Skip to main content

Topic: HobbyKing carinjenje paketa (Read 3873 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

HobbyKing carinjenje paketa

Pozdrav svima!

Trudim se uvijek kupovati sa EU skladišta, al kad jebga to ponekad nije moguće.
Naručio sam sad par stvari iz kineskog skladišta, i sve skupa cijena je oko 50 dolara. Ja sam stavio da u customs declarations piše da je iznos manji, skupa sa poštarinom ispod 30 dolara.

E sad, jel to može proći ovdje kod nas na carini? Ako mi pošalju čestitku da im moram dostaviti papire, mogu li isporučiti taj papir od HK na kojem pišu umanjene cijene (npr da je stvar inače 30, ali za mene kao kupca samo 6 usd). Problem je u tome kaj na papiru piše i prava cijena, ali ja kao posebni kupac dobivam velik popust. Hoće li to proći ili mi mogu zadavati glavobolje i probleme na carini? Je li to kažnjivo? Da uručim radije papire s paypala ako baš traže?
paket bi trebao biti umjerene veličine.
Već sam kupovao tako, ali sam fino građanski uručio papire s paypala i platio carinu i još neke njihove troškove.

Edit: e da, jednom sam primio paket u kojem je bila garancijska zamjena, vrijednosti 30 dolara + 30 dolara shipping. Bilo je označeno kao gift i nisam ništa morao plaćati. Stiglo direkt doma u sandučić  :o
Doduše paket je bio relativno malen.

Odg: HobbyKing carinjenje paketa

Reply #1
Ako ti posalju cestitku samo im vrati paypal ili vec koji drugi izvod preko kojeg si platio i nemas beda, obracunaju ti uredno za sve, za djelove i za shipping  8)
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: HobbyKing carinjenje paketa

Reply #2
To mi je jasno, tak sam već radio  :D

Mene zanima jel mi može proći ako pošaljem HK modificiranu deklaraciju (postoji opcija kod biranja shippinga).
Što ako ne prihvate? Šalju nazad? Traže paypal papir? Dobivam čestitku iz mupa?  :D
Ima tko kakva iskustva? :)

Odg: HobbyKing carinjenje paketa

Reply #3
Cuj laziranje bilokakvih podataka oko vrijednosti posiljke je kaznjivo djelo, ne kazem da nece proci ali to je kocka tj. tvoj rizik tako da...
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: HobbyKing carinjenje paketa

Reply #4
right, paypal it is :)

Odg: HobbyKing carinjenje paketa

Reply #5
meni prosao takav "umanjeni" paket, i ocarinili po "toj umanjenoj" cijeni...

nemoj samo pretjerivat s popustom... i ako te pitaju, nisi platio preko paypala  ;D al to samo ako pitaju...

znaci poanta nemoj previse skinut "popust" i proci ce ti.. platit ces carinu toliko kolko si skinuo racun


Odg: HobbyKing carinjenje paketa

Reply #6
Sto se tice hobbykinga znaju da se nudi opcija odabira cijene na paketu, a paypal ako im samo posaljes ne priznaju vec trebas poslati i ispis artikala sa stranice gdje si obavio shopping.
Mozes probati s umanjenom cijenom pa ako prodje ok, ako ne prodje posalji pravi racun da ti ne zalijepe jos 500 kn kazne.

Odg: HobbyKing carinjenje paketa

Reply #7
Ja spustio sa 260 usd na 26 usd i proslo :)

Odg: HobbyKing carinjenje paketa

Reply #8
ja to bas nebi pisao tako javno, a niste nikome otkrili ni nista novo, a vi sad od volje.

Odg: HobbyKing carinjenje paketa

Reply #9
Ocito covjek pita zato sto nezna. Poanta price je da treba probati pa app. Ako im zapne za oko trazit ce ga dokaz o placanju i naplatiti pdv.

Odg: HobbyKing carinjenje paketa

Reply #10
Evo meni je proslo samo tako. I to mi je paket stigao u nevjerojatnih 10 dana (od dana stavljanje narudzbe na HK)  ;D
Uz to su mi stigla jos 2 paketa koji su bili normalno deklarirani, i oba su bili kvalificirani za carinjenje. Proslo bez ikakvih problema  :D
A sto se tice javnog pisanja, ne brine me previse. Radi se o relativno zanemarivim ciframa, manjim od 100kn. Mislim da imaju pametnijeg posla nego traziti ljude po forumima jer se hvale da su prosli bez carine od 50ak kuna.
Ali nekako mi se cini da deklaracija na paketu nema nekakve veze hoce li paket ici na carinu ili ne. Mozda vise velicina paketa, hoce li pasti pod oko zaposlenika ili ne. Tamo su valjda zatrpani preko glave  ???
Robert, da nisi to mozda kojim slucajem narucivao fatsharkice?   ;)
Hvala svima na odgovorima :)

Odg: HobbyKing carinjenje paketa

Reply #11
:)

Odg: HobbyKing carinjenje paketa

Reply #12
Osobno sam bio u prostoriji u Branimirovoj gdje se carine paketi kad mi je jedan paket zagubljen, oni tamo jako dobro znaju sto je HK, Goodluckbuy itd...ne dira ih velicina, ono kaj pise niti vrijednosti na paketu. Ako im je zanimljivo, otvaraju i traze vrijednost na internetu...veli covjek meni, znamo mi za modelare, laze starke, posteljine itd.... ☺☺
Lp,
Alex

Odg: HobbyKing carinjenje paketa

Reply #13
Puno nas je bilo osobno u Branimirovoj i na zalost desetke puta osobno raspravljalo sa famoznom gospodom Jadrankom.
Tko to nije dozivio ne zna sto je zivot  :D

Odg: HobbyKing carinjenje paketa

Reply #14

Puno nas je bilo osobno u Branimirovoj i na zalost desetke puta osobno raspravljalo sa famoznom gospodom Jadrankom.
Tko to nije dozivio ne zna sto je zivot  :D

Oooo da ....
Hehehe