Skip to main content

Topic: Izrada quadcoptera (Read 6565 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Izrada quadcoptera

Novi sam ovdje pa me zanima ima li negdje za skinuti popis dijelova koje se mogu posebno kupiti za izradu quadcoptera? Da li je uopće jeftinije kupiti ga u dijelovima i onda sastaviti?

Odg: Izrada quadcoptera

Reply #1
Novi sam ovdje pa me zanima ima li negdje za skinuti popis dijelova koje se mogu posebno kupiti za izradu quadcoptera? Da li je uopće jeftinije kupiti ga u dijelovima i onda sastaviti?

Netko će ti reći da je. Nekome će i biti jeftinije sam ga napraviti. Meni nije bilo tako. Je da sam tako više naučio dok sam ga sam sastavljao ali greške koje se naprave pošto sam bio početnik su dosta skupe i na kraju ako nemaš sreće te izađe dosta skuplje nego da si kupio gotov quadcopter.

Ali ako hoćeš iskustva, nema boljeg nego sam ga sastavljat.


Odg: Izrada quadcoptera

Reply #2
Malo ću pogledati po oglasima na forumu tko što prodaje. U biti možda bi bilo od pomoći da imam popis dijelova za gotovi i da ih kupim i sastavim. sad sam naletio na ove tutoriale pa ću ih malo pregledati. Koristio bi se za fotkanje iz zraka.

Odg: Izrada quadcoptera

Reply #3
A inače treba ti

4 motorića
4 ESC
baterija
alarm za bateriju
stanica (upravljač)
kontroler (pločica)
propeleri (2 CW, 2CCW)
okvir (frame, konstrukcija)
šarafići razni
ljepilo za šarafiće
punjač
kablovi za pospajati sve to
razvodna pločica (za pospajati ESC na bateriju)
I konektori za bateriju

A za snimanje iz zraka. Možeš kao ja trenutno zaljepiti kameru izolirkom XD
Ili kupiti gimbal za kameru

Odg: Izrada quadcoptera

Reply #4
Mislim da mi ne bi bio problem sastaviti frame i gimbal. Meni je najveći problem izabrati svaki pojedini dio na nekoj od stranica za kupovinu. Ne znam koja jačina i to, znači trebaju mi gotovi dijelovi!  :D

Odg: Izrada quadcoptera

Reply #5
Prvo trebaš znati kakav quad bi htio - veći promjera oko 60cm ili manji oko 30cm? Nešto između?

Odg: Izrada quadcoptera

Reply #6
Pa u principu bitno mi je da može ponjeti fotić, uzeo bi neki laganiji a da fotke budu dobre kvalitete.

Odg: Izrada quadcoptera

Reply #7
 A kakav fotic? Daj malo detalja nemos rec ''stavio bi fotic'' nije isto npr canon 5dMKIII i go pro ...
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: Izrada quadcoptera

Reply #8
Nije mi bitan model vec tezina. Znaci 250,300 grama

Odg: Izrada quadcoptera

Reply #9
Neznam, ja osobno više volim veće quadcoptere.

Odg: Izrada quadcoptera

Reply #10
Mislio sam na tezinu fotoaparata koju treba nositi! :)

Odg: Izrada quadcoptera

Reply #11
Evo još jednog početnika :)
Muče me isti problemi kao i Stigma_Os, skombinirao sam neke komponente ali sad se vracam na početak u planu mi je bio  ovaj frame http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idproduct=36427  sa ovim motorima NTM 28-26A 1200kv http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idproduct=25084
inače meni bi quadcopter služio za  snimanje iz zraka sa gopro camerom, pa mi se čini da ovakav freme nece bit pogodan za snimanje (u kadru ce uvijek bit dijelovi letjelice) sad mislim da je možda H oblik bolji jer se kamera može gurnut više naprijed a iza izbalansirat baterijom (mozda ovaj http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__56213__HobbyKing_Super_H_600_QuadCopter_KIT_.html ), da i na sta bi trebalo obratit pozornost kod kupnje kontrolera? Svaku komponentu za koju sam se odlučio na kraju sam još 5 puta promjenio mišljenje.  :'(

Hvala
 
“Ako činjenice ne odgovaraju teoriji, promijenite činjenice.”

Odg: Izrada quadcoptera

Reply #12
Stigma...Tebni nije jasno da o tome koji je fotic ovisi i kakav je gimbal? A samim time i tezine cijele letjelice ...
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: Izrada quadcoptera

Reply #13
Teško ćete ovako dobiti odgovore. Moguće je napraviti quadcopter na milijun načina i milijun komponenti. Ne postoji jedan recept - kupi te motore, te propelere, ovo ono. Ako niste za eksperimentiranje onda je najbolje kupiti gotov quad. Koliko je meni puta bilo da nešto kupim, bude skroz krivo pa treba kupiti drugo.

 

Odg: Izrada quadcoptera

Reply #14
Imate temu "multirotor". Otvorite tu, i u roku od 24h dobijete sve moguće odgovore.
I napiši fino za šta ti treba quad, koja cijena, koliko bi da ti bude "flight time", i da li hoćeš da bude FPV ili šta.

Ali sve to na temu "multirotor"...  :)

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.