Skip to main content

Topic: tada u moje vrijeme (Read 2158 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

tada u moje vrijeme

tada su za jedrenjake bili ovi profili standard i najradije upotrebljavani a danas??
MVA - 301
RAF - 32
za termicare i A-2 modele,Gumenjake,
 Gottingen 239  (imam ga danas na elektro jedrilici,super)

Odg: tada u moje vrijeme

Reply #1
Pozdrav Ivane stara školo! i nemoj govoriti "tada u moje vrijeme".. Tvoje vrijeme a uostalom i svih nas traje dok nas ima a i poslije kad nas više nebude ako će nas sjećati po dobrim djelima... i zato samo naprijed Tvoje i "naše " vrijeme još nije prošlo!!
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: tada u moje vrijeme

Reply #2
Da imas pravo,krivo sam se izrazio,
trebalo je biti nesto u smislu,
"od moga pocetka" ili tako nesto jer je to bilo davne 1951 godine,
ALI gle sada Zlatane,
od kada sam napustio slobodno letece kategorije i usao u vode RC za jedrilice uzimam SAMO ova dva prastara profila,
za vece modele od 2m ili vise ovaj RAF-32 interesantno da nikome nije zapeo za Oko,uraditi veoma cvrsto i lagano krilo je igrarija a sto je veoma dobro i po vjetru ide veoma dobro naprijed a po mirnom vremenu veoma sporo,
sada ga imam sa dubinom od 260mm i rasponom 2100mm

ovaj drugi uzimam za modele raspona 1500-1700mm i dubinom 210mm veoma sam zadovoljan,termicar !!
takodje profil iz moga pocetka.

Odg: tada u moje vrijeme

Reply #3
Pravo kažeš ima nešto u tim starim profilima a i ja sam nekad preferirao benedek profile koji su isto davali odlične rezultate... no otkako sam dotjerao AH79-100-a ne razmišljam o drugima jer sam jako zadovoljan letnim karakteristikama koje daje....
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

 

Odg: tada u moje vrijeme

Reply #4
Pravo kažeš ima nešto u tim starim profilima a i ja sam nekad preferirao benedek profile koji su isto davali odlične rezultate... no otkako sam dotjerao AH79-100-a ne razmišljam o drugima jer sam jako zadovoljan letnim karakteristikama koje daje....

Da Benedek ima veoma siroki spektrum veoma lijepih profila,moji gumenjaci su godinama letili sa benedekom