Skip to main content

Topic: Oštećen namot na motoru (Read 2535 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Oštećen namot na motoru

Eto sreće, kuca poštar na vrata i nosi par paketa. Napokon i ja ulazim u FPV svijet  :)

Ali svi znamo da je svemir u balansu, i svaka dobra stvar nosi i neko govno pod rukom. Tako sam si ja na isti dan sjebao jedan jedini motor koji imam  :D

Uglavnom, imam Bixler 2, stock. Nabavio sam nove propelere da se malo poigram, i prilikom mijenjanja imao sam problem sa stezanjem (motor se vrti kak ja stežem). Odlučio sam se na nagore moguće ghetto rješenje (za koje sam siguran da su svi napravili bar jednom). Uzeo sam vrlo tup predmet i oprezno ga ugurao u jednu od rupa motora da mogu stegnuti šaraf. Prilikom stezanja sam naravno slučajno pritisnuo previše unutra i oštetio 3 žice na namotu motora.
Oprezno sam odmaknuo oštećene žice i napravio bench test. Bez opterećenja motor je radio ok. Ali kad sam ga opteretio, nije radio na više od 30% snage. Kad bih dignuo palicu gasa na kojih 80% ESC se restartao (vjerojatno kratki spoj).

E sad, jel se to da ikako popraviti? Iskoristiti? Malo mi je žao hitit u smeće motor koji djelomično radi  ::)

Osim toga, može li tko preporučiti novi setup motora i propelera za FPV? Ja sam mislio nekih 1700KV motor i 7x4inch propeler.
Može i link sa hobbykinga? Po mogućnosti sa EU skladišta jer lagano gubim strpljenje sa svime  :D

Odg: Oštećen namot na motoru

Reply #1
Probaj te 3 zicice malo odvojit i uzet od zenske lak za nokte i premazat zice!

Odg: Oštećen namot na motoru

Reply #2
Probao sam sa razmaknutim žicama, ali ovo s lakom je super ideja, budem sutra probao :)

E i gledam malo ove motore pa me zanima kakva je razlika između ova dva motora i razmišljam koji bi bio bolji.
http://hobbyking.com/hobbyking/store/__41745__D2826_6_2200kv_Outrunner_Motor_EU_Warehouse_.html
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=34499

Prvi ima veću snagu na 3S baterijama (ja koristim 3S) i jeftiniji je. Po čemu bi ovaj drugi bio bolji? Jel ima kakve razlike u performansama razlika u dimenziji (drugi je duži, vjerojatno ima veće namote)?
I još jedna važna stvar. Imam 30A esc, hoće li to biti dosta za 6x5 propeler (ili manji pitch)? ..podsjećam da mi treba za fpv

Odg: Oštećen namot na motoru

Reply #3
Na bixlera 2 idi na manje kv motor i vecim propom, regler je svakako dosta jak, a na motor 2200 nebi preporucio prop preko 6x4!


Odg: Oštećen namot na motoru

Reply #5
Da, ESC od 30A je dosta jak, ali ovi 2200 motori ipak nisu za neki fpv, to je vise za zagija i takve pile!

Odg: Oštećen namot na motoru

Reply #6
Ok thanks  8)

Odg: Oštećen namot na motoru

Reply #7
Na bixa1 ide 6 incni prop, a na dvojku mislim da ide 7 incni!

Odg: Oštećen namot na motoru

Reply #8
je evo bas sam nasao na forumu http://www.flyfreak.net/fpv-i-ap/moj-bixler!/
cini se da malo zareze u stiropor al jebiga, ak se vrti dobro je  :D

Mislim da cu onda kao i Miso227 NTM 1800KV i 7x5 propelerom. Valjda bu bilo dobro :)

Odg: Oštećen namot na motoru

Reply #9
Mislim da ne moras zarezat, posto 7 incni prop tvornicki ide uz Bixlera2!

Odg: Oštećen namot na motoru

Reply #10
stvarno je! ja sam malo zabrijao :)


Odg: Oštećen namot na motoru

Reply #12
Prvog trenutno nema na EU skladištu, a i malo je skup. Drugi je super cijena, ali nije baš veliki napredak snage s obzirom na stock motor (1300KV), tak da mislim da ću kopirati mišu i uzeti NTM 1800KV i 7x5 prop. 1300KV stock je bio dobar, ali je malo štucao kad je trebalo dobiti na visini, tak da bi ovaj trebao biti super upgrade :)

Sve u svemu hvala na pomoći, kao i uvijek  :D

Odg: Oštećen namot na motoru

Reply #13
Ali kV-i ne određuju snagu motora :)

Odg: Oštećen namot na motoru

Reply #14
Ma znam, brzinu vrtnje, ali svejedno NTM je navodno snažniji po deklaraciji. Doduše ovo su samo nagađanja, trebao bih imati watt metar za nekakve konkretne brojke..

I mali update kaj se tiče motora. Razmaknuo sam žice još koliko sam mogao i prelakirao kak je Coljo predložio. Sad više ne šlusa i radi kao i prije  :D
Tako da kupovinu novog motora ipak ostavljam za neku drugu priliku :)