Skip to main content

Topic: brod za prehranu ribe (Read 3654 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

brod za prehranu ribe

Kao 1. pozz svima,bavim se modelarstvom ali u brodove se ne razumijem i treba mi pomoc.Trebam napravit brod za prehranu ribe da nosi 2kg hrane,zanima me kakav set up i najvaznije gdje nabaviti propeler?I ako neko ima sliku ili kakav plan za pravljenje od stiropora bilo bi korisno pozz.
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: brod za prehranu ribe

Reply #1
Pozdrav Mario, možeš si napraviti airboat to ti je naj jednostavnije.
Imaš tu več dvije teme.
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: brod za prehranu ribe

Reply #2
dobar je airboat ali meni je premalo eficientan i stvara ogrovnu buku
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

 

Odg: brod za prehranu ribe

Reply #3
Je malo je bučan kad ga naložiš ali dok voziš hranu ideš pomalo, a ovi što imaju propele u vodi stvaraju buku pod vodom, sad na pravim ribičima je da prosude što je bolje ja sam ih samo izgradio dva.

LP

Odg: brod za prehranu ribe

Reply #4
okk vidjet cu jos s ovim likom kad dodje opet do mene,obe verzije imaju mane i prednosti
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: brod za prehranu ribe

Reply #5
procitah temu, i koje probleme ona nosi, pa mi se ukazala vizija rjesenja problema.

naravno,nikada to nisam radio i nemam pojma o cemu pricate, no brod, buka, a ja bio ribic i znam kakav je to problem, pa mi dosla ideja o howercraftu. citaj onaj brod na jastuku..no nije nuzno da bude takav, vec recimo onaj iz CSI Miami s kojima idu po mocvarama. mali lagani glisercic s ogromnim ventilatorom iznad vode..

..a ako bi tvoj brod bio mali, i treba nositi cca 2kg, ni taj vent nebi trebao biti velik,a srazmjerno tome ni bucan. pogotovo ako bi stavio veliki promjer..

..pa napravis nekakvu imitaciju jedra da to sve plovi stvarajuci sto manje buke, i eto tihog i odlicnog rjesenja..

iako ste se mozda dobro nasmijali,sto duze razmisljam o tome, to mi se bolja vizija stvara pa je mozda prenesem na papir i podijelim s ribicima..

eto,razmisli o ideji  ;)
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: brod za prehranu ribe

Reply #6
si miami yeeeeah hehe e ovaj airboat je isto to s cim oni idu po mocvarama,pa jel bolje malo vise buke izvan nego malo buke unutar vode?Sta vise tera ribu?
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: brod za prehranu ribe

Reply #7
Logicno je da je bolje kad je buka van vode, ali za tu tezinu ti ne treba veliki potisak osim ako ne pecas na nekoj brzoj vodi tako da nece biti velike buke...

Odg: brod za prehranu ribe

Reply #8
odluka onda definitivno pada na csi miami verziju
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: brod za prehranu ribe

Reply #9
Veceras sam sve zbrojio i u 2 order-a mi ispadne sve ukupno 264.76KM,vidjet cu s ovim likom dali mu je ok ali ja mislim da mu nije puno posto je vec bio spreman kupit takav brodic za 900 eura u Zg-u...Evo slike svega sto sam probro pa da cujem misljenja? Velika hvala aljosi na pomoci pri odabiru
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: brod za prehranu ribe

Reply #10
ma to je najmanji problem,doma pc napajanje a na rovovima preko onog na sto se pale cigarete u autu
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: brod za prehranu ribe

Reply #11
evo sad je bio covjek kod mene i suglasan je,uskoro ce napravit pay pal i krecemo ps. dodat cemo po 1 servo sa svake strane da bi mogo 3 udice od jednom vuce da se nebi zapetljale
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: brod za prehranu ribe

Reply #12
Evo tek sad mogu napisati odgovor, htjeo sam ti napisati isto kao svrco.
Pohvala Aljosi na savjetima.
Pozdrav
Spektrum dx7s i razni modelčeki