na F5J takmičenju 2010 god. u Subotici, i osvojio III mesto, na šta sam jako ponosan.
Iste zime sam posadio i MiG-29 na kojem nije bilo više pomoći




Odg: Gabor - hangar, modeli, radionica, letenja

Reply #8
2010. godine je bilo još dosta dešavanja, u jesen sam oštetio model SU-31



Pošto je model već više puta popravljen, nije se isplatilo raditi na njemu. Da ne ostanem bez malog 3D modela, kupio sam model Hyperion JaK55SP 3d profile



Model je još uvek u letnom stanju...

Kyosho Spree sam prodao, ali prilikom prevoza kurirske službe oštetio se, pa je završio opet kod mene



Model sam popravio i još uvek leti u floti



Pred novu godinu sam uzeo jedan polovan Hyperion CAP580 e40



Model je isto u letnom stanju...

Odg: Gabor - hangar, modeli, radionica, letenja

Reply #9
Od 2008. godine pa sve do proleća 2011. kao radionicu sam koristio garažu. Jeste bilo tesno za radni sto, za auto, za modele, ali nisam imao drugog izbora



Na proleće ove godine smo se preselili u kuću, pa sad imam lepu prostoriju samo za hobi


Odg: Gabor - hangar, modeli, radionica, letenja

Reply #10
Početkom sezone 2011. sa svojom greškom uništio sam fun flyer



Model više neće biti u letnom stanju. Ostavio sam ga u jednom ćošku, zimski dani su kratki, pa možda i napravim repliku tog modela.
Pre mesec dana sam od stirodura izradio model Pinkfire (nazvan po konstruktoru), inače je model umanjeni Spitfire



Trenutno radim na modelu Mitsubishi A6M5 52 Zero fighter



Konvertujem ga na elektro pogon

Odg: Gabor - hangar, modeli, radionica, letenja

Reply #11
To bi bilo u par redova i slika mojih par godina u ovom lepom hobiju. Inače prošle godine sam osnovao RC Flying Team Bečej, što ću najverovatnije prekrstiti u RC Team Bečej zbog širenja delatnosti u RC temi. Nažalost aero klub u Bečeju već davno ne postoji, tj. prostorije još ima, ali dešavanja nema, pa pokušavam da napravim nešto kao privatni team, privatni klub. Pošto mi i deca ulaze u RC temu, a ima i sa strane zainteresovanih, uskoro počinjemo da vozimo i aute, i da letimo helikoptere... Ali o tom potom...
Potrudiću se da i na ovom forumu prikažem svaki svoj model, da napišem sve o njima. Svaki komentar, svaka sugestija je dobrodošla.

Odg: Gabor - hangar, modeli, radionica, letenja

Reply #12
Predobro mi je za vidjet da svaki model je ljepo napravljen i dano truda da igleda na nes ....
Ali najzalosnije mi je za vidjet kada ga vidis razbijenog
:(
Ali modelu su za raditi i razbijat a ne za cuvat :)
Pohvale :)


Odg: Gabor - hangar, modeli, radionica, letenja

Reply #14
To je istina,jer čemu onda modelarstvo ako stalno nekaj ne slažeš.... ;)
Robert