Skip to main content

Topic: EzUHF JR module (Read 2678 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

EzUHF JR module

Pozdrav svima  :)

razmišljam si o prelasku na LRS link za FPV, pa malo gledam što se nudi.
Zapeo mi je za oko EzUHF JR modul (za 9XR), jer je i više nego duplo jeftiniji od originalnog u aluminijskoj kutiji, sa istim funkcijama i svega 100mW manje (500 za razliku od originalnog 600mW).
Uzeo bih ovaj combo jer je cijena odlična!
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__76397__ImmersionRC_EzUHF_JR_Module_With_4_Channel_Lite_Receiver.html

Ima netko iskustva s ovime? Ne znam kako su uspjeli zadržati kvalitetu i prepoloviti cijenu  ???
 

Odg: EzUHF JR module

Reply #1
Dobro je to,
samo pazi da je isti fw 1.5 u predajniku i prijemniku,
kod drzanja stanice nemoj da je spic antene prema modelu.


Imas dosta o tome na fpvlabu i rcgroupsu.


Za par km fpv mozda je bolje uzeti frsky modul (XJD).

Odg: EzUHF JR module

Reply #2
Ja sam se isto dvoumio oko toga dali i koji 433 set. Na kraju sam se odlucio za modul xjd i prijemnik l9r i ides sa vecom antenom preko 5km cak sam vidio snimak i do 10km samo sa vecom antenom, sto ti je dobra stvar u tome sto i dalje kupujes frsky prijemnike za ostale modele.

Odg: EzUHF JR module

Reply #3
Pročitao sam kompletne teme na RCG i FPVL, RCG pljuje, FPVL hvali jer su developeri na tom forumu  :D
Ali eto, htio sam čuti rvacku stranu priče  :)
A inače letim frsky i 5.8ghz, kusur kilometara je već postalo dosadno, želim malo više  ::)

Uglavnom, namjeravao sam na jedan kraj krila staviti vtx, drugi kraj krila rx sa dipol antenom i gps u blizini. Ostatak elektronike u trup da udaljim izvore interferencije od rxa. Na stanici je vjerojatno dovoljna omni antena.
Ima li još kakav trik ili savjet za dobar LRS setup?


Odg: EzUHF JR module

Reply #5
Imam DJT modul, i ide 5km bez problema, a čitao sam da ide i dalje.
Ne namjeravam ja sad 40km u jednom smjeru, poanta je da je link pouzdan i da ne moram brinuti hoće li puknuti svake sekunde ili ako mi vrh stabla bude u fresnelovoj zoni

Odg: EzUHF JR module

Reply #6
Ja bi samo kupio l9r prijemnik i ako imas auto pilot p meni nemas brige podesis failsafe i ide dok ga neupali. Kod mene je na fpv uvijek failsafe upaljen kad ostanem bez signala avion se vraca sam.

Odg: EzUHF JR module

Reply #7
Za modul je dobra moxon antena jer mozes stanicu drzati horizontalno.


Trenutno je crossfire najbolji LRS, imas i DragonLink v3.


EzUHF je odlican, problemi su bili s naponom, fw, to je sve rjeseno.

Odg: EzUHF JR module

Reply #8
Ja bi samo kupio l9r prijemnik i ako imas auto pilot p meni nemas brige podesis failsafe i ide dok ga neupali. Kod mene je na fpv uvijek failsafe upaljen kad ostanem bez signala avion se vraca sam.

kolko daleko si išao s time? Kakvu antenu imaš na tx-u?
A s avionima bez autopilota ne idem dalje od 1km  :D

Moxon je dobra antena kako vidim, izgleda jednostavnija za napraviti nego cp 5.8ghz.
Dragonlink v3 je vjerujem jedan od najboljih sustava, ali ipak malo preskup. Zato sam i zapeo za EzUHF JR jer je oko 1000kn

Odg: EzUHF JR module

Reply #9
Jesi razmisljao o 2w pojacalu,
jedan se prodaje tu na forumu.

Odg: EzUHF JR module

Reply #10
Jesam, jeftina opcija koja se pokazala kao jako dobra (ima filmić na youtubeu kako lik leti 80km u jednom smjeru), ali i jako nepouzdana. Stvar se pregrije i krepa, osim što ode link u krivom trenutku, može i frsky modul pregoriti (ovisi valjda od pojačala do pojačala, kamo onda odlazi snaga iz modula. ako se reflektira nazad u modul, pregorit će sigurno)

edit: da ne spominjem da srušiš sve wifi veze u nekom krugu ako letiš iz naseljenog područja :D

Odg: EzUHF JR module

Reply #11
Slobodno uzmi EzUHF ja ga imam vec duze (externi) i to redi pouzdano,
vecinom koristim 4ch rx pa ppm na autopilota.
Failsafe se samo klikne.
Pregled spricanja na 433 je super stvar.
USB direkt olaksava, ch mapping mi rjesava sto JR nema tu opciju.
Navoj za antenu i na najmanjem prijemniku,
novi s hard kucistem.


Modul je cak elegantniji jer nema vanjsko napajanje.


Odg: EzUHF JR module

Reply #13
Hmm
Mislim da ću se odlučiti za uhf sustav. Malo više love od frskya, potencijalno puno veći domet, odnosno veća pouzdanost na neku dobru udaljenost.
Javim dojmove kad stigne i kad napravim kakav test, ali prvo zgrnuti neku lovu za to :)