Skip to main content

Topic: eewanov hangar (povijest mog bavljenja modelarstvom) (Read 15763 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: eewanov hangar (povijest mog bavljenja modelarstvom)

Reply #15
Eewan, svaka ti čast, jedino ti imaš jaja priznati koliko si kršio  :D .
Mi drugi, kao ne kršimo, a tek oni koji nikada nisu skršili, e ti posljednji su pacjenti kojih se valja čuvati i na livadi  i izvan nje !

Svaka ti d... (nitro) majstore Eewan !

Damir

mozda bi bilo bolje da se drzim one da se budala hvali sa onime cega se pametan stidi  :)

nije niti vazno bitno da se leti, a tko leti pada.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: eewanov hangar (povijest mog bavljenja modelarstvom)

Reply #16
ovaj filmic "gubljenje po kuruzi" me cak i nasmijao
meni je bilo zao kad sam depron jaka skrsio  :(
mogu mislit kako je tek kad ovo tvoje polupas

meni uglavnom nije zao. zao mi je kada mi se zareda peh kao pocetkom prosle godine pa od hrpe modela nemam nista za letjeti.
posto sam relativno frisko postao tata nemam previse vremena za slaganje modela pa su ovi do danas neslozeni. nekad sam se primio posla odmah nakon razbijanja, a sada na ovim razbtima nisam niti utvrdio tocnu stetu. trebao bi malo ozbiljnije letjeti da mi modeli ipak malo duze traju.
obecajem da cu se popraviti ;)
struja zakon, nitro USTAV

Odg: eewanov hangar (povijest mog bavljenja modelarstvom)

Reply #17
inace ne volim brze modele, ali me ovaj zaintrigirao pa sam ga napravio. rijec je o mig 7 modelu od koroplasta. ima asp .21a motor na sebi i ide jako lijepo. malo je kompliciran za gradnju i lako se raspadne jer se koroplast tesko lijepi i lako popuste spojevi, a za moj pojam je i pretezak. trebalo bi napraviti laksi trup, a to imam u planu za buducnost. za motor imam pripremljenu rezonancu pa ce model uz nju i laksi trup biti dosta brzi.
model je na zalost razbit, ali ne mojom krivnjom vec krivnjom kolege davora iz kluba koji ga je dva puta krivo bacio prilikom starta pa nisam uspip navuc brzinu i raspao se trup prilikom padova. tu nema puno posla jer treba samo nazad polijepiti rebra u plast od koroplasta, a kao sto sam vec rekao napravit cu trup sa novim plastom od tanjeg koroa pa ce model biti laksi i brzi. jednino sto imaj je par slika i ova jedna snimka modela u zraku:

mig 7, coro, asp 21, aerodrom breska greda, ivanic grad

motor je kupljen u hobbykingu i za njega imam samo rijeci pohvale, super radi, pouzdan je i smijesna mu je cijena. mislim da me ispao oko 300 kuna sa postarinom.

struja zakon, nitro USTAV

Odg: eewanov hangar (povijest mog bavljenja modelarstvom)

Reply #18
u zadnje vrijeme uglavnom se bavim migom. jako sam zadovoljan modelom i jako lijepo ide. malo me muci motor, ali i to ce se srediti. motor je leo 46, a do nedavno je bio asp 21.

na snimci model ne ide bas kako bi trebao jer sam pripasao fergazer od west motora s kojim se motor ne razvrtava niti blizu kao sa originalnim fergazerom. sa originalnim  fergazerom je isao dosta brze, ali je bio skroz nepouzdan.

kad sredim problem sa fegazerom planiram staviti rezonancu pa mozda navucem jos koji kilometar brzine...

u planu mi je bio i uvlacivi trap, ali brzina sletanja je prevelika da bi takav trap izdrzao slijetanje na travnjak tak da sam odustao od njega.

mig 7, coro combat, leo 46, aerodrom breska greda, ivanic grad
struja zakon, nitro USTAV

Odg: eewanov hangar (povijest mog bavljenja modelarstvom)

Reply #19
I ja imam samo riječi hvale za ovaj model, jedino je pomalo problematičan u polijetanju i slijetanju. U zadnjoj fazi slijetanja pada ko cigla. A ako ga dobro ne baciš kod starta, jako ga je teško izvući... Upravo tako je moj zadnji MIG prije 2 tjedna otišao u vječna lovišta - trenutak nepažnje, loše bacanje, zapeo krilom i "hop...". Puknuo nosač motora i olabavila se prva 3 rebra. Ide u rezalište, u planu je već novi.

Inače, letio sam ga s OS-LA40 motorom, i moram priznati da u usporedbi s ASP28 i nije baš neki dobitak usprkos većoj snazi - brzina je otprilike ista, ali zato guta više goriva, pa je i vrijeme leta kraće (s 1,8dcl rezervarom cca 7 min uz "gaženje"). A nisam htio stavljati veći rezervar. Idem nazad na ASP28

Nećeš dobiti puno s olakšavanjem trupa i krila - pokušao sam sve - od 3mm coroa (umjesto 4mm), pa guljenje unutrašnje stijenke 4mm coroa, sva rebra od balze... max. ušteda je bila cca 100grama, no strukturalno je dosta slabiji.

