Skip to main content

Topic: Bixler 2 - težak nos (Read 3793 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Bixler 2 - težak nos

Pozdrav svima!  :)

Evo kao totalni početnik, imam početničko pitanje. Kupio sam svoj prvi model, Bixler 2, i sve fino složio i pripremio za let. Moj problem je u tome što model jako ponire ako nemam stavljene flaps na nekih 30-40%.
Po meni, balans aviona je napravljen dobro, po uputama. Na balansnim točkama (ispod krila, odmah ispod karbonske šipke) dobivam savršeno vodoravnu liniju modela.
Krilca (elevators, ailerons i flaps, ili kako su već nazivi na hrvatskom) su u neutralnoj poziciji u ravnini sa ostatkom stiropora, pa bih rekao da je i to ok.

Let bez flapova zahtijeva poprilican unos elevatora, nekih 30% da bi model letio ravno. Već sam ispraznio 4 2200mAh 3s baterije i igrao se sa centrom gravitacije, ali bez uspjeha.
Kao totalni početnik ne znam niti što bih trebao očekivati. Je li uopće za očekivati da model može letjeti vodoravno bez ikakvog unosa kontrole, ili je uvijek potrebna korekcija elevatorima (ja sam lijen pa sam koristio flaps ;))
Osim toga, avion leti odlično, bar prema mojim početničkim standardima :)

Hvala na pomoći!

Odg: Bixler 2 - težak nos

Reply #1
Moguce da si priljepljenju trupa spigao cijeli rep prema dole i tako se sposusio!

Uvijek treba pazit kada se ljepi trup, da s ucvrscivanjem se ne spiga nigdje!

Odg: Bixler 2 - težak nos

Reply #2
dali model ponire prema dole i bez gasa, ili samo pod gasom?

Odg: Bixler 2 - težak nos

Reply #3
ponire uvijek prema dolje
a kaj se tiče ljepljenja, nisam to znao, ali sam bio oprezan. Meni na oko izgleda ok

Odg: Bixler 2 - težak nos

Reply #4
Dovoljno je malo samo da se nategne rep i da model vuce, ili si mozda kompletan elevator zaljepio lagano prema dolje, to bi se trebalo odmah primjetit!


Odg: Bixler 2 - težak nos

Reply #5
Evo slika.
Sad kad kažeš, stvarno izgleda malo previše prema dolje.
Ljepio sam sve sa onim vrućim ljepilom, tak da mogu lakše sve skupa rastaviti skalpelom i nadograditi kad će biti potrebno (fpv oprema i rasvjeta). Ali rep bi mogao biti problematičan za rastaviti i ponovno sastaviti...

edit: loptica samo pridržava stvar na mjestu  ;D

Odg: Bixler 2 - težak nos

Reply #6
Da, elevator je skroz prema dole! Nis sad s skalpelom zarezi i ponovo zaljepi, ali ovaj put s boljim ljepilom!

takve modele ne ljepi ubuduce s vrucim ljepilom!

Odg: Bixler 2 - težak nos

Reply #7
Kako bi to trebalo izgledati? U potpunosti vodoravno sa glavnim krilom?
Uspio sam malo podignuti elevator prema gore i fiksirati ga s komadićima stiropora, nije još vodoravan, ali budem vidio sutra rezultate na terenu :)

Odg: Bixler 2 - težak nos

Reply #8
Isprobaj, pa ces vidjeti dali jos treba podizat!

Odg: Bixler 2 - težak nos

Reply #9
hvala na pomoći! nebi mi nikad palo na pamet da nisi spomenuo :)

Odg: Bixler 2 - težak nos

Reply #10
Nema na cemu, uzivaj!

Odg: Bixler 2 - težak nos

Reply #11
Ajd javi kakav je rezultat nakon ljepljenja, ja bi se poigrao malo i sa polozajem baterije,kada nađes idealan položaj,obavezno zljepi čičak traku u trup i na bateriju, dovoljno samo malo da se baterija ne pomjeri.

Odg: Bixler 2 - težak nos

Reply #12
Joj sori, ja sam totalno zaboravio u svoj toj euforiji hobija  :D

Uglavnom, rep sam lijepo rastavio bez trganja i rezanja. Kad sam ga lijepio, lijepio sam na način da se može jednog dana rastaviti bez previše uništavanja. Čini se da se isplatilo :)
Na kraju ga nisam lijepio nazad, nego sam složio sustav za sastavljanje pomoću šarafa i matice. Na dno matice sam zalemio onaj malo širi podložak, i to ugradio u stiropor repa (zaliveno vrućim ljepilom), a onda sam s donje strane probušio rupu i provukao malo duži šaraf, koji pritišće komad pleha na dnu kako se ne bi uvukao u stiropor.
Razlog je lakši i sigurniji transport. Rezultat je odličan - sve se drži jako čvrsto i bez ikakvih problema  ;D

Ako ima zainteresiranih mogu podijeliti koju sliku kad se vratim s odmora :)

Odg: Bixler 2 - težak nos

Reply #13
A kako mislis na taj nacin namjestit cg? ... Ja bi reko da ce ti tako biti pre tezak nazad.
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: Bixler 2 - težak nos

Reply #14
Baterija je sada 1cm pomaknuta unaprijed. Problem je prije bio i to što nisam koristio dobre točke za cg.
Sa ovom modifikacijom avion leti odlično i bez ikakvih problema :)

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.