Ono što sigurno trebaš napraviti (ako već nisi), jest ugraditi servoe u krilo u visini elerona, a ne u sredinu krila kako je originalno predvidjeno - štediš na težini (nema šipki za elerone), konstrukcija je jednostavnija, a ako zapneš krilom pri slijetanju (koje se onda obavezno pomakne), nećeš uništiti servoe (ja sam tako strgao jedno 5 komada). Takodjer, repni servo sam ugradio tik ispred repa s vanjske strane. Konstrukcijski puno jednostavnije nego kad je u trupu.

Tomislav.
MX-16S/Aurora9, Giles202, ASW28, PC9, Quad, Canary40
Building: ME-109, ExtraLeki 300, Mig-7



Odg: eewanov hangar (povijest mog bavljenja modelarstvom)

Reply #22
da si dobro bacio onda bi poletio ;)
struja zakon, nitro USTAV

Odg: eewanov hangar (povijest mog bavljenja modelarstvom)

Reply #23
moram pod hitno naći nekog da mi baca model, pa da ga mogu poslije okriviti....ovako sam uvijek sam kriv  :D
MX-16S/Aurora9, Giles202, ASW28, PC9, Quad, Canary40
Building: ME-109, ExtraLeki 300, Mig-7

Odg: eewanov hangar (povijest mog bavljenja modelarstvom)

Reply #24
ja sam jako zadovoljan sa time sto sam dobio sa ovim motorom. ovdje na snimci se vrti dosta slabije nego sto je bilo prosli puta, a model je osjetno sporiji. taj motor me vec pomalo izludjuje iako je jucer radio ok kada ga ne bi stiskao i letio ga normalno. imam sigurno 10 minuta leta sa punim gasom i rezervoarom od 1,7 dcl. kada je bio asp .21 gore mogao je letjeti 20 minuta bez da spustim gas, ali je to sve djelovalo kilavo pa ce .21 ici na neki buduci projekt.

sa 8x8 propom brzina je stvarno velika i klecaju mi noge dok radim niske prelete sa njime, ali taj prop stavljam samo kada je luka sa nama jer je on naturtalent za bacanje ovog modela. :) na snimci je prop 10x6.

ovaj vikend se nadam probi sa poboljsanjima pa ako sve dobro prodje stavit cu video. rado bih izmjerio brzinu, ali nemam nikakav loger, a zao mi je staviti mobitel u model jer je bas divlji i nema garancije da ce model skupa sa mobitelom prezivjeti slijetanje. ;)
struja zakon, nitro USTAV

Odg: eewanov hangar (povijest mog bavljenja modelarstvom)

Reply #25
moram pod hitno naći nekog da mi baca model, pa da ga mogu poslije okriviti....ovako sam uvijek sam kriv  :D

pravi jubito pilot nikad nije kriv, kriva je oprema ili bacac, a zna se da ja letim bez greske.  vjerujem da je isto i kod tebe :)
struja zakon, nitro USTAV


Odg: eewanov hangar (povijest mog bavljenja modelarstvom)

Reply #27

pravi jubito pilot nikad nije kriv, kriva je oprema ili bacac, a zna se da ja letim bez greske.  vjerujem da je isto i kod tebe :)

Ja još nikad u svom letačkom stažu nisam razbio model svojom krivicom, NIKAD!  :D (majkemi  :D)
MAK Zapad

Odg: eewanov hangar (povijest mog bavljenja modelarstvom)

Reply #28
da sam barem ovu tablicu pronašao prije:

http://www.osengines.com/faq/faq-q900.html

To je u skladu s onim što ja imam na modelu - OS40, 1.8dcl (6oz), izvučem 7min... to je to...

stavljam ASP28 i 9x6 prop pa ćemo vidjeti...

MX-16S/Aurora9, Giles202, ASW28, PC9, Quad, Canary40
Building: ME-109, ExtraLeki 300, Mig-7

Odg: eewanov hangar (povijest mog bavljenja modelarstvom)

Reply #29
odlican si..bas me nasmijao i razveselio uvodni post..prepoznajem sebe kada ga citam.

i sam cijeli zivot gustam letenje i eto me napokon..trebalo je samo prvi put poletjet..ostalo dolazi sve samo. a i vidim da cu morat pocet snimat ama bas sve jer mi sada zao kaj nemam neke od svojih uvodno letecih atrakcija..al imam slike..i to je podsjetnik da je svaki pocetak tezak.

jedino ne razmem zakaj je tabu rec da si razbio model..ja sam ama bas svaki koji imam razbio..neke totalno poput cesne a neke hmm manje totalno..no kako su mi je jednom kenobi i lori na livadi objasnili:kada prestanes misliti o razbijanju tada ces poletjeti...i fakat, od kada nemam (iako krajickom duse strepim jos uvijek,da sam iskren) osjecaj razbijanja i ne letim da bi ostao u zraku sto duze da se ne razbijem od tada sve bolje letim..i slecem..cak i kada sve odradis dobro, recimo otkaze servo kao na twinstaru i opet lom..tako d aje razbijanje modela kao i prst na ruci..dio je nje i moras se s time pomiriti..pogotovo kada se sa over 100kg moras popet na najvise drvo u sumi da skines ionako prepolovljeni model..tada shvatis da si zavolio ovaj hobi  ;D

super ti je hangar, jos mi se vise svida kaj sam radis modele, i kaj da ti velim..puno je sati neba ispred nas  ;)
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